'I ateisti mogu u raj ako čine dobra djela'

porin50

Ističe se
Poruka
2.137
'I ateisti mogu u raj ako čine dobra djela'

"Razlikujem agresivnog ateista koji pošto-poto pljuje po svemu što je religiozno i onog ateista koji je dobar, dobronamjeran, moralan, ali mu nije dano da vjeruje, pošto je vjera dar. Ja sada posebno govorim o ovoj drugoj kategoriji normalnih, običnih ljudi, jer sam se uvjerio, pošto i oni dolaze na duhovne programe, koliko ti ljudi žive po Božjim, moralnim, prirodnim zakonima. Uvjeravam vas da su mi draži od nekih naših vjernika, koji tobože sve obrede ritualno obave, a susjeda mrze zbog dva metra zemlje", rekao je vlč. Zlatko Sudac u svom intervjuu vjerskom portalu.

........................................

Vjernik nije onaj koji kaže da je vjernik
već je vjernik onaj koji po bibliji živi...

Vaš komentar ?
 
'I ateisti mogu u raj ako čine dobra djela'

"Razlikujem agresivnog ateista koji pošto-poto pljuje po svemu što je religiozno i onog ateista koji je dobar, dobronamjeran, moralan, ali mu nije dano da vjeruje, pošto je vjera dar. Ja sada posebno govorim o ovoj drugoj kategoriji normalnih, običnih ljudi, jer sam se uvjerