Quebec

Super ideja za temu. Svaka cast.
Jesi ti predao formulare za Quebec? Koliko sam vidio na njihovom siteu vec razmatraju slucajeve iz jula 2007, i ako si kao ranije posalo aplikaciju vec bi te trebali zvati na razgovor.

Koliko si upoznat sa nacinom bodovanja? Mozes li ukratko opisati sta i kako boduju?
Za vecinu provincije moras imati obezbijedjen posao koliko sam shvatio, prije apliciranja dok za quebec to nije slucaj.
 
Super, svaka cast za novu temu. Vec sam napisao odgovor ali nije prosao.

Jesi ti posalao prijavu za Quebec? Vidio sam na njihovoj stranici da ljudi koji su poslali prije augusta 2007 da bi vec trebali biti pozvani na intervju. Za vecinu provincija je potreban obezbijedjen posao, dok sa Quebecom to nije slucaj. Ali nisam nasao konkretno bodovanje za Quebec, osim onog online dijela, ali u njemu nema koliko imas bodova tj koliko koja kategorija nosi bodova. Ako ti znas gsdje se mogu naci ti detalji mozes postati na ovu temu..

Eto toliko za sada od mene.. nadam se da ce ova poruka proci.
 
Evo linka koji je za imigraciju u Quebeck.

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.ca/en/index.asp

Tu se mogu naci informacije, i bodovati se okvirno i onda oni odmah kazu da li prolazite. Nasa prva ideja je bila Vankuver, medjutim kako se svi zale da jako dugo traje nesto razmisljamo o Quebecku jer je zena profesor francuskog. Medjutim ja ga ne znam, a posao se moze dobiti kako kazu samo sa francuskim, naravno verovatno i traze engleski pored. No valjda ce neko dati neko iskustvo.
Ono sto je vidno je da su cene mnogo manje i za apliciranje i za iseljenje fond koji traze.
Puno pozdrava i cujemo se.
P.S. sinoc sam priocao sa prijateljima koji su otisli u Vankuver i predivno im je, oni su dobili po starom programu za 9 meseci vize!! A drugi par koje oni znaju za 6!!!
Tako da trebasamo predati i ko zna, desice se nesto vec.

Super, svaka cast za novu temu. Vec sam napisao odgovor ali nije prosao.

Jesi ti posalao prijavu za Quebec? Vidio sam na njihovoj stranici da ljudi koji su poslali prije augusta 2007 da bi vec trebali biti pozvani na intervju. Za vecinu provincija je potreban obezbijedjen posao, dok sa Quebecom to nije slucaj. Ali nisam nasao konkretno bodovanje za Quebec, osim onog online dijela, ali u njemu nema koliko imas bodova tj koliko koja kategorija nosi bodova. Ako ti znas gsdje se mogu naci ti detalji mozes postati na ovu temu..

Eto toliko za sada od mene.. nadam se da ce ova poruka proci.
 
