Путин спрема кадијевића за ндх

Oko Sokolovo

Primećen član
Banovan
Poruka
552
Rusija razmatra zahtjev za izručenjem Kadijevića
17.11.2007.

Rusija „razmatra tehnička pitanja” u vezi s hrvatskim zahtjevom za izručenjem bivšeg jugoslavenskog generala Veljka Kadijevića koji živi u Moskvi, rekao je u petak u Beogradu zamjenik ruskog premijera Aleksandar Žukov.

Žukov, koji je u službenom posjetu Beogradu, nije rekao hoće li general Veljko Kadijević, posljednji jugoslavenski ministar obrane i jedna od ključnih osoba u krvavom raspadu Jugoslavije, biti predan Hrvatskoj, izvijestila je televizija B92.

„Naše institucije razmatraju tehnička pitanja”, rekao je Žukov na konferenciji za novinare u Beogradu ne navodeći pojedinosti. „To pitanje se nedavno pojavilo i nema komplikacija”, rekao je Žukov, prenosi B92.

Hrvatska ministrica pravosuđa Ana Lovrin izjavila je ovih dana kako očekuje da će ruska policija uhititi Kadijevića koji je u Hrvatskoj optužen za ratni zločin.

То ђубре је имало команду и могао је да спречи крвави распад 1991. Могао је после Вуковара да стигне до Загреба и да натера Хрвате на капитулацију. Тада мујама не би пало на памет да 1992. праве било какве проблеме и ко зна колико би живота било спасено. Штета што је то ђубре живо! Занимљиво да је дао интревју РТС-у и рекао како се он залагао да се деветомартовске демонстрације реше тако што би Милошевићеве присталице с Ушћа кренуле ка Тргу. То је само још један доказ да је то ђубре комуњарско хтело српско-српски обрачун и да му проливање крви у стилу четника и партизана није страно..

Нека га Путин испоручи и нек се са њим поиграју усташе:twisted:.
 
da a sto si zao zbog toga?
icon_twisted.gif
 
То ђубре је имало команду и могао је да спречи крвави распад 1991. Могао је после Вуковара да стигне до Загреба и да натера Хрвате на капитулацију. Тада мујама не би пало на памет да 1992. праве било какве проблеме и ко зна колико би живота било спасено. Штета што је то ђубре живо! Занимљиво да је дао интревју РТС-у и рекао како се он залагао да се деветомартовске демонстрације реше тако што би Милошевићеве присталице с Ушћа кренуле ка Тргу. То је само још један доказ да је то ђубре комуњарско хтело српско-српски обрачун и да му проливање крви у стилу четника и партизана није страно..

Нека га Путин испоручи и нек се са њим поиграју усташе:twisted:.

Kadijevic i ostali vrh JNA je od Milosevica i Jovica zahtevao slanje dodatnih 200 000 mobilisanih ljudi (koliko je brojala isama JNA u to doba) koliko je bilo procenjeno da je potrebno za osobadjanje okupiranih kasarna JNA u Hrvatskoj! Ovi su to odbili jer je njihova preporuka bila da se JNA povuce iz svih kasarni gde u blizini nije bilo Srba! JNA to nije prihvatila! Zato su Milosevic i Jovic odlucili da je besmisleno slati tolike ljude da ginu (kolko god to zvucalo nemoguce)! Nije citat vec sam gledao istu emisiju gde je bio gost Borisav Jovic!
 
a ono naši državljani, pa kakvi su takvi su i ona sr@nja koja stalno mrsomudite kad je Hag u pitanju
joj licemerja majko mila

А шта ти друго радиш него то што описујеш??? Заборавио си колико си арлаукао о "нашим обавезама" према Хагу. Уосталом овде се не ради о нама, него о Русима.
А лично Кадијевића видим као ГЛАВНОГ КРИВЦА за крвопролиће у бившој СФРЈ, а осим њега и руководства Словеније, НДХ-а (нарочито Шпегеља) и других.

п.с. А поготово што мислим да Кадијевић НИЈЕ држављанин Србије.
 
Кадијевић - јел то беше онај из Савеза комуниста покрета за Југославију, и исти онај што војсци није поделио бојеву муницију у Словенији па су они били у ситуацији да као бране овима да се одцепе, док су их ови убијали.


