iframe
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: iframe

Zainteresovan član
    Učlanjen
    09.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano iframe

Ima li neki način da se veličina (šifina i visina) sadržaja prikazanog kroz iframe umanji za određjen procenat?
    Naprimer: 200x200 px da stane u 150x150px stim da se nista ne menja u rasporedu osim velicine slova i slika za 25% ?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    09.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano Re: iframe

ili nacin da sadrzaj kroz iframe koristi CSS strane na kojoj se prikazuje

Zainteresovan član
    Učlanjen
    29.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Posto iframe prikazuje stranicu u odredjenom frejmu mozes da toj stranici dodas link do css-a strane na kojoj se nalazi.

Nije mi bas najjasnija situacija koju imas, ali pokusaj da o iframe dokumentu razmisljas kao o posebnoj stranici koja je umetnuta na toj strani koja se prikazuje. Samim tim ako toj posebnoj stranici dodas css koji zelis (ili stavis link na css strane na kojoj se prikazuje) dobices stil koji ti je potreban.

E, sad potrebno je jos informacija o tome sta se prikazuje u frejmu da bi mogli pricati o nekom drugom resenju. Dali ti pravis te stranice ili ih dovlacis sa drugog servera itd. Ako ti pravis stranice mislim da ti je jasno ovo gore, ako dovlacis vec gotovu stranu sa nekog servera potrebno je pomocu PHP-A isparsovati stranu i zatim prikazati onako kako zelis..
    Poslednji put ažurirao/la taksistaZR : 27.11.2007. u 19:24

Zainteresovan član
    Učlanjen
    09.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Prikazujem formu za upload slike koja pripada jednoj komponenti u sklopu sajta. To nije moj izum vec je takva komponenta i primetio sam da se sve odvija kroz iframe. Sad CSS je takav da se ta cela forma deformise pa je trebam upristojiti. Glavni CSS ne mogu menjati jer je dobar za ostatak sajta a na konkretnoj strani gde je forma koja se prikazuje kroz iframe, treba smanjiti velicinu svih vidljivih slova za upola u okviru iframe.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    29.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Citat Original postavio gorki2 Pogledaj poruku
    Prikazujem formu za upload slike koja pripada jednoj komponenti u sklopu sajta. To nije moj izum vec je takva komponenta i primetio sam da se sve odvija kroz iframe. Sad CSS je takav da se ta cela forma deformise pa je trebam upristojiti. Glavni CSS ne mogu menjati jer je dobar za ostatak sajta a na konkretnoj strani gde je forma koja se prikazuje kroz iframe, treba smanjiti velicinu svih vidljivih slova za upola u okviru iframe.
    Da li si razumeo moj prethodni post? Ta forma za upload slike je na posebnoj strani i potrebno je samo tu stranu editovati. Ne treba menjati glavni css vec u toj strani sa formom ubaci css koji je potreban.

Slične teme

1. iframe problem
    Autor borisjer u forumu Web dizajn
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 19.11.2008., 21:11
  2. iframe pitanje
    Autor gorki2 u forumu Web dizajn
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 12.05.2007., 10:08
  3. Internet Explorer 7 i iframe-ovi
    Autor Desecration Smile u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 0