Cao.
Evo ja sam pokusao da obezbedim nominaciju preko programa koji sprovodi provincija Quebec i nedavno sam odbijen. Muka mi je malo da sada razglabam o tome u detalje...
Predlazem da pogledate temu "kako do kanadske iseljenicke vize?" na ovom forumu i na stranama stranama 14 i 19 procitate sta smo na tu temu pricali Klika i ja. Tu je i vrlo koristan link koji vodi na sajt gde mozete videti kako se sta boduje.
Takodje, na zvanicnom sjtu za imigraciju Quebeca nadjite listu zanimanja koja nose dodatne bodove i vidite kako stoji stvar sa vasim. Razlika izmedju bodovnog sistema federalne vlade Kanade i vlade Quebeca je upravo u tome sto ovi prvi boduju samo nivo obrazovanja, a kod drugih se pored tih mogu namaknuti bodovi i na osnovu oblasti obrazovanja i to moze biti povoljnost. Kebecani takodje daju bodove na decu, pa ko ima brojniju porodicu namakne vise bodova. Znacajno boduju i znanje francuskog jezika i fleksibilni su sto se dokaza o tome tice jer sam ja minimalno znanje francuskog dokazivao diplomom sa pocetnog kursa zavrsenog ovde u Srbiji (slao sam i program kursa). Neophodno je da posedujete minimalno znanje francuskog, to je uslov od 16. oktobra prosle godine, pre toga nije bio.
Inace, jeftinije nije jer ona taksa koju ste videli na sajtu vlade Quebeca je samo za njihov deo posla. Ako te oni prihvate i posalju ti potvrdu onda sledi druga faza konkurisanje kod imigracionog na federalnom nivou i tu se takodje placaju takse, tako da ispadne i malo skuplje. Kanadsko imigraciono se ne mesa u njihovu selekciju tako da im se ne salju kopije diploma IELTS i sl. Oni samo proveravaju da li ste zdravi i da nemate kriminalni dosije, ako je to u redu izdaju vizu.
I ta tri meseca sto ste pominjali odnose se samo na period procene koju rade Kebecani. Posle toga sledi federalna procedura koja je doduse nesto kraca nego kada se ide preko federalne skilled worker varijante, traje oko godinu dana.
Pitanje koje je mene mucilo bilo je koliko se mora ostati u Quebec ako emigriras preko njihovog programa. Dosao sam do toga da cim dobijes PR card, dobijas i pravo da zivis gde ti je volja u Kanadi.
Toliko, pozdrav...
 
Ja ne bih nikome savetovao da se upusta u ovu avanturu ako nema dobre ocene iz TEF-a. Nisam preterano upucen u problematiku aplikacije za Quebec ali ono sto sam video na zvanicnom sajtu, reklo bi se da nije nista lakse doci do potrebnih bodova nego za klasicnu Skilled Worker kategoriju.
 
Ja ne bih nikome savetovao da se upusta u ovu avanturu ako nema dobre ocene iz TEF-a. Nisam preterano upucen u problematiku aplikacije za Quebec ali ono sto sam video na zvanicnom sajtu, reklo bi se da nije nista lakse doci do potrebnih bodova nego za klasicnu Skilled Worker kategoriju.

Ma meni i supruzi nije problem doci do bodova za klasicnu Skilled Worker kategoriju, ali smo uzeli u razmatranje Quebec jer tada proces traje krace (4-5 mjeseci za obradu aplikacije od strane Quebeca i do godinu dana obrada Kanadskog CIC-a). Sto je mnogo krace nego klasicna Skilled Worker kategorija. Samo sto treba i ovaj dio o imigraciji u Quebec dobro prouciti.

Koja je jos prednost apliciranja za neku provinciju, osim brzine rjesavanja aplikacije? Ima li jos neka provincija za koju ne moras imati obezbijedjen posao prije dolaska?

Hvala.
 
Ma meni i supruzi nije problem doci do bodova za klasicnu Skilled Worker kategoriju, ali smo uzeli u razmatranje Quebec jer tada proces traje krace (4-5 mjeseci za obradu aplikacije od strane Quebeca i do godinu dana obrada Kanadskog CIC-a). Sto je mnogo krace nego klasicna Skilled Worker kategorija. Samo sto treba i ovaj dio o imigraciji u Quebec dobro prouciti.

A da lli si isto tako siguran da imas prolaz za Quebec? Zasto se kockate sa ovim stvarima, bolje ici na sigurno nego zuriti i na kraju uprskati celu stvar. Da li s isiguran da ces mnogo brze dobiti papire u ovom slucaju? Mozda, ali to niko ne moze da ti garantuje.
Kakvi su ti rezultati TEF testa?
 
Klika, nisam siguran da imamo bodove za Quebec, i necu se kockati zbog slabijeg poznavanja francuskog. Ici cemo na "sigurno" i aplicirati za skilled worker kategoriju.

Po onome sto sam procitao na njihovoj stranici cini se d aje puno brze. Tako da ko zna jako dobro francuski, treba da iscita dio o Quebecu.
Pozdrav.
 

Back
Top