Ма овде треба да му се суди а не у Хрватској.
 
А шта ти друго радиш него то што описујеш??? Заборавио си колико си арлаукао о "нашим обавезама" према Хагу. Уосталом овде се не ради о нама, него о Русима.
А лично Кадијевића видим као ГЛАВНОГ КРИВЦА за крвопролиће у бившој СФРЈ, а осим њега и руководства Словеније, НДХ-а (нарочито Шпегеља) и других.

п.с. А поготово што мислим да Кадијевић НИЈЕ држављанин Србије.

Ja sve vreme govorim o obavezama isporučivanja Hagu, ali je ovo potpuno druga stvar, posebno kad se setimo lepog primera Kapetana Dragana, nije li isto...ovde ste potpisivali peticije kako ga sačuvati od isporuke Hrvatima, a Kadijevića može, boli vas...Kapetana Dragana liferuje njegova država (ima državljanstvo Australije), a Kadijević u Rusiji ima status izbeglice i otišao je tamo 2001, a svako ko se zatekao na teritoriji Srbije do polovine 1992 automatski je dobijao državljanstvo Srbije i SRJ
A kakve veze ima ko je glavni za krvoproliće...jel naš državljanin kao i Kapetna Dragan, jel se država odnosi prema tome kao prema simpatijama i antipatijama, jel ista situacija, čak je Kapetan Dragan još manje naš od Kadijevića u smislu državljanstva,
ali kome ja pričam:roll:
 
А шта ти друго радиш него то што описујеш??? Заборавио си колико си арлаукао о "нашим обавезама" према Хагу. Уосталом овде се не ради о нама, него о Русима.
А лично Кадијевића видим као ГЛАВНОГ КРИВЦА за крвопролиће у бившој СФРЈ, а осим њега и руководства Словеније, НДХ-а (нарочито Шпегеља) и других.

п.с. А поготово што мислим да Кадијевић НИЈЕ држављанин Србије.
Ma daj Mito, nije on tvorac te ideje o raspadu niti je mogao bilo šta da promeni kad su veliki doneli odluku o raspadu. On je , kao i mnogi, samo bio izvršilac naredjenog. Ameri napravili sfrj, imali su i pravo da je rasture.
 
Ja sve vreme govorim o obavezama isporučivanja Hagu, ali je ovo potpuno druga stvar, posebno kad se setimo lepog primera Kapetana Dragana, nije li isto...ovde ste potpisivali peticije kako ga sačuvati od isporuke Hrvatima, a Kadijevića može, boli vas...Kapetana Dragana liferuje njegova država (ima državljanstvo Australije), a Kadijević u Rusiji ima status izbeglice i otišao je tamo 2001, a svako ko se zatekao na teritoriji Srbije do polovine 1992 automatski je dobijao državljanstvo Srbije i SRJ
A kakve veze ima ko je glavni za krvoproliće...jel naš državljanin kao i Kapetna Dragan, jel se država odnosi prema tome kao prema simpatijama i antipatijama, jel ista situacija, čak je Kapetan Dragan još manje naš od Kadijevića u smislu državljanstva,
ali kome ja pričam:roll:

Па кадијевић је твој. Ниси ти Србин, па да имаш право да говориш наш. То право издајници моментално губе. Исти сте. Воли кадијевић хрвате више од Срба, као и ти. Само неће у ћорку. Капетан Драган је спасавао Србе, и издајство је испоручити га усташама. А данашња издајничка власт у Србији би то урадила да може.

Разлика измећу дс и лдп је у томе да дс пљује на Храм Светог Саве, а лдп би га разнео.

Никакве обавезе нема Србија према хашком трибуналу. Они су пљунули на Српске сведоке и ослободили насера орића. Искезили су се Србима који су тражили да се хапси усташа месић који је нарећивао масовно убијање Срба. Има још пуно разлога.
 
Dobro pitanje. Ja sam ranije mislila da je Kadijević Srbin, onda su me ovde obavestili da je Hrvat, pa ako je Hrvat, šta nas briga što ga neko isporučuje Hrvatskom pravosudju.

Ili će biti da ta informacija da je Hrvat nije tačna.

Malo sam zbunjena.:roll:

Нема шта да се збуњујеш. Србин је колико је и павелић.
 

Back
Top