Modemi

G

Gosica

Gost
Programeri, ima li ko da mi kaze od vas kolko je tesko napraviti identifikator poziva. zanima me gdje mogu naci nesto vise o toj komunikaciji sa modemom, portovima,..... Treba mi to posto sam pravio neki imenik u Boraland C++ Builderu koji ima sve i svasta pa zelim jos malo to da "nasminkam" pa me zanima jel preveliki zalogaj da se upustim u to. Zanima me samo kako skinuti taj ID broj koji stize nakon prvog a prije drugog zvona. Jeli ko od vas to dosad radio.......Ima li kakav dobar sajt ili knjiga na tu temu. HelllllllllllllllP
 
pa trebas prvo da platis telekomu za uslugu prosledjivanja broja. to nije uracunato u normalne usluge. posle toga probaj da na www.delphi32.com nadjes odgovarajuce komponente. 99% sam siguran da rade i na borland c++. imas neke free source verzije pa procackaj po njima (ili na www.delphi3000.com). normalno sve je tu u Object Pascal jeziku al je slican sa C++, ne bi trebalo da ima problema sa konverzijom.
to je sve za sad sto mogu da pomognem :)
 
To ti je lako. Prvo uspostavish konekciju s modemom i probash da li uopste podrzata Caller ID. Probash ATCID=1 ako vrati OK podrzava ako ERROR ne. Kad to uradish nakon drugog zvona automatski ce da ti izbaci CID podatke. Sve sto trebash je da pazish port modema (listen) i nakon drugog RING! da pokupish podatke... :)
 

Back
Top