srcani zalizak
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: srcani zalizak

Zainteresovan član devojcurak (avatar)
    Učlanjen
    24.03.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano srcani zalizak

U pitanju je zena od 61 godine zivota, u poslednje vreme je osecala jak umor, bolove u grudima, pospanost, uradjen je EKG, gde joj je receno da se cuju sumovi, i zato dobija uput za ultrazvuk srca. Evo tih rezultata, pa ako neko moze nesto vise da kaze, bila bih mu zavhalna. Inace joj je predlozena operacija, pa me zanima jer samo operativnim putem moze da se to sanira, ili postoje lekovi neke druge metode itd. Pitam s obzirom na njene godine.

Hvala unapred.

A evo Nalaza lekara:

Aorta je u korenu normalnih dimenzija 2,8cm, trolistna je, brzina protoka preko AV je uredna.
    LP je blago dilatirana, iz 2D 3,8x6,0 (longitudinalno).
    LK je normalnih dimenzija 5,3cm, esdkl -3,0cm, ocuvana je globalna sistolna funkcija, LK, globalna.
    EF je 55 do 60% IVS d 1,15. Zzd 1.0cm.
    Na Mitralnom uscu oba listica prave pokret ka LP, PMK prolabira, rastresitiji su, ne vidim ev.par. rupturu horde. Postoji mitralna regugritacija od +3.
    Desne srcane supljine nisu dilatirane.
    PV i TV su normalnih dimenzija, Na TV regugritacija 2+ espdk indirektno izmeren je 42 mmHg.
    PV je normalnog izgleda, postoji manja PI.
    Perikard bez efuzije, postoje preikardne priraslice.
    ja....

Poznat WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Podrazumevano Re: srcani zalizak

Nalaz ukazuje na ono sto vam je i receno - dakle na prolaps valvula, zbog cega dolazi do vracanja krvi u prostore gde ne bi trebalo prilikom kontrakcija srca. Stanje se ne moze se sanirati nikako drugacije nego operativno u jednom trenutku kada kardiolog odredi da postoje dovoljne indikacije za to. Godine nisu uopste problem, sposobnost pacijenta da podnese operativni zahvat ustanovljava se opstim zdravstvenim stanjem i pregledom interniste i anesteziologa. POzdrav.
    Život se ne meri brojem udaha, vec brojem trenutaka koji nam oduzmu dah....

Učlanjen
    24.03.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    55

Hvala, WW, i od mene i od mame.....
    ja....

Ističe se K aja (avatar)
    Učlanjen
    15.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    86

Kaži mami (ako sam dobro razumela da je nalaz njen) da operacija nije ništa strašno, iako se seče grudna kost, nije ni približno bolno kao što deluje, ali je posle operacije život mnogo lakši. Ako može, neka što pre zakaže koronarpgrafiju i samu operaciju, čeka se vrlo dugo. Do tada neka redovno ide kod kardiologa i sluša sva njegova uputstva.
    Ja sam imala tu operaciju pre tri meseca i već sam skoro kao nova. Ako te zanima još neka informacija iz ugla pacijenta, slobodno mi pošalji PP. Ćao, Kaja

Učlanjen
    24.03.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    55

hvala k.,
    mama je bila na ultrazvuku.........umara se....mada ima i straha.......
    koliko traje operacija.........kako se podnosi oporavak.........? ona ipak ima 61 god..........
    koliko dugo se ostaje u bolnici.......eto to su neke stvari koje me zanimaju za pocetak.........

Hvala unapred.........

devojcurak
    ja....

Početnik
    Učlanjen
    22.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Kaja, moja majka koja ima 60 godina sutra odlazi na operaciju by-pass-a i revaskularizaciju miokarda. Kako sam upravo procitala da ti imas licna iskustva u vezi s tim te molim da mi kazes ma sta setaljnije, jer umirem od straha kako ce sve to da projde. Srdacan pozdrav i unapred hvala

Slične teme

1. Srčani problemi
    Autor Pocahontas u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 05.12.2004., 13:42
  2. SRČANI UDAR
    Autor Ljiljana.2 u forumu Zdravlje
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 26.02.2004., 00:15

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor