tezak raskid

goxyzvrk011

Početnik
Poruka
33
izvinjavam se svim clanovima na ovoj temi verovatno je vec bila 100 puta i izlizana je

bio sam sa devojkom .Bio sam joj prvi u svemu.Prosli smo mnogo zajedno i problema i srecnih trenutaka,letovanja,zimovanja,zajednicki prijatelji....mnogo lepih uspomena..upoznali smo se preko prijatelja i posle nekoliko meseci druzenja oboje smo shvatili da smo slicni i da zelimo da budemo zajedno.
posle 3 god poceo je problem sa njenim ocem.Moj otac je bosanac njen crnogorac.sa njim od pocetka nisam imao bas neku komunikaciju ne zato sto ja nisam hteo nego zato sto covek nije hteo da komunicira samnom..na moja pitanja je ogovarao kratko i nezainteresovano i ponekad cak drcno..i zbog toga sam izbegavao kontakt sa njim
Rekao joj je da ja nisam za nju i da sam nesposoban da sam da sam musliman i da mu takvi netrebaju u familiji...ucenjivao je svime pa cak i da ce prestati da joj placa fakultet.Krila je to posle nekog vremena mi je rekla isplakala se ko kisa..raskinuli smo..posle nekog vremena videli opet napili do patos stanja i poljubili.
sutra se niko nije pravio lud uhvatili se za ruke i uzivali.Bili smo toliko srecni da nismo razmisljli o tome da imamo veliki problem....zadnjih nekoliko meseci opet smo navikli da smo zajedno bile su i svadje i srecni trnutci prava veza.Jednog dana smo se bas posvadjali pale su tu bas teske reci sa obe strane..posle videli pricali i slozili da je svadja zbog gluposti..ali..tu je doslo ali..pokusavao sam da je ubedim na sve nacine da me neostavlja....plakala je ali je i dalje ostala pri tome.Kada se isplakala postala je odjednom svirepa i odbijala me kao da sam joj neprijatelj.
Prvih 3-4 dana nisam osecao taj raskid toliko bolno dok posle nekog vremena je poceo da me cepa i da mi se rusi ceo moj svet.Nisam izlazio iz kuce po nekoliko dana mnogo sam jeo...sklonio sve sto me podseca na nju...ostala je samo duboko u glavi i u srcu.Svaki dan mi je tezak na svoj nacin pokusavam da nemislim ali odjednom se pojavi ona i od tog trenutka padam u gadan bedak ali bas gadan.Nemogu da sedim sa ljudima sve na svetu me nervira i u tom trenutku mislim samo na nju i koliko god da me boli, prija mi smiruje.zatvorio sam se neodgovaram na pozive prijatelja neznam ni ja zasto jednostavno nezelim.Nekada sam bio tip coveka koji mnogo tesko pusta suzu sada nemogu da se smirim ponekad kada vidim nesto cujem ili se setim jednostavno krenem i nemogu da stanem.Film nemogu da pogledam do kraja neka scena me obavezno "dokaci".Pokusao sam na razne nacine da smirim zivce..pijancenjem, lekovima za smirenje pa cak i da bezim od nepodnosljive realnosti sve je to kratkog daha za mene. Marija mi je u glavi i dalje sada stvarno zelim da je prebolim ali i nevidim kraj svemu ovome neizbija mi iz glave misao zasto bas ja zasto se meni desava ovo neznam sta da radim neznam gde sam sta sam ko sam
cinimi se da polako pocinjem da skrecem sa "puta" i da cu najverovatnije morati da idem kod psihologa.
koliko god da sve ovo zvuci pateticno to je stanje u kome se ja trenutno nalazim i treba mi bilokoja pomoc savet sta god.
hvala
 
Da ti delimo ovde banalne savete...bez veze je.
Mislim da si za neku oktavu odreagovao preterano i dobra je ideja da ides kod psihologa.
Nemoj da se mucis i zapadas u jos gori bedak.
Ne znam kako da ti pomognem....
Sad ti deluje da je ona sve na svetu, da je jedina, da nema druge, da nikad neces naci drugu, da nikad neces biti srecan...
Mi muskarci kao da imamo neki mehanizam ocajanja kad nas napusti zena, devojka do koje nam je stalo, svejedno....svi reagujemo slicno.
S tim sto je to kod tebe preslo neke očekivane okvire i ti se osećaš užasno
 
Katastrofa. Ne znam ni ja sta da napisem. Al' ako je ona tako odlucila, ti sa tim moras da se pomiris i krenes dalje. Gledaj da sve izbacis iz sebe, pricaj sa prijateljima, moze i neki psiholog, nemoj da budes sam, posveti se necemu ili nekome i tako...
 
ja kad me neko ostavi ili se posvađamo ja uradim sve da ga vratim...
ako mi je stalo...

i, onda, ako uspem... vredelo je (mada samo sam jednom bila ostavljena)

ali, ako ne uspe u toj borbi se istroši ljubav i to je to...


ne sedim skrštenih ruku...

nikada
 
izvinjavam se svim clanovima na ovoj temi verovatno je vec bila 100 puta i izlizana je

bio sam sa devojkom .Bio sam joj prvi u svemu.Prosli smo mnogo zajedno i problema i srecnih trenutaka,letovanja,zimovanja,zajednicki prijatelji....mnogo lepih uspomena..upoznali smo se preko prijatelja i posle nekoliko meseci druzenja oboje smo shvatili da smo slicni i da zelimo da budemo zajedno.
posle 3 god poceo je problem sa njenim ocem.Moj otac je bosanac njen crnogorac.sa njim od pocetka nisam imao bas neku komunikaciju ne zato sto ja nisam hteo nego zato sto covek nije hteo da komunicira samnom..na moja pitanja je ogovarao kratko i nezainteresovano i ponekad cak drcno..i zbog toga sam izbegavao kontakt sa njim
Rekao joj je da ja nisam za nju i da sam nesposoban da sam da sam musliman i da mu takvi netrebaju u familiji...ucenjivao je svime pa cak i da ce prestati da joj placa fakultet.Krila je to posle nekog vremena mi je rekla isplakala se ko kisa..raskinuli smo..posle nekog vremena videli opet napili do patos stanja i poljubili.
sutra se niko nije pravio lud uhvatili se za ruke i uzivali.Bili smo toliko srecni da nismo razmisljli o tome da imamo veliki problem....zadnjih nekoliko meseci opet smo navikli da smo zajedno bile su i svadje i srecni trnutci prava veza.Jednog dana smo se bas posvadjali pale su tu bas teske reci sa obe strane..posle videli pricali i slozili da je svadja zbog gluposti..ali..tu je doslo ali..pokusavao sam da je ubedim na sve nacine da me neostavlja....plakala je ali je i dalje ostala pri tome.Kada se isplakala postala je odjednom svirepa i odbijala me kao da sam joj neprijatelj.
Prvih 3-4 dana nisam osecao taj raskid toliko bolno dok posle nekog vremena je poceo da me cepa i da mi se rusi ceo moj svet.Nisam izlazio iz kuce po nekoliko dana mnogo sam jeo...sklonio sve sto me podseca na nju...ostala je samo duboko u glavi i u srcu.Svaki dan mi je tezak na svoj nacin pokusavam da nemislim ali odjednom se pojavi ona i od tog trenutka padam u gadan bedak ali bas gadan.Nemogu da sedim sa ljudima sve na svetu me nervira i u tom trenutku mislim samo na nju i koliko god da me boli, prija mi smiruje.zatvorio sam se neodgovaram na pozive prijatelja neznam ni ja zasto jednostavno nezelim.Nekada sam bio tip coveka koji mnogo tesko pusta suzu sada nemogu da se smirim ponekad kada vidim nesto cujem ili se setim jednostavno krenem i nemogu da stanem.Film nemogu da pogledam do kraja neka scena me obavezno "dokaci".Pokusao sam na razne nacine da smirim zivce..pijancenjem, lekovima za smirenje pa cak i da bezim od nepodnosljive realnosti sve je to kratkog daha za mene. Marija mi je u glavi i dalje sada stvarno zelim da je prebolim ali i nevidim kraj svemu ovome neizbija mi iz glave misao zasto bas ja zasto se meni desava ovo neznam sta da radim neznam gde sam sta sam ko sam
cinimi se da polako pocinjem da skrecem sa "puta" i da cu najverovatnije morati da idem kod psihologa.
koliko god da sve ovo zvuci pateticno to je stanje u kome se ja trenutno nalazim i treba mi bilokoja pomoc savet sta god.
hvala

dobro si naslovio temu. a i tema je takva. prosto mi nesto bilo tesko dok sam citala.
htela sam da prestanem da citam kod recenice da je problem na nacionalnoj osnovi. i, ako je ona takvo nesto dozvolila, ja bih je licno premlatila, onako, prijateljski. jer to- on je ovo, ona je ono, ******, zar nismo svi samo ljudi sa istim zeljama i istim slabostima...
ja sam takva da bih se borila protiv celog sveta za osobu koju volim. makar ta osoba bila orangutan sto zivi na drvetu. moj izbor, moja ljubav, moj zivot, moj prkos svima. dovidjenja!
tako da me iziritaro to od tvoje devojke. dozvoliti tatici da odlucuje umesto nje...idiotski..kod sledeceg ce njen dragi tatica pronaci verovatno losu boju glasa..ili mu se nece dopasti nacin na koji vozi..nebitno..problem je samo u tvojoj devojci, ni u cemu drugom. njen otac ima pravo na svoje misljenje, ali slabost njenog karaktera odlucuje o tome da li ce otac imati presudnu rec u njenom zivotu.
to sto padas u depresiju (povlacis se u osamu, dosta jedes, patis..) pokazuje da je jesi zaista voelo, ali, izvini, malo vuce i na preterivanje. patiti je u redu ali trebalo bi da povuces neke granice. koliko zaista patis a koliko zelis da patis? i ako odluci da se pomirite, da li mislis da ces joj u takvom stanju biti inspirativan? zelis da je vratis? potrudi se da te pozeli. ne verujem da ce te zeltei tako zapustenog i izgubljenog. napravi strategiju. posveti se sebi zarad nje, nebitno sta ce sa vama biti. treniraj. izlazi sa pozitivnim ljudima. gledaj komedije u drustvu. gledaj se u ogledalo. kupi novu kosulju. neka ti, ako nista drugo, moguce pomirenje bude motiv. tako ces, iz necega zaista tuznog, izvuci nesto najlepse, tj. vratices se sebi na najbolji moguci nacin. srecno.
 
mislim da bi odlicno bilo da odes kod psihologa,sigurno bi ti pomogao, na taj nacin i ti bi pomogao sebi, jasno je da zelis da ti bude bolje, odlicno je da si sam dosao na tu ideju...zakazi,idi,razgovaraj,sigurno se jos mnogo toga krije ispod...to su teske stvari, zaista, zato je bolje odmha ih resiti, nemoj ih pustiosti da ti menjaju zivot i uticu na tebe iz korena..da ostavljaju posledice...samo polako,sve ce doci na svoje!!!
 
Situation desparate but not serious.

Ovo ti je mesto puno izgublneih dusa sa puno problema i govana preko glave koje su naucile da sve pokriju ironijom i sarkazmom.

Ako hozes da te nasmejomo tvojim bolom - please join us for a ride.

Inace psihic je bolji... uradice isto, samo sa diplomom. Salim se, jeste bolji...
 
