Zataškavanje pozadine atentata

Ivan015

Iskusan
Poruka
6.657
Novi Sad -- Srđa Popović i Rajko Danilović, izrazili su nezadovoljstvo zbog zataškavanja priče o pozadini atentata na Zorana Đinđića.

Advokati porodice Đinđić su za to optužili sadašnju vlast u Srbiji. Krajem juna, tadašnji specijalni tužilac Slobodan Radovanović zvanično je najavio da je počela istraga o pozadini atentata na premijera Srbije, ali u javnosti nisu objavljeni nikakvi zvanični rezultati te istrage.

Popović je za "Građanski list" ocenio da je ta istraga samo predstava za javnost, dodajući da ne veruje da će pozadina atentata uskoro biti otkrivena i da će jednog dana "sigurno izaći na videlo, ali samo u drugačijim političkim okolnostima".

"Da budem precizniji, mislim da bi se istina utvrdila kada bi Demokratska stranka Srbije izašla iz institucija vlasti", rekao je Popović.

Prema njegovim rečima, cilj dosadašnje priče o istrazi bio je jedino da se simpatizerima stranaka na vlasti pokaže kako se nešto radi, ali je to daleko od prave istrage.

"Uhapsili su jadnog tužioca Radeta Terzića na pravdi boga, kao da je to neka istraga o pozadini atentata. To je ona navodna pozadina koju je zastupao Dejan Mihajlov. Mislim, hoće li se već jednom rešiti priča o tome je li Čeda Jovanović ubio Đinđića. Sve ide na tu vodenicu, a to ne može proći", rekao je Popović.

Advokat Rajko Danilović rekao je "Građanskom listu" da je očigledno da se slučaj u vezi s pozadinom atentata zataškava i da "neki ljudi ne žele da se otkrije prava istina".

"Ti ljudi su deo sadašnje koalicije, pa da ne bi bilo nekog ispitivanja u tom pravcu, sve se zataškava. Vrlo prosto, nema tu nikakve mudrosti", rekao je Danilović.

On je naveo da se u Srbiji ništa neće pomaći s mrtve tačke dok se "suštinski ne promeni politička scena", ali je rekao da ne smatra da bi samo izlazak DSS-a iz vlasti suštinski nešto promenio, već da bi morali doći potpuno novi ljudi.

Advokat Srđa Popović je u martu ove godine zatražio da se na suđenju za ubistvo Zorana Đinđića saslušaju Vojislav Koštunica, Rade Bulatović, Aco Tomić, Dragan Jočić, Aleksandar Simović, Borislav Mikelić, Miroslav Milošević i Vladimir Božović.

Popović je tada naveo da ih je pozvao za svedoke kako bi se konačno objasnila politička pozadina atentata, ali je sudsko veće taj zahtev odbilo.

Tadašnji specijalni tužilac za organizovani kriminal Slobodan Radovanović, koji je danas vršilac dužnosti republičkog javnog tužioca, najavio je posebnu istragu o pozadini atentata na premijera Srbije.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2007&mm=11&dd=24&nav_category=11&nav_id=273604

heh izgleda da nam kostunjavi ipak nije tako cist... sad ce lancana reakcija... pred predsednicke izbore ima sve kandidate da pohapse :lol:
 
Klasično politizovanje. Nastavak 12.marta 2003, kada su bili osumnjičeni i optuženi svi koji su opozicija ili otpad DOSmanlija. Nema drugog načina da se vrati poverenje ili pokuša obnova vere u vodstvo i politiku DSa. I tako u nedogled. Afere, afere, afere ...a zatvori prazni.
 
Uglvanom tako. Dirigenti koji i dalje diriguju procesima u Srbiji.

da, ali nazalost ubistvo djindjicccuuuuaaaaaaaaaa je samo klasicni mafijaski sukob interesa i njegovo obracunavanje ! Tako da je odavno vec bilo jasno zasto je ubijen samo se nezna ko je sada ta glavna faca koja drzi konce poput God father-a? svi naslucujemo preko koga sve ide ta organizacija ili drugacije receno ta druzina prstenova, citaj bolje (samozvane demokrate, nekadasnje dosmanlije)!
 
Vidis kako znas Jeremija..... :D Je l' pop koji sedi pored tebe nasao tu stranicu? Ili ste mozda ti i Marloncina ostali do kasno da bi "razradili" plan borbe protiv "Civuta"..... :D :D :D

О чему би ти уопште писао на овом пдф да ти није мене...:lol::lol::lol: треба Крстарица да ми одреди проценат од зараде.....:lol::lol::lol:
 
Da, da ... Mi Srbi smo ugrožavali vitalne američke interese ???

Može li to neko da objasni ? Kao što njihove interese ugrožava i Avganistan, Irak, Iran, Severna Koreja. Ranije cela južna Amerika i dobar deo jugoistočne Azije.

VANZEMLJACI - s krivim nogama - jašu krave, konje a boga mi i ljudsku vrstu. Mi Srbi smo maloumni da ne vidimo kako smo sami sebi krivi i kako smo MI uzrok svetskog sranja ... Da, da ...
 
Da, da ... Mi Srbi smo ugrožavali vitalne američke interese ???

Može li to neko da objasni ? Kao što njihove interese ugrožava i Avganistan, Irak, Iran, Severna Koreja. Ranije cela južna Amerika i dobar deo jugoistočne Azije.

VANZEMLJACI - s krivim nogama - jašu krave, konje a boga mi i ljudsku vrstu. Mi Srbi smo maloumni da ne vidimo kako smo sami sebi krivi i kako smo MI uzrok svetskog sranja ... Da, da ...

