Qatar - Doha

Da li bi ste posetili Dohu?

  • Da

  • Ne

  • Da, iskljucivo turisticki


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

::konstantin::

Početnik
Poruka
14
Jos nisam stigao...
 

Prilozi

  • 784px-Doha_Palace.jpg
    784px-Doha_Palace.jpg
    56,2 KB · Pregleda: 51
  • 800px-Asian_Games_Doha_2006_fireworks.jpg
    800px-Asian_Games_Doha_2006_fireworks.jpg
    62,1 KB · Pregleda: 47
  • 800px-Doha_Sheraton.jpg
    800px-Doha_Sheraton.jpg
    66,2 KB · Pregleda: 50
  • 800px-Modern_Doha.jpg
    800px-Modern_Doha.jpg
    87,6 KB · Pregleda: 42
Stigao sam i ovde sam vec 20 dana i svidja mi se!!!
Ove su slikane telefonom ali prizor je fantastican! Zgrada u vidu baklje koja svetli i menja boje :o:grin:
 

Prilozi

  • 05122007.jpg
    05122007.jpg
    70,6 KB · Pregleda: 55
  • 05122007(001).jpg
    05122007(001).jpg
    79,1 KB · Pregleda: 44
  • 05122007(002).jpg
    05122007(002).jpg
    79,7 KB · Pregleda: 44
Zamolila bih gosn Konstantina da, ako bude u prilici, napiše koju reč više o Qataru tj Dohi, životu tamo, ljudima, itd. hvalaaaaa :-)

Heh, Qatar, odnosno Doha, gde se ustvari sve desava je tipicna arapska zemlja u razvoju.
S obzirom na to da je Dubai od obicne pustinje za jako kratko vreme postao najzanimljivija svetska turisticka destinacija, ostale arapske zemlje slede uspesan razvojni put, tako da cu uporediti Dohu sa Dubaiem da bih sto Vam bolje priblizio zivot u Dohi.
Doha je dosta manja od Dubaia pa je samim tim manja guzva i mirnija je za zivot, sto ne znaci da nema guzve u saobracaju i trznim centrima gde se desava sav socijalni zivot kada su velike vrucine. Doha nema tako atraktivnih mesta kao Dubai, ali zemlja je jako bogata i brzo se razvija. Konzervativnija je od Dubaia ali verujem da ce se to promentiti sve vecim razvojem turizma i dolaskom veceg broja evropljana. Doha je veliki svetski sportski centar i aplikant je za naredne Olimpijske igre 2016. Ima jako lepe golf terene, hopodrom, kao i ogroman sportski komplex napravljen specijalno za proslu Olimpijadu (slika: svetleca zgrada dole predstavlja Olimpjsku baklju i deo je komplexa), pa sve do ronilackih klubova, voznje cetvorotockasa po pustinji, kuglana....
Nocni zivot nije na nivou na koji smo navikli kod kuce ali daleko od toga da ga nema. Klubovi u hotelima su vikendom puni, kao i privatni pub-ovi na kompaundima, ako volite opusteniju varijantu.
Nesto sto jako nedostaje su lepo uredjene plaze, kao sto je Jumeirah Beach Park, recimo, u Dubaiu.
Generalno, Doha je jos uvek jedno veliko gradiliste, ali sa puno potencijala da se razvije u jedan od najlepsih gradova Bliskog istoka.

Toliko za sada. Obecavam da cu okaciti fotke cim budem imamo malo sl. vremena. :)
 
moze li ova tema malo da ozivi?
ja bih krajem godine da idem u Dohu....a posto bih vecinu dana provodila sama,ne znam sta cu da radim...
zanima me da li zaista zene ne bi trebale da izlaze same? kakva je organizacija taxi prevoza,da li je pouzdan i da li je skup?
 
Mozes slobodno da izadjes sama i da ides gde ti je volja. Drzavna taxi kompnija je Karwa i prepoznaje se po svetlo plavoj boji automobila, potpuno je bezbedan ali je problem ponekad nahvatati ga ako si van grada. Dolaze na poziv ali cesto kasne. Cena je oko 15 riala za najduzu voznju po Dohi, znaci jeftino. Od mesta za izlaske preko dana imas Trzne centre i.... Trzne centre.

Skoci na QatarSerbs i Qatar living za jos informacija.
 
teme na qatarserbs-u sam uglavnom iscitala....cula sam da cu neke devojke radile u vrticima...pa s obzirom da ne znam bas sa decom....a engleski znam osrednje....da li mozes da mi navedes neke poslove koje je moguce raditi samo nekoliko sati dnevno,a da su pristojni,naravno......to je onako cisto da se ubije dosada....
 
ok....ja sam apsolvent na saobracajnom fakultetu (drumski saobracaj)...ali posto imam jos nekoliko ispita,posao u struci jos uvek ne mogu da trazim...mada me zanima da li je i kolko to zanimanje trazeno u Kataru.........e sad,za ovu prvu posetu Kataru,ja ne trazim posao kao posao,nego zanimaciju da utrosim vreme koje bih provodila sama .....setanje po trznim centrima svaki dan po ceo dan nema nikakvog smisla..... sledeceg meseca krecem na kurs autocad-a :) mada verujem da ti to ne znaci ....
 
NEZNAM ZASTO ALI POSTAO JE ZEMLJA MOIH SNOVA,IMA SVE STO BA TRAZIM....NEKU EGZOTIKU...RAZLICNO JE U SPOREDBU SA BALKANA ....KOLIKO JA ZNAM...NADAM SE DA CU USPETI SVE TO LIVE DA VIDIM I OSETIM
 
vidim da niko ne pise za ova zemja bas nisto...al zasto....vidite ljudi bar tu na net kako je sve tamo tako savrseno...neki egzoticni ritam zivota uz neki modernizam...savrsena kombinacija!!!!!:):):)
 
da,i ja bi volela da neko pise nesto vise na ovu temu....ako Bog da,uskoro bih trebala da posetim Dohu,pa eto napisacu nesto iz licnog iskustva kad se vratim...inace ,kazu da sam jedva dobila vizu,i to samo na 2 nedelje.....tako je to kad zensko hoce u muslimansku zemlju....
 
pa u nasoj firmi su plate prilicno male u odnosu na druge strane firme u kojima su plate nekoliko puta vece..... a sto se tice zivota,kaze da nikada ne bi ostao tamo na duze vreme,vec samo koliko mora da bi zaradio nesto.... s obzirom na prilicno dugo radno vreme i malo slobodnog vremena,nema mnogo uzivanja......sto se tice druzenja uglanom si uvek u krugu istih ljudi.......ali daleko od porodice,u tudjoj zemlji gde vladaju muslimanski zakoni.....NEMA LJUBLJENJA NA JAVNOM MESTU!...jer moze da se zaglavi u zatvor!......:cmok:...... puno Indijaca,i jos tako nekih tamnoputih,ali sa samim Kataranima nema kontakta....pitaj ako te nesto konkretnije zanima,ako budem znala odgovoricu ti....
 
Poslednja izmena:

Back
Top