Da li ste religiozna osoba?

Da li ste religiozna osoba?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
E pa, stvarno ti anketa nije na mestu.. Nisi ostavio opciju- ne znam!
Sram te bilo:)
Ozbiljno, nemam pojma... Ne znam koji stav da zauzmem po tom pitanju..
Recimo da verujem u Boga, sudbinu, nesto... Ali ne verujem u crkvu...
Mislim da bi svaka crkva trebala da predstavlja mesto gde se mole i okupljaju, gde se oseca duh zajednistva i pripadanja... Ima i toga... Ali, po meni, su sve crkve manipulatorske organizacije...
I ko jos kaze da moram Boga da trazim u crkvi? I zasto moram biti krstena ili pripadati nekoj religiji, pa da imam sansu da odem u raj...
 
Мени је религиозност подсвесно повезана са празно-ново-верцима, онима што их сакупе у неку комуну па их на крају побију као куниће зарад "спашења" или чега већ.
Молим правоверно религиозне да се не увреде.

Вера је већ нешто друго.
 
Kada se za nekoga kaze da je religiozna osoba misli se na koren te reci (veza izmedju Boga i coveka). Ako se na to misli, onda da, jesam religiozan, ali ne verujem u crkvu kao u instituciju niti verujem iz straha, cisto imam neka svoja licna ubedjenja, koja ne trebaju da budu dokazana, jer za veru ne treba dokaz.
 
hahaha... hodza, a nebojsha kazesh... hehe... zanimljivo... bash zanimljivo modelsice...:D

Meni je to bas bilo zanimljivo. Uvek sam slusala kako zbog nekih zanimljivih razloga ljudi idu kod hodze: Kad neko kao, poludi, zaljubi se, kad neko trazi nekog koga je izgubio ili kad su se selili kao izbeglice, ili kad neko trazi devojku sa kojom je nekad bio u vezi a sad ne zna gde je.

Ovaj hodza Nebojsa je bas upravo bio na poslovnom putu, u onom hodzinskom odelu. A 300 % zanimljiv hodza je to. Zamislite hodzu Nebojsu koji kroz pricu kaze: "Mi, omladina, ne verujemo toliko u Boga". Bre, hodza ne sme tako da prica! :D
 
Meni je to bas bilo zanimljivo. Uvek sam slusala kako zbog nekih zanimljivih razloga ljudi idu kod hodze: Kad neko kao, poludi, zaljubi se, kad neko trazi nekog koga je izgubio ili kad su se selili kao izbeglice, ili kad neko trazi devojku sa kojom je nekad bio u vezi a sad ne zna gde je.

Ovaj hodza Nebojsa je bas upravo bio na poslovnom putu, u onom hodzinskom odelu. A 300 % zanimljiv hodza je to. Zamislite hodzu Nebojsu koji kroz pricu kaze: "Mi, omladina, ne verujemo toliko u Boga". Bre, hodza ne sme tako da prica! :D

hehe... podsetila si me sad na jedan film... zove se "ovo malo dushe"... pochinje prichom par likova u nekoj kafani u bosni... lik koji pripoveda je musliman i govori da je chuo zanimljivu prichu kad je bio u cheshkoj o bogu i nastanku sveta... kaze da kako je chuo bog je stvorio prvo aduma i evu i zatim opet "secam se dobro, adum se zvao"...:lol:
 
hehe... podsetila si me sad na jedan film... zove se "ovo malo dushe"... pochinje prichom par likova u nekoj kafani u bosni... lik koji pripoveda je musliman i govori da je chuo zanimljivu prichu kad je bio u cheshkoj o bogu i nastanku sveta... kaze da kako je chuo bog je stvorio prvo aduma i evu i zatim opet "secam se dobro, adum se zvao"...:lol:

Pa mene ne podseca na tu pricu. Nego, ja sam hiljadu puta slusala popove kad pricaju, ne mozes od njih da cujes ni jednu jedinu rec koja bi se odnosila na "Ne verujem u Boga", mozes da snimis i po 15 puta da preslusavas sta je rekao neki monah, i ni kod jednog neces cuti ni nagovestaj, ni sitnicu, koji bi mogao da se odnosi na to da on, monah, ne veruje u Boga! A ovaj, ni 5 ni 6 nego: "MI OMLADINA NE VERUJEMO TOLIKO U BOGA".
Ima i zanimljiv prsten. A ne mogu da lazem, to sto mi je rekao je pogodio. Nece da prica o buducnosti, da predvidja, hodze najvise zanima zdravlje i slicno, telo.
 

Back
Top