starija Sestra / stariji Brat

Meda Božanin

Ističe se
Poruka
2.440
Uloge se cesto menjaju.

Moja (starija) sestra imala ogroman uticaj na mene i moje odrastanje. Beskrajno poverenje, bila mi i kao otac i kao majka i kao brat.
Odrastoh (davno), izvukla me, postadoh covek (kol'ko-tol'ko).
Videsmo se pre par meseci (zivimo na 3 kontinenta) i jedva cekam da je opet vidim. Mozda sada prilika da ja njoj pomognem...


Koliko ste vezani za sestru ili brata?
Koliko su vam oni pomogli u odrastanju/zivotu?
Sta se desi u odraslim godinama?
 
nemam mnogo da dodam jer je i moja prica ista. Za dosta stvari u zivotu dugujem sestri (starijoj) kao sto rece,pre svega je napravila bolju osobu od mene,uvek je bila tu za mene,u svakom trenutku... beskrajno je volim,i radujem se svakom susretu sa njom,iako nazalast to nije cesto.
 
Moja starija sestra je bila moj idol: lepa i pametna.
Pored nje sam zavolela muziku, jer je večito slušala ploče i plesala.
Danas, kad smo odrasle, ona tvrdi da sam ja bila njen idol.
I sve je isto kao kad smo bile male, s tom razlikom što se više ne gađamo jastucima. Još uvek smo obe, u duši, devojčice.
 
Moja starija sestra je bila moj idol: lepa i pametna.
Pored nje sam zavolela muziku, jer je večito slušala ploče i plesala.
Danas, kad smo odrasle, ona tvrdi da sam ja bila njen idol.
I sve je isto kao kad smo bile male, s tom razlikom što se više ne gađamo jastucima. Još uvek smo obe, u duši, devojčice.

Ja sam 36 godina zivota sprcao a da nisam znao da sam ja bio uzor mojoj sestri sve vreme. Da mi nije rekla, ne bih nikada ni znao.
Ona je napravila karakterno jaku osobu od mene.
Uzor sam joj bio zato sto ona od sebe to nije mogla da napravi.
Ali moci cu ja!
 
Ја немам старију сестру...:roll: немам ни старијег брата...:roll:
Ужас.. За све сам сама морала да лупам главу...:-(

Али зато имам једну млађу и паметнију...:)
Сада ја почињем да учим од ње.
 
Ja sam skroz usamljena...nemam nikog...samo porodicu koju sam sama zacela...Nemate pojma koliko je tesko biti sam na svetu...Sve je nebitno kad nema ko da ti svrati onako iznenada...UH.

Moram da dodam svoj komentar...

Ipak nisi sama... jer, najvaznije je imati sopstvenu porodicu...
Zapravo, to je deo tebe koji ce nastaviti tvoju filozofiju, tvoju pricu... jednostavno receno... Tebe...

Jedini moj savet je da ne izgubis ono sto se nikada ne vraca... a to je porodica...

Svi kazu... sta je covek bez predaka...

A ja pitam... sta je covek bez potomaka ?!
 
Ja sam skroz usamljena...nemam nikog...samo porodicu koju sam sama zacela...Nemate pojma koliko je tesko biti sam na svetu...Sve je nebitno kad nema ko da ti svrati onako iznenada...UH.

npr. moji roditelji su oboje iz "rasturenih" domova
oca je odgojila baka i rano je otisao od kuce
od kad je sreo moju mamu, koju je "odgojila" maceha - prava, zla iz bajki, nerazdvojni su
i nakon svih tih godina, zaista, se vole - kad njih gledam, pozelim i ja tu vrstu srece u svom zivotu
tako da, "dobra" vlastita porodica - od te vrste koju ti pominjes, je sjajna stvar - nema boljeg lijeka za "samocu"

sto se tice sestre/brata - imam 7 godinica mladju sestru
trenutno zivi u Zagrebu
jos uvijek smo "vezane"
kako ce biti kasnije - ne znam, ali nekako - kad god se vidimo/cujemo, prosto nastavljamo tamo gdje smo stale
btw nekako uvijek znam/zna/znamo kad se ostatku porodice nesto ruzno/lijepo dogadja - svo cetvoro, u krug...dobro, ovo je vise za "telepatiju" lol
 
Симпатична темица. Имам велику срећу јер имам старију сестру, без које би мој живот сигурно био много другачији, много гори, а можда сада не бих ни била жива. Имала сам велике падове када није било никог другог...а још већи падови би ме тек чекали у животу да није било ње да ме усмери на праву страну. Позитивно је утицала на мене од малена. Велика подршка ми је била и знам да ће увек бити.
 
čini mi se da je bila ovkva tema i to baš na kooltnim stvarima...... ma da..vezan sam ....bliski smo.....b. uticao je , ali nije def. nešto bitnije pomagao.... c. u odraslim godinama, on emigrira....a meni ostane više prostora...........zezam....nedostaje mi......
 
Nemam brata ni sestru i lepo mi je.....
U pravu su ljudi kada kazu da su jedinci razmazeni...ali samo oni kojima je sve ishlo po ulju u zivotu...
Kada si jedinac mnogo je teze jer kad ti se deshavaju sra.nja morash sve da izgurash sam....
Ali SVI jedinci ne mogu da izbegnu to da ponekad nemaju osecaj za druge....
 

Back
Top