Samo me nesto cudi i zanima , kada toliko brinu ameri o narodima i ljudima sirom zemlje, kako to da su kod njih nestali INDIJANCI? Da nece mozda reci da su opet tu umesali prste srbi? Ko ce ih znati, mozda na kraju okrive DREKAVCA za svo desavanje u svetu!
 
О чему би ти уопште писао на овом пдф да ти није мене...:lol::lol::lol: треба Крстарица да ми одреди проценат од зараде.....:lol::lol::lol:

Moj cilj i nije da pisem...... :D Ovih skoro dvehiljadeiosamstotinapostova su samo sluzili za prekracivanje vremena.... Mozda za ovi godinu i po dana sveukupno je bilo oko 20 tema na kojima sam ozbiljno diskutovao..... Mnogo je lepse pod##bavati tebe i slicne tebi....... :lol: :lol:
 
Samo me nesto cudi i zanima , kada toliko brinu ameri o narodima i ljudima sirom zemlje, kako to da su kod njih nestali INDIJANCI? Da nece mozda reci da su opet tu umesali prste srbi? Ko ce ih znati, mozda na kraju okrive DREKAVCA za svo desavanje u svetu!

Ахаха......да, и то црвени дрекавац, све се невероватно уклапа:

13. Црвени дрекавац (Alouata seniculus, таб. 3). Тело му је дугачко 65 cm, а реп 70 cm. Мужјак има велику браду. Реп је на крају са доње стране без длака да би се њиме што боље причврстио за грану. Љуљајући се на репу, пребацује се са стабла на стабло. Живи породичним животом у шумама источног дела Јужне Америке. Цела породица предвођена старим мужјаком диже грозну дреку пред изалазак сунца. Дрекавци се хране плодовима, лишћем, бубама и птичијим јајима. Проведе цео живот на дрвећу, осакле готово никад не силазе на земљу. Крзно им је на цени.

 
Istina o ubistvu Zorana Djindjica tesko da ce ikad ugledati svetlost dana zato sto u pozadini atentata stoji neko veoma mocan van granica ove zemlje.

Niko Srbinu ne moze da zabiberi kao Srbin! A inicijativa o salusanju Kostunice, Jocica, Mihajlovica... i bratije... boi donela dosta toga. Jer kad bi krenuli medjusobno da se pljuju, saynalo bi se i ono sto u stvari sada niko normalan ne pretpostavlja. Ceda ima veze sa ubistvom Djindjica koliko i japanska prepelica s bifurkacijom Patagonaca...
 
Niko Srbinu ne moze da zabiberi kao Srbin! A inicijativa o salusanju Kostunice, Jocica, Mihajlovica... i bratije... boi donela dosta toga. Jer kad bi krenuli medjusobno da se pljuju, saynalo bi se i ono sto u stvari sada niko normalan ne pretpostavlja. Ceda ima veze sa ubistvom Djindjica koliko i japanska prepelica s bifurkacijom Patagonaca...

potpisujem :wink::wink:
 
Niko Srbinu ne moze da zabiberi kao Srbin! A inicijativa o salusanju Kostunice, Jocica, Mihajlovica... i bratije... boi donela dosta toga. Jer kad bi krenuli medjusobno da se pljuju, saynalo bi se i ono sto u stvari sada niko normalan ne pretpostavlja. Ceda ima veze sa ubistvom Djindjica koliko i japanska prepelica s bifurkacijom Patagonaca...

A gde sam ja to pomenuo Chedu? Sve ono sto se desavalo pre i nakon atentata, gomila propusta i "cudnih okolnosti" me navodi na osnovanu sumnju da su neki daleko krupniji igraci umesali prste u atentat. Ostaje pitanje motiva, ali, ako se malo bolje prisetimo Djindjicevih izjava i politike koju je poceo da zastupa oko Kosova i R. Srpske, uopste nije daleko od pameti da su ga zapadnjaci ubili.
 
A gde sam ja to pomenuo Chedu? Sve ono sto se desavalo pre i nakon atentata, gomila propusta i "cudnih okolnosti" me navodi na osnovanu sumnju da su neki daleko krupniji igraci umesali prste u atentat. Ostaje pitanje motiva, ali, ako se malo bolje prisetimo Djindjicevih izjava i politike koju je poceo da zastupa oko Kosova i R. Srpske, uopste nije daleko od pameti da su ga zapadnjaci ubili.

Naravno, i tu si, podjedako verujem, totalno u pravu. Ne kazem to za Cedu da si ti rekao, nego upravo u prilog tvom postu, on je presitna riba, mala beba, a i nije on tada zario i palio ni u smislu politickih pozicija.
Isto, koliko sam sigurna i da je Stanku Suboticu smesteno od strane mnogo uticajnijih igraca koji jos uvek slove za postene. Smesno je koliko nekome u toj aferi odgovara da se igra "ide maca oko tebe, pazi da te ne ogrebe, cuvaj mio rep..." Evo ti nova glupost, tek da se ima utisak da se ":nesto radi po pitanju afera", da se umiri i radoznala a cesto i "nezgodna" Evropa i pernata raja...: "Srbijansko tuzilastvo, u okviru istrage koja se vodi zbog sverca cigareta i utaja poreza zatrazice provjeru poslovanja podgoricke firme "Duwl Trade", ciji je osnivac Stanko Subotic..." ("Dan", danas)
Pazi terminologiju... "srbijansko tuzilastvo"... da se stvori utisak da oni kao nesto rade... "u okviru istrage"... zar ne bruje svi mediji vec danima da je istraga zavrsena i da se ceka optuznica... "zatrazice provjeru"... pa kako znaju ti novinari i buducnost da citaju...
Jedini rasplet je revolucija, dakle, mis'im stvarno!
 

Back
Top