Qatar - Doha

Da li bi ste posetili Dohu?

  • Da

  • Ne

  • Da, iskljucivo turisticki


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
hvala i na ovo...sta se tice mene najbitnije mi je da u potpunosti osetim taj istok i nacin zivljenja jer neznam zasto al te zemlje su me uvek privlavili..nadam se da cu otici pa ako nadzem ozenicu se sa neku arapku majke mi...pozz
 
Ljudi zasto je ovaj forum nije aktivan :(
Da li neko radi za Qatar Airways? :)

Zato sto su ljudi lenji i ne zele da pomognu ostalima... :(:dontunderstand:
Dok sam ziveo u Qataru napravio sam forum QatarSerbs koji radi ali je i tamo slicna situacija.
Nasi ljudi su jednostavno takvi da kukaju na sve strane dok im treba pomoc a onda kad se snadju ne zanima ih da pomognu nekom drugom cak iako to zahteva 2 minuta na netu.
Al, sta ces, tak'i smo...
Javi mi se prvatnom porukom ili mejlom pa cu ti dati par kontakata devojaka koje su radile i rade u Qatar airwais-u.
 
Pocetkom septembra bice otvoren konkurs u Beogradu za Qatar airways... Potrbeno je doneti CV na engleskom, i fotografiju u pasoš formatu.... I biti poslovno obučen..:) Moj drug je otišao da radi za njih pre mesec ipo dana...jos malo i kreće da leti..pošto obuka traje 2 meseca... Sve ima na njihovom sajtu.. http://www.qatarairways.com/global/en/careers-cabin-crew.page Tako da ako je neko zainteresovan nek pokuša, zašto da ne... Ja hoću..:D Poželite mi sreću...:)
 
Dobio sam ponudu za posao u Kataru pa bih vas zamolio za mišljenje:

- plata 15 000 rijala (3000 €)
- stan 30% od osnovne plate plate
- auto 7% od osnovne plate
- škola za dvoje djece 50% od cijene školarine
- jednom godišnje povratna avionska karta za 4 člana porodice
- 3 sedmice godišnji odmor
- osiguranje

Imam 36 godina, inžinjer, 10 godina iskustva, četvero djece od toga troje ide u školu, radio bih za firmu koja bi me iznajmljivala po projektima, za početak nekoj vladinoj instituciji.

Koliko bih mogao uštedjeti odnosno šta dobijam odlaskom u Katar?

Evo šta ostavljam: Lagan posao od 1000 €, priznat u struci, supruga ne radi, imam stan, auto, kvalitetan život, puno slobodnog vremena, godišnji 30 radnih dana.

Vrijedi li probati?
 
Pozdrav svima!

Zivim u Kataru vec 3 godine i ukoliko neko ima bilo kakva pitanja u vezi zivota, primanja ili bilo cega drugog u Kataru, rado cu odgovoriti! :)

Veliki pozdrav, unapred hvala na dobronamernost... Ja i suprug razmisljamo da apliciramo za neki posao u Dohi, pre svega da suprug dobije posao a ja i cerkica bi posle s njim.. Ja bih kasnije trazila posao.. Zanima me kako stoje stvari u svakom smislu za odlazak sa porodicom? Koji su poslovi najbolji za zenu..? Da li muz moze raditi bilo koji posao da bi bio nas sponzor ili odredjene..? Imam jos pitanja ali za sada je dosta ☺
 
Veliki pozdrav, unapred hvala na dobronamernost... Ja i suprug razmisljamo da apliciramo za neki posao u Dohi, pre svega da suprug dobije posao a ja i cerkica bi posle s njim.. Ja bih kasnije trazila posao.. Zanima me kako stoje stvari u svakom smislu za odlazak sa porodicom? Koji su poslovi najbolji za zenu..? Da li muz moze raditi bilo koji posao da bi bio nas sponzor ili odredjene..? Imam jos pitanja ali za sada je dosta ☺

Iz iskustva mojih prijatelja ukoliko idete sa decom je malo komplikovanija varijanta - sto znaci da bi trebali da imate jako visoka primanja kako bi mogli da ispratite sve troskove oko vrtica, prevoza ili skole. Za sponzorstvo vas suprug mora da ima platu vecu od 7000QAR ( do skoro je bilo 11000QAR i citala sam da je promenjena granica ali ne znam jos nikoga ko je sredio sponzorstvo sa 7000QAR). Ne znam koju skolu vi imate zavrsenu, ali nase diplome su priznate i verujem da mozete raditi u struci. Ono sto je moj savet jeste da trazite da poslodavac sredi i stan/vilu - da to bude ukljuceno u paket ili da supruznikov paket bude veci od 15000-20000, jer je iznajmljivanje stana jako skupo.
 
Pozdrav ljudi, možda nije u skladu sa temom baš, al' ipak da pitam. ???? Dobio sam ponudu da radim u jednom restoranu u Dohi, pa bih voleo bilo kakve korisne informacije o samom gradu, mentalitetu ljudi, ceni života tamo itd.. Hvala unapred ????
 

Back
Top