Dajte mi savet ...

  • Začetnik teme Ocajna sam
  • Datum pokretanja
O

Ocajna sam

Gost
Pozdrav svima ......
Nadam se da mozete da mi date savet, jer ja stvarno ne znam sta da radim sa svojim zivotom. Naime, ja i moj muz smo se razisli pre skoro cetiri godine (nikada se nismo se zakonski razveli). Imamo dva sina (20 i 13 godina) koji zive sa mnom. Moj muz treutno zivi sa svojom ljubavnicom i cekaju bebu.
O nasim sinovima uopste ne brine. Pozove mozda jednom mesecno da pita kako su i to je sve. Ja sam njima i otac i majka, sama ih izdrzavam (muz mi nikada nije finansijski pomogao), ucim sa njima, posvecujem im svo svoje vreme i trudim se da se oni ne osete ugrozeno zato sto nas je onaj majmun ostavio.
Do septembra prosle godine sve je bilo u savrsenom redu. A onda sam ja, ni sama ne znam zasto, stupila u vezu sa jednim kolegom sa posla. On je par godina stariji od mene, ozenjen i ima troje dece. Znamo se vec godinama, ali nikada pre nismo pokazivali zainteresovanost jedno za drugo. On je inace prilicno neozbiljan i vara zenu na svakom koraku. To svi znaju, pa cak i njegova zena. Ko sta radi on samo proganja neke devojke koje mogu cerke da mu budu. Jedino sto njega zanima je seks.
U pocetku sam i ja htela samo malo da se zabavim. Od kako me je muz ostavio nisam bila ni sa kim i zato sam zapocela vezu sa ovim kolegom. Dogovorili smo se da se ne obavezujemo. Isli smo zajedno u krevet i to je bilo sve. Znala sam da pored mene ima jos gomilu drugih zena i to mi nije smetalo.
A onda sam pocela da se vezujem za njega. Ne znam kako se to desilo, jer sam uvek mislila da je neozbiljan, neodgovoran i da je njegovo ponasanje u najmanju ruku kretensko. Ali ja sam uspela da se totalno zaljubim u tog kretena. Pocela sam stalno da ga zovem, da trazim da se vidimo i da histerisem svaki put kada otkrijem da je bio sa nekom drugom. Milion puta smo se posvadjali zbog toga. Jednom me je cak i ostavio ali me je ubrzo molio za oprostaj. Ja znam da je on kreten, da je upropastio na desetine devojaka i zena, ali ipak ga volim.
Na kraju je on rekao da me je zavoleo i da ce zbog mene prestati da se vidja sa svim drugim zenama. Skoro da je i ispunio to obecanje. Malo po malo sve te njegove svalerke prestaju da ga zovu i sada je on samo sa mnom (bar tako tvrdi). Ne znam da li da mu verujem da je zbog mene stvarno ostavio sve te njegove ljubavnice ... Ipak, sve one su bile deset puta mladje i lepse od mene a i on je ceo zivot samo mislio na provod. Da li je moguce da me stvarno voli i da ce zbog mene da se promeni ?
Inace on je dve godine bio u vezi sa mojom dobrom drugaricom (ona je neudata, ima tridesetak godina i za razliku od mene super izgleda). Onda sam i ja zapocela vezu sa njim i on je bio sa obe istovremeno (moja "drugarica" nikada nije saznala da je on bio sa mnom). Pre mesec dana on je nju ostavio i ona sada svaki dan meni prica kako ga voli, kako joj nedostaje itd. a mena pojma da smo nas dvoje zajedno. Znam da sam odvratna ali ne smem da joj kazem istinu.
Najgore od svega je sto sam ja pre dve nedelje shvatila da sam trudna. Ne znam da li da mu kazem ili ne. On hoce zbog mene da ostavi zenu i ocekuje da ja kazem sve svojim sinovima (oni jos ne znaju da sam ja u vezi sa nekim). Kada on sazna da sam trudna verovatno ce se razvesti i trazice od mene da ucinim isto. Ja to zelim da uradim, ali se plasim da ne pogresim ... Sta ako se on, posle izvesnog vremena, vrati svom starom nacinu zivota i ponovo pocne da trazi druge zene ?
Sta biste vi uradili ???????
POMOZITE MI, MOLIM VAS !!!!!!!!!!1
 
