OPSESIJA

@

Početnik
Banovan
Poruka
17
neko ko je pametniji od mene:
opsesija (l.obsessio)
saletanje, navaljivanje, spopadanje, dosadivanje; spopadnutost, obuzetost cime (napr.mišlju, idejom)

Da li ste bili u situaciji da je neka osoba opsednuta vama i da li ste vi bili opsednuti nekom osobom,
koju niste upoznali,vec imate samo on line komunikaciju?
u obzir dolaze i odgovori iz RL,mada me vise zanima on line varijanta
kad kazem opsednuta vama,mislim na to da vas uhodi po internetu,
internet forumima i uostalom na svaki dostupan nacin,da sakuplja informacije o vama,da vas analizira,
da pokusava da vam se niskim i perfidnim postupcima on line uplice u RL,a sve to pod velom nekakve brige o vama

kako uopste dozivljavate opsesiju i sta raditi sa opsednutima,brutalno odjebavanje ili im se moze pomoci?
 
r_l_o... i jos 2 karaktera... viseslojna licnos', pa to ti je... e, salim se... sad ozbiljno... ima jedna sto me u r.l. (to vam je ril lajf) opseda... i kazem joj: man' se mene, kralju... imam ja devojku... i necu da je varam... al' ona opet 'oce, pa 'oce... pa me zove na kafu... pa, kao, greskom cimne... i te fore... na internetu nema... opsesija moze da bude samo u p.z. (to vam je pravi zivot)... a i to nije... ne moze ona da bude dosadna koliko ja zivaca imam... a i zasto da se nerviram?
 
* * *
Ako je neko opsednut tobom nista ne vredi osim da ga strucno navuces da radi nesto sto nema veze sa mozgom. * * *

Ako smes malo da rizikujes, onda mozes da ga iskoristis, medjutim to nije dobro jer ako je stvarno ludo opsednut i zaljubljen njega ce to da osokoli ako ukapira da je uradio nesto za tebe, nesto sto ti volis.Samo ako si iskusna i opasna onda smes da ga koristis.
 
* * *
Ako je neko opsednut tobom nista ne vredi osim da ga strucno navuces da radi nesto sto nema veze sa mozgom. * * *

Ako smes malo da rizikujes, onda mozes da ga iskoristis, medjutim to nije dobro jer ako je stvarno ludo opsednut i zaljubljen njega ce to da osokoli ako ukapira da je uradio nesto za tebe, nesto sto ti volis.Samo ako si iskusna i opasna onda smes da ga koristis.

A osećam da si ti i iskusna i opasna.
 
Kad bi me opsedala dobra ženska, prvo bi proverio da nije neka navlakuša a potom je oprezno isprobao. Pri tom bih pazio da načisto ne poludim.

Kad bi se A i R udružili, izlgedali bi kao dve pite savijače!

Kad počnu da me opsedaju ribe, ja ih rasteram tojagom. Kao što je Kraljević Marko rasterivao Turke na buljuke teškom topuzinom.

neozbiljko,jednostavno...nije smesno,nista sto ti napises nije smesno,ne ide ti
znam da bi ti voleo,ali svi bi mi voleli nesto,i onda zamisli samo kako glupo deluju tvoji postovi
a cak i da jesu smesni,a nisu,cemu sve to,pa nije ovo podforum "humor"
imas 3 posta na prvoj strani teme,a nijedan nije on topic,glupo je,uozbilji se.
 
@:
Da li ste bili u situaciji da je neka osoba opsednuta vama i da li ste vi bili opsednuti nekom osobom,
koju niste upoznali,vec imate samo on line komunikaciju?
u obzir dolaze i odgovori iz RL,mada me vise zanima on line varijanta
kad kazem opsednuta vama,mislim na to da vas uhodi po internetu,
internet forumima i uostalom na svaki dostupan nacin,da sakuplja informacije o vama,da vas analizira,
da pokusava da vam se niskim i perfidnim postupcima on line uplice u RL,a sve to pod velom nekakve brige o vama

kako uopste dozivljavate opsesiju i sta raditi sa opsednutima,brutalno odjebavanje ili im se moze pomoci?

Je l' se tebi to desilo?
 
@:
neozbiljko,jednostavno...nije smesno,nista sto ti napises nije smesno,ne ide ti
znam da bi ti voleo,ali svi bi mi voleli nesto,i onda zamisli samo kako glupo deluju tvoji postovi
a cak i da jesu smesni,a nisu,cemu sve to,pa nije ovo podforum "humor"
imas 3 posta na prvoj strani teme,a nijedan nije on topic,glupo je,uozbilji se.

Kako da se uozbiljim kad je tema glupa ko noć :?
 
Da li ste bili u situaciji da je neka osoba opsednuta vama i da li ste vi bili opsednuti nekom osobom,koju niste upoznali,vec imate samo on line komunikaciju?
u obzir dolaze i odgovori iz RL,mada me vise zanima on line varijanta

Imala sam opsesivne na grbachi. Jednog imam josh uvek i nemam pojma ko je. Cak ne znam ni da li ga znam u r.l, poput nekih likova koje sam, jelte, upoznavala na ovaj nachin. On, evidentno, zna dosta o meni, tako da smo sigurno prichali makar ovako, na netu, ali postoji mogucnost da smo se i sreli, samo shto nikako ne mogu da doprem do njega i ispitam stvar jer mi se javlja, salje mailove, preko anonimnih adresa, i to traje vec 4 godine, pa ako je i manijak - mnogo je. Ne znam da li me prati po netu, ali svakako me uvek prepozna, i ako sam prethodnu mail adresu zatvorila, on na neku foru dodje do nove i ponovo pochinje tortura sa anonimnim mailovima.


kad kazem opsednuta vama,mislim na to da vas uhodi po internetu,
internet forumima i uostalom na svaki dostupan nacin,da sakuplja informacije o vama,da vas analizira,
da pokusava da vam se niskim i perfidnim postupcima on line uplice u RL,a sve to pod velom nekakve brige o vama

Pa sad, da je bilo zbog brige - nije .. ali jedan lik me upoznao na prevaru, dakle, bilo je to pre par godina, poznanstvo preko neta, ozbiljan chovek cetrdesetih godina, razveden, kamerman na jednoj nasoj televiziji .. bla, bla, truc, truc .. telefonski razgovor i moje odbijanje da se vidimo. Neshto mi kroz taj razgovor nije legao. Proshlo je par meseci, i ja upoznajem 'novog' choveka, slichnih karakteristika, ali izmenjene zivotne priche, sasvim prilagodjene mom ukusu. Ponovo telefonski razgovor, glas mi je poznat, ali je veshto upakovan u novu ambalazu i ja prihvatam susret. Sedimo tako i pijemo kafu, ja se naslonila, zapalila cigaretu i on kaze: Ostani tako, hteo bih da te snimim .. i hvata se za torbu koju je nosio sa sobom. U tom chasu, kao u tetrisu, odredjena kockica pada na svoje mesto - i meni se otvara pred ochima. Nije ni on bio nista manje zbunjen kad se suochio sa velichinom svoje obmane. Samo je rekao - izvini, morao sam da te upoznam .. ali ja sam vec odlazila.

kako uopste dozivljavate opsesiju i sta raditi sa opsednutima,brutalno odjebavanje ili im se moze pomoci?

Kao napad na svoj integritet. Da im pomazem, ne bih, toliko dokona nisam. Mozda treba potpuno ignorisati tu osobu, pa ce da se smori kad ne bude bilo povratnih reakcija.
 

Back
Top