Modemi
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Modemi

Gosica
    Guest

Podrazumevano Zna li ko sta o komunikaciji sa modemom

Programeri, ima li ko da mi kaze od vas kolko je tesko napraviti identifikator poziva. zanima me gdje mogu naci nesto vise o toj komunikaciji sa modemom, portovima,..... Treba mi to posto sam pravio neki imenik u Boraland C++ Builderu koji ima sve i svasta pa zelim jos malo to da "nasminkam" pa me zanima jel preveliki zalogaj da se upustim u to. Zanima me samo kako skinuti taj ID broj koji stize nakon prvog a prije drugog zvona. Jeli ko od vas to dosad radio.......Ima li kakav dobar sajt ili knjiga na tu temu. HelllllllllllllllP

Fox
    Guest

Podrazumevano XXX

Pa prvo kazi na kakvoj si telefonskoj centrali nova ili stara?

gosica
    Guest

Podrazumevano nova

nova

st0rmbr1n63r
    Guest

Podrazumevano

pa trebas prvo da platis telekomu za uslugu prosledjivanja broja. to nije uracunato u normalne usluge. posle toga probaj da na www.delphi32.com nadjes odgovarajuce komponente. 99% sam siguran da rade i na borland c++. imas neke free source verzije pa procackaj po njima (ili na www.delphi3000.com). normalno sve je tu u Object Pascal jeziku al je slican sa C++, ne bi trebalo da ima problema sa konverzijom.
    to je sve za sad sto mogu da pomognem :)

xXx
    Guest

Podrazumevano Lako...

To ti je lako. Prvo uspostavish konekciju s modemom i probash da li uopste podrzata Caller ID. Probash ATCID=1 ako vrati OK podrzava ako ERROR ne. Kad to uradish nakon drugog zvona automatski ce da ti izbaci CID podatke. Sve sto trebash je da pazish port modema (listen) i nakon drugog RING! da pokupish podatke...

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •