dno...

Zanimljiva tema, Rile...
... danas nisam nešto naročito pričljiva i pisljiva, a volela bih mnogo toga reći o ovome...

... na dno uvek naguram sve najdublje nežnosti i najjaču ljubav...
... iznad toga su boli, nezadovoljstva, razočarenja... bojazan...
... navučem masku jake žene, nedodirljive i distancirane, sigurne u sebe... i izađem u svet, da ga slažem svojom pojavom... i lepo mi je tako, dobro je dok je tako, šta bi tek bilo kad ne bi bilo tako...

... pritajeni, a neugasli vulkani...
... povremeno provirim kroz svoju kupu... blagi zemljotres, erupcija...
... ali nedovoljno iskulja, još je toga na dnu... na samom dnu... mnogo toga što treba pokazati, a samoodbrana mu katance na izlaz stavlja... a ko zna koliko ću živeti, možda me sutra ne bude... ko će onda znati kakve sam sve bisere u sebi nizala...

... žao mi je, iskreno žalim... što nekad nije na površini isto što i na dnu...
... što sam sklepana iz složenih slojeva...
 
Vesela, zar sex nije intiman, kao i fantazije? :-)

e moram ja da ti odgovorim svoje mišljenje, izvini vesela...

al to i meni tako bude da kažem...
o seksu mogu glat iskreno najiskrenije da pišem. . .
a taj talog u srcu uf to što trpam pod dno već godinama. . .
to ni sebi ne govorim rado...

sebi moram, ali na forumu teško. . .
znaš, da je malo intimnija atmosfera recimo kao juče možda bih i uspela. . .
čudno je ovo sa forumom,
kao i u pravom životu...
pojavi se neko i odjednom negativna energija...

a znate kako u RL isto desi se da neka osoba uđe i odjednom neka negativnost. . .
 
a taj talog u srcu uf to što trpam pod dno već godinama. . .
to ni sebi ne govorim rado...

Znash kako ja radim .. pishem .. imam more zapisanih crtica iz zivota, svojih razmishljanja, dilema .. i par osoba je prochitalo sve to i rekli su mi da dam na shtampanje i da ce to biti najchitanija knjiga kad se pojavi u javnosti :)
 
Znaš, vesela - to u vezi knjige su i meni rekli u jednom trenutku
a znam ih još sa istim predlogom
tako da je to kod mene izgubilo smisao

a što se tiče teme, mislim da je organ pogrešan
u tintari je taj talog
valjalo bi metlu u ruke i počistiti prljavštinu, povremeno, po potrebi
 
Znaš, vesela - to u vezi knjige su i meni rekli u jednom trenutku
a znam ih još sa istim predlogom
tako da je to kod mene izgubilo smisao

Ma ebesh knjigu, previse sam lenja da se bavim time, ali ipak i dalje pisem za svoj grosh :)

PS. Imala sam jednu skroz zanimljivu ponudu od pravog pisca .. da pise roman u kojem bih ja bila junakinja (chak mi je dao ime Nataly) i moje je bilo da mu opisujem svoja seksualna iskustva, i zivot uopshte, a on bi od tih niti tkao cilim :)
 
Znash kako ja radim .. pishem .. imam more zapisanih crtica iz zivota, svojih razmishljanja, dilema .. i par osoba je prochitalo sve to i rekli su mi da dam na shtampanje i da ce to biti najchitanija knjiga kad se pojavi u javnosti :)
i ja isto pisem,ali nikad nikome nisam dala da procita niti cu...
i to nije nikakav dnevnik nego vise mesto gde sam pretocila svu tugu i bes koji su mi se skupljali...papir me nekad toliko izleci....jer smatram da nije fer da svoju negativnu energiu usmerim ka drugim ljudima...
al kad bi se to otvorilo nastalo bi nesto ko nakon otvaranja pandorine kutije...

bas sam nedavno uzela tu svesku i pocela da citam...i nisam mogla ni sama da poverujem koje su crne misli izlazile iz mene za vreme jednog veoma teskog perioda u mom zivotu...bukvalno mi je doslo da ponovo placem...al sam bar pomocu te sveske nasla nacin da kanalisem sve to...

jedino strah ne mogu...strah od buducnosti,strah od toga da ce mi neko naneti zlo i bol,onda strah koji je gomilan a nisam htela da ga pokazem jer sam se tako osecala hrabrije...i onda kad legnem i ne mogu da spavam obavezno mi to dodje u misli...
 