Cekaj, zar taj muskarac ne radi sada sve sto ti zelis od njega i ti opet nisi zadovoljna? Zar ti nije bio cilj da budes sa njim? Mislim, alo bre, ne razmisljaj o tome sta bi bilo kad bi bilo, i sutra moze da se desi da Zemlje vise ne bude zar ne? Sta sad treba da sedimo i razmisljamo o tome, sta? Ako je sve tako kao sto si napisala i on vec radi na tome da bude samo tvoj, a to je ono sto si sama htela onda go for it! Prepusti se, stalnom sumnjom mozes samo sve da pokvaris.
 
Pa ako ovo nije suluda prica nekog dokonog tinejdzera/ke onda si ti jedna totalno nezrela osoba koja masu stvari ne shvata oko sebe. Tvoje razmisljanje je logicno i pametno koliko i meksicke sapunice!
Bar si konzistentna u izboru muskaraca :lol: . Sto bi nas narod rekao "Sve moj do mojeg"
 
Znam da ti nije potrebno neko filozofiranje, ali tvoja prica me je rastuzila. Koliko je dobrih zena koje podizu decu, rade, cesto pristaju na najrazlicitije ponizavajuce odnose i trpe (izvini sto cu uptrebiti tu rec) kretene, a za uzvrat od zivota traze samo mrvicu ljubavi. I pogledaj sta je tu: muz koji nije muz, ljubavnik koji je neciji muz i ljubavnik, zaceta deca, troje dece u losem braku (kolege), i dva gotovo odrasla deteta kojima roditelji mogu ponuditi kao model porodice - haos. Ovako mislim: treba krenuti od pocetka. Ako se brak raspao, treba se razvesti. A zatim se pozabaviti sobom. Da li zaista volis kolegu, ili si u zelji da budes voljena, od seksa , po inerciji, autosugestijom dosla do "ljubavi"? Da li zelis da budes sa kolegom u vezi/braku,naravno bez ikakvih garancija da ce biti bolji, verniji itd.(garancije i onako nista ne znace) Zatim, da li mozes da podneses cenu za tu vezu? Zaista ne moralisem, ali mogu da te opterecuju misli o njegovoj deci( iako devojka tvog muza verovatno nema takve), a vazno je i kako ce se tvoja deca primiti novu situaciju i, mozda, jos jednog brata-sestru? Kazes da oni jos ne znaju za tvoju vezu. Da li mozes sa njima da razgovaras o svojim potrebama, ocekivanjima, zeljama?
Verovatno se, sudeci po godinama dece, priblizavas onim (cetrdesetim)u kojima pravimo prvi bilans sa mislju da imamo jos vremena za bar jednu sansu, za jedan pocetak. Da nije ovo sve sto nam zivot nudi, da zasluzujemo jos nesto, jos jednu ljubav, jos radosti, malo vise srece.
Sta bih uradila na tvom mestu? Isla bih korak po korak. Na tom svom novom pocetku.
 
Zaista jako komplikovana zivotna situacija, ali vjerujem da je na zalost realna. Stvari kje su se desile, posebno ako je tacno to za trudnocu, tesko da se mogu promijeniti. Ipak, koliko god bolno bilo da se suocis sa tim, moras da shvatis da si trazila emociju na pogresnom mjestu...Zar mislis da ce se on zaista promijeniti ili da se promijenio, kad se razmisli o tom svom njegovom pedigreu (bezbroj ljubavnica, i to u isto vrijeme...)Jedno je seks, povremeni, kako god, a drugo da ti zivis sa njim...Ni to provjeravanje nicemu ne vodi, osim da je pokazatelj tvoje nesigurnosti...Pa sta ako su blizu cetrdesete, ako je tu dvoje djece...Zar je jedina opcija naci vjecitog nezrelog djecaka i jos se u njega zaljubiti...Puno srece ti zelim, otkaci se od njega, onda ce vec lakse biti...
 
