kako se zove...

gost 30064

Elita
Poruka
16.623
pozdrav...

imam 2 pitanja...na exporeru i discoveryju sam video neki ruski avion OGROMAN je...nesto sto je svet video i slogirao se zbog velicine...polece sa vode i ima ja mislim 8 motora ili tako nesto...kratak naziv... kako se zove?

druga stvar,rus isto mislim da je...bio je u seriji na discovery,tenk koji je najveci na svetu....ima ga jedan kolekcionar milioner is USA...zna li neko tj.,jel gledao neko to ? kako se zove taj tenk...hvala....pozzzz
 
mislio sam na ovaj
maus%201.jpg


samo ovaj nema top.....
 
postoji jedan rus koji odgovora tom opisu....spada u IS familiju....al ne mogu sad da se setim a ni da nadjem koji je to model...uglavnom radi se o posleratnom periodu....valjda cu se setiti inace necu moci da spavam....
 
То што си гледао на Дискаверију је самоходни топ . Како тамо рекоше то је највеће оклопно возило у власништву цивила и тај фрик га је купио од чешке армије. Може да користи конвенционалну и нуклеарну муницију.
Нисам видео како се зове, ал се надам да сам ти некако помогао.
 
pozdrav...

imam 2 pitanja...na exporeru i discoveryju sam video neki ruski avion OGROMAN je...nesto sto je svet video i slogirao se zbog velicine...polece sa vode i ima ja mislim 8 motora ili tako nesto...kratak naziv... kako se zove?


Zove se EKRANOPLAN i nije avion, mada liči na njega, u široj javnosti poznati kao "Kaspijski Monstrumi".

Za detaljnije informacije pogledaj sledeći link- http://www.mycity.co.yu/Vojno-tehnicka-dostignuca/Ruski-Kaspijski-Monstrumi.html
 
То што си гледао на Дискаверију је самоходни топ . Како тамо рекоше то је највеће оклопно возило у власништву цивила и тај фрик га је купио од чешке армије. Може да користи конвенционалну и нуклеарну муницију.
Нисам видео како се зове, ал се надам да сам ти некако помогао.

da da ... josh naziv samo... :)
 
ruski avion polece sa vode?
joj kako se bese zovu oni giganti sto lebde tik iznad vode [GROUND EFFECT] sa kaspijskog mora ,orlinok il tako nesto.
ako nije nemacki jagdtiger ,maus,kingtiger,jagdpanther,sturmtiger, onda ima i za americki tenk mislim da nije ovaj.
T28 super teski samohodni top sa oklopom od 400+mm i 95tona?
http://en.wikipedia.org/wiki/T-28_Super_Heavy_Tank

nije poznat po tezini,vishe po duzini...
 
zato sto sam se orijentisao ka onome "na Diskaveriju" gde je bila emisija o njemu pre neki dan....a i nisam uopste video da pise "ruski avion"....sem toga, mrcina je mrcina....

Jeste mrcina...narocito kada se uzmu u obzir godine designa. Medjutim, kada udjes u njega ne deluje bas mnogo veliki. I C-5 i B747 su mi ostavili utisak mnoooogo veceg aviona (barem unutrasnjeg prostora). Mozda ih "tuce" po wing span-u, ali za ostalo i ne bas.
 

Back
Top