Pomocj u poredjenju dve konfiguracije potrebna

BALWAN

Početnik
Poruka
16
Imam mali problemcicj sto se vidi iz naziva. Elem, posedujem matoriju mashinu (nekih 4-5 godina staru) i odavno joj je bilo vreme da se menja, ali nedostatak kesha i slicno je to sve odlagalo. Onda se javio novi problem.... mom cjaletu je potreban racunar. Koristio je moj racunar i pravio haos po njemu pa se nametnulo resenje.... kupovina novog. E sada nastupa simpa deo. Covek resio da kupi racunar u maxi diskontu (zajedno sa prazilukom i veknom koja se pushi). Zalud behu trudi moji da ga odgovorim od tog poteza ali..... Pogledao sam tu konfiguraciju sto se nudi u maxiju i skonto da mozda i nije losa za te novce a buducji da moj cjale radi samo u microsoft officeu njemu savrseno odgovara. Dilema moje je: da li od te kante iz maxija mogu da napravim nesto a da cjaletu dam moj sadasnji kompjuter? Da li je konfa iz maksija bolja nego moj komp u sadasnjem stanju? Da li je konfa iz maksija precenjena?
Konfiguracije su sledecje:

JA

AMD BARTON BOX 2500+ (512L2)
GA 7N400L1 (nForce2)
1x256DDR1 NCP
1x512DDR1 Corsair
WD 250GB IDE 7200 (8MB)
GA Radeon 9600 Pro 256/128
Creative live 5.1! (zasebna)
350W - nema tatu

CJALE

Intel CELERON 3.06 (512L2)
Foxconn 945G7MA (mikroATX)
1x1GB DDR2 APACER 667
WD 160GB SATA2 7200 (8MB)
GMA 950 (integrisana)
HD Audio 7.1 (integrisana)
400w - nema tatu
______________________________
17.000,00 din+mule krs telefon :roll:

Ja racunar koristim za obradu grafike i igranje (ali kao sto se vidi ne naigrah se bas nesto skoro) pa me u tom pravcu i zanima odnos racunara. Da li je cjaletov racunar prilagodljiv mojim potrebama?
Hvala unapred
 
Taj caletov komp je ok s obzirom da dobijes komp+fontele+tastaturu+mis+ karticu (nisam siguran za SIM karticu). Ali kao komp ne moze da se poredi sa tvojim tek tako prvenstveno zbog toga sto nema graficku karticu. Ali zato npr on ima bolji proc i malo vise memorije. Ja bi reko da ovakva konfa kakva je sad( znaci bez kartice) nece zadovoljiti tvoje potrebe ni trunku.
 
Ta integrisana kartica (Intel GMA 950) radi na istim taktovima (400/400) kao i moja 9600 Pro i mislim da ima ima istu ili cak i vecu kolicinu shadera!?? Zbog toga sam u dilemi. OK, znam da bi trebao da ubacim neku PCIE grafiku da bi radio ok ali ne znam da li bi mogao da promenim i procesor na C2D. Chipset teoretski podrzava ali...... imao sam u vidu nesto kao 4400 ili mozda cak i nesto jace. Vrlo sam skeptican posto je u pitanju mikro ploca.
I da dobija se SIM kartica sa 200 din. kredita :lol:
 

Back
Top