Mislim da psiholozi baš i ne mogu previše da ppomognu. Samo uzmu novac. Uostalom, ne može niko da ti razgovorom odagna užas koji osećaš. Može na kratko. Vreme leči takve stvari. Znam kroz šta prolaziš. Jednostavno, nema predavanja, guraš, posmatraš svakoga dana šta treba da se uradi, ne vezano za nju, već šta tebi treba u životu, pa pokušavaš i tako svkoga dana i vremenom prestane taj očaj. Ne bih se trudila da upoznam nekoga po svaku cenu, mislim drugog, pošto možeš odbciti nekoga ko je OK, pošto nisi spreman za drugu osobu. Posveti se sebi, ne gledaj TV, ne slušaj muziku. Samo ono što nema veze sa ljubavnim temama. Strpljenje.
 
ne bih se slozila sa MYOB da psiholozi,psihijatri samo uzimaju novac,da razgovor ne moze da pomogne..nikako...mnogi ljudi danas secaju posledice zato sto nisu na vreme resili mnoga pitanja,a to nisu mogli sami sa sobom,trebala im je pomoc psiholaga,psihijatra,sve jedno..postoje oni koji samo uzimaju novac,ali tako postoje i zubari,ginekolozi i ostali koji samo uzimaju novac!
 
Budi siguran da je njoj teze nego tebi. Nju je neko primorao na raskid, kad tad ce ti se vratiti...

Evo kako meni tata kaze: "Kad ti ides za nekim-on bezi. Kad ti bezis od njega-ON TRCI"
Probaj da se cujesh sa njom, ona bi to volela budi siguran, opusten razgovor bi prijao i tebi i njoj.
P.S.Ne pricajte o proslosti, samo o buducnosti jer ce stvari doci same na svoje mesto.

I da, onda kad ti je najteze SLUSAJ GLASNO MUZIKU!!! Pomaze PROVERENO DOKAZANO!
 
dozvoliti tatici da odlucuje umesto nje...idiotski..

Pazi, jeste idiotski ali ona zavisi od tog tatice i od njegovog novca (placa joj skolovanje), pa i za to postoji narodna izreka: koga je moliti, nije ga srditi. Onaj ko ne zeli da mu se roditelji mesaju u zivot (ne ulazim u to koliko bi takvo mesanje bilo sa smislom, ili bez) dakle, treba da ima svoj posao, svoj novac, svoj stan. Ako je, kao punoletna, sposobna zena, prihvatila da zivi od pomoci roditelja, onda treba da igra po pravilima te kuce. Ili da ode. Opet da podvuchem da ovom prilikom uopshte ne dovodim u pitanje bespotrebnost roditeljskog meshanja u konkretnom sluchaju, ali to joj je - shto joj je.

bio sam sa devojkom .Bio sam joj prvi u svemu.

Verovatno si i sam sves(t)an da bi ti veza pukla kad tad, upravo zbog ovoga .. posle tri godine ona bi mozda i da pomakne dalje od tebe, prvog. Uz dodatne uticaje iz pravca kuce i zamor od donkihotovske borbe, pa obaveze na faksu .. jednostavno se chasha prepunila.

Rekao joj je da ja nisam za nju i da sam nesposoban

Mozda i jesi nesposoban, mi to ne znamo, ali njen otac sigurno zna vise o tome. Razmishljam .. ko bi za jednog skolovanog, zaposlenog, vrednog choveka rekao da je nesposoban?

Kada se isplakala postala je odjednom svirepa i odbijala me kao da sam joj neprijatelj.

Pa ona je resila da prekine vezu sa tobom i nema vishe cile-mile. Mora da bude surovo hladna da bi sebe podrzala u odluci.

Prvih 3-4 dana nisam osecao taj raskid toliko bolno dok posle nekog vremena je poceo da me cepa i da mi se rusi ceo moj svet.Nisam izlazio iz kuce po nekoliko dana mnogo sam jeo...sklonio sve sto me podseca na nju...ostala je samo duboko u glavi i u srcu.