A. E. Poe je imao tu ideju da bi covek postigao veliki uspeh kad bi napisao knjigu pod nazivom "Moje razotkriveno srce", ali je mislio da je takvo delo nemoguce napisati, da se niko ne bi smeo tako ogoliti pred svetom. Za to vreme je sigurno bio u pravu. Za danas to jednostavno ne vazi.
 
taj "talog" na dnu srca, uvek je sačinjen od Bola.

e sad, manje pesnilki rečeno..radi se o najobičnijem potiskivanju emocija, samo što ljudi vole da oko toga prave cirkus kao da se to samo njima dešava.

razmišljam međutim, koliko bi ove siskusije bile kvalitetnije i toplije kada bi ljudi pričali više o tome, a manje o svojim rupama i izlučevinama..
 
i ja isto pisem,ali nikad nikome nisam dala da procita niti cu...
i to nije nikakav dnevnik nego vise mesto gde sam pretocila svu tugu i bes koji su mi se skupljali...papir me nekad toliko izleci....jer smatram da nije fer da svoju negativnu energiu usmerim ka drugim ljudima...
al kad bi se to otvorilo nastalo bi nesto ko nakon otvaranja pandorine kutije...

Budimo iskreni Banan$i. Da tvoji textovi zaista valjaju, prosula bi ih barem na Romantiku ako nigde drugde. Ovako.. sa sigurno$cu tvrdim da je u pitanju trecerazredno pisanije, ali verujem, sasvim dostojno foruma. Ako vec mozhe$ da prosipa$ razne gluposti po Krstarici i da deli$ sa nama politichke i ostale stavove, daj onda to Pandorasto $to kanali$e$. Povuci vodu pa nek dopliva na forum :lol:
 
i ja isto pisem,ali nikad nikome nisam dala da procita niti cu...
i to nije nikakav dnevnik nego vise mesto gde sam pretocila svu tugu i bes koji su mi se skupljali...papir me nekad toliko izleci....jer smatram da nije fer da svoju negativnu energiu usmerim ka drugim ljudima...
al kad bi se to otvorilo nastalo bi nesto ko nakon otvaranja pandorine kutije...

bas sam nedavno uzela tu svesku i pocela da citam...i nisam mogla ni sama da poverujem koje su crne misli izlazile iz mene za vreme jednog veoma teskog perioda u mom zivotu...bukvalno mi je doslo da ponovo placem...al sam bar pomocu te sveske nasla nacin da kanalisem sve to...

jedino strah ne mogu...strah od buducnosti,strah od toga da ce mi neko naneti zlo i bol,onda strah koji je gomilan a nisam htela da ga pokazem jer sam se tako osecala hrabrije...i onda kad legnem i ne mogu da spavam obavezno mi to dodje u misli...

znaš, letos ja krenem svoje pisanje da čitam. . .
o zaplačem se kao malo dete. . .
ali nisam žalila Julijanu koja čita već onu koja je pisala...

baš sam se potresla tada. . .

i ni ja ne dam nikome to da pročita. . .
pišem i pesme i kratke priče. . .

njih je pročitao moj bivši. . .

sad mi je žao. . .

u njima sam isto ogolila sebe. . .

ma, nije mi žao...
 
ko je uopste rekao da moji tekstovi valjaju ili nesto slicno :?
zasto moras bas sve da banalizujes?

sad mi zao sto sam bilo sta rekla.

nemoj da ti bude žao. . .
meni nekad bude krivo kad me citiraju i napišu nešto bezveze neki ljudi iako sam pisala drugima sa kojima sam osetila bliskost i želju da se otvorim...

ipak u trenu zaboraviš da to čitaju i ostali...

nemoj da ti bude žao...

sad meni žao tebe :-(
 
znaš, letos ja krenem svoje pisanje da čitam. . .
o zaplačem se kao malo dete. . .
ali nisam žalila Julijanu koja čita već onu koja je pisala...

Poznato ..

Ima nas ovde nekolicina koji (koje) se savrseno razumemo, rezonujemo slichno .. i vrlo cesto ni ne komentarisem na nekoj temi jer bih ponovila ono shto je vec recheno.
 

Back
Top