Sto se tice tvog razvoda to si trebala odavno da uradis,ne vidim zasto bi pogresila,tvom muzu ce ljubavnica uskoro roditi dete. A kada je u pitanju tvoja veza sa kolegom... ne znam sta da ti kazem. Pokusavam da izbegnem komentar tipa -nisi trebala da se upustas u bilo kakvu vezu sa njim kada si znala kakav je- jer znam da srce ne bira. Ne verujem da se promenio,samo se smirio na izvestan period (a koliko ce taj period da traje to zavisi od tebe). GODISNJA DOBA SE MENJAJU,MUSKARCI NIKADA!!!! Za tudnocu bih mu rekla,dete je njegovo koliko i tvoje!
 
Samo sam posmatrac...ali bode mi oci taj bivsi muz..
Da prvo to rascistis nekako, vas status? Pa onda da ides dalje..Ovo oko bebe....Zamisli da ostanes 'sama' s njom, zamisli te situacije...U svakom slucaju da te ne povredi neka glupost ako ja ovaj novi bude napravio...! Znaci da ne dozvolis da to vlada tobom! Ja bih predocila sebi da ostajem sama s detetom pa onda mu opusteno rekla, pa ako ode, ode, ako ne, super. Razmisli sama sa sobom i onda se opusti i teraj dalje
 
Pa mislim stvarno, kao tinejdzerka si... Dozvolila si sebi da zatrudnis sa kolegom sa posla, ozenjenim, a ni ti nisi razvedena, gomila tudje dece...Jesi li cula za kontracepciju?! Da nije tog novog deteta situacija bi bila mnoogo jednostavnija, a ovako... Nije ni cudo da ti se desavaju ruzne stvari kad ne mislis svojom glavom, pa jos u tim godinama... U svakom slucaju treba da snosis posledice neceg zbog cega si ti veliki krivac... A lik sa posla mi se uopste ne dopada, i ne mogu da verujem da ti razmisljas da li ce on biti neveran i kad se tobom ozeni. Zar ti nije palo na pamet da on vrlo verovatno NECE hteti da te ozeni???? Pricas da je imao gomilu ljubavnica, a sta je sa njegovom ZENOM, nju ne pominjes. Ti si toliko sebicna da razmiljas o braku sa njim, koji je toliko daleko.
Ja sam se udala za kolegu koji je ostavio svoju dugogodisnju devojku sa kojom je ziveo. I ja sam zbog njega ostavila dugogodisnjeg decka. i ta situacija BEZ DECE bila je uzasno komplikovana i teska, i ko zna sta bi bilo da on (ili ja) nismo hteli da ostavimo svoje partnere... Trebalo nam je pola godine da se odlucimo na takav korak i to samo da njih ne bi povredili. A da je bilo dece sigurna sam da NIKAD NIKAD ne bi ostavila bivseg decka, a i on svoju devojku. Zato dobro razmisli koliko je on to spreman da uradi.
 
Par puta si u svom tekstu ponovila da je doticni gospodin neozbiljan, neodgovoran, kreten...
Prosto ne mogu da verujem da bi dozvolila sebi luksuz tolike gluposti i upustila se u zajednicki zivot sa njim.. (govorim u svoje ime)
sa dvoje dece.. malom bebom na putu...
sa nekim u koga nikada ne bi mogla imati poverenja..
Razmisli jos 1000 puta :!:
 
Natalia:
Sto se tice tvog razvoda to si trebala odavno da uradis,ne vidim zasto bi pogresila,tvom muzu ce ljubavnica uskoro roditi dete. A kada je u pitanju tvoja veza sa kolegom... ne znam sta da ti kazem. Pokusavam da izbegnem komentar tipa -nisi trebala da se upustas u bilo kakvu vezu sa njim kada si znala kakav je- jer znam da srce ne bira. Ne verujem da se promenio,samo se smirio na izvestan period (a koliko ce taj period da traje to zavisi od tebe). GODISNJA DOBA SE MENJAJU,MUSKARCI NIKADA!!!! Za tudnocu bih mu rekla,dete je njegovo koliko i tvoje!
apsolutno se slazem sa tobom.. :!: Sve naj zelim osobi koja je postavila temu- i iako je situacija trenutno zaista konfuzna za tebe,zelim ti da dobro promislis o svemu a ponajvise da obratis paznju na sebe i svoju decu .. nadam se da ces biti bistre glave kada budes donosila odluke i najvaznije,resena i odlucna. pozdravi..
 

Back
Top