E, da, shta cemo sa tobom? Pazi, uvek je teze onome ko je ostavljen, jer je odluka doshla od drugog, naglo, nespremni smo, zateklo nas je, nismo mi to tako planirali .. svasta je tu u igri .. pomesana osecanja - bes, tuga, sujeta, ljubav. Ali slusaj, postoji ona izreka: koga nema bez njega se moze! I tachna je .. dakle, ne znam koliko si vremena patio, plakao, odbijao kontakte .. ali sigurno je bilo dovoljno. Sada stavi tachku. Planeta nije prestala da se okrece. Imash u rukama svoj zivot, pa nemoj da ga tracish, pomisli da ti je sutra zadnji dan zivota, a ti onaj predzadnji proveo u cmizdrenju :)
 
Budi siguran da je njoj teze nego tebi. Nju je neko primorao na raskid, kad tad ce ti se vratiti...

Ma ne prichaj .. zashto choveku pothranjujesh iluzije .. gde pishe da oni treba da ostanu u vezi do smrti .. pa dosta je bilo i tri godine, a chovek je lepo napisao da su se vishe puta svadjali, raskidali i mirili ... dosao kraj i gotovo. I koga si ti video da se nekome vratio kad-tad?
 
tezak "raskid" je kad nekom odesh na sahranu...
tako da...
i neznam zashto svi vole da porede svoju situaciju sa onom boljom na vrednosnoj lestvici..
umesto sa onom loshijom...
chasha ti je bre polupuna a ne poluprazna
chisto da te podsetim...
 
Mislim da psiholozi baš i ne mogu previše da ppomognu. Samo uzmu novac. Uostalom, ne može niko da ti razgovorom odagna užas koji osećaš. Može na kratko. Vreme leči takve stvari. Znam kroz šta prolaziš. Jednostavno, nema predavanja, guraš, posmatraš svakoga dana šta treba da se uradi, ne vezano za nju, već šta tebi treba u životu, pa pokušavaš i tako svkoga dana i vremenom prestane taj očaj. Ne bih se trudila da upoznam nekoga po svaku cenu, mislim drugog, pošto možeš odbciti nekoga ko je OK, pošto nisi spreman za drugu osobu. Posveti se sebi, ne gledaj TV, ne slušaj muziku. Samo ono što nema veze sa ljubavnim temama. Strpljenje.
nisi u pravu,ima odlicnih psihologa u drzavnim sluzbama samo je problem sto treba vremena da se dodje do njih ili da te neko preporuci.
naravno sve zavisi kakva si osoba...ako si spreman da komuniciras,da sve karte otvoris i da slusas savete veoma ce ti pomoci...ima ih zaista jako saosecajnih i strucnjaka koji rade sa svakakvim ljudima a ovaj njegov slucaj sigurno nije najgori sa kojima su se susreli...
meni je psiholog pomogao u teskom periodu zivota onako kako ni bliski prijatelji nisu mogli niti sam ja zelela da ih opterecujem a jednostavno je bilo previse za mene,a stvarno mogu dosta da trpim...ako nema pametnije resenje psiholog je dobra ideja,jer bar mozes da se iskukas,slusas savete,pa i isplaces ako ima potrebe....nista sto oni vec nisu videli.

(p.s. posle me pljuju kad kazem da su crnogorski ocevi najgori od svih sa ovih prostora)
 
tezak "raskid" je kad nekom odesh na sahranu...
tako da...
i neznam zashto svi vole da porede svoju situaciju sa onom boljom na vrednosnoj lestvici..
umesto sa onom loshijom...

Neke devojke zato sto hoce da stvore osecaj krivice kod decka, a svaki decko ce uvek lepse da odreaguje ako mu je ona nabacila osecaj krivice nego ako mu je nabacila sazaljenje, ili ako ga je naljutila... To je uradila moja rodjaka Marija, pa je odah potom nju njen decko zaprosio. Samo mu je nabacila osecaj krivice time sto je odglumela tezak raskid.
 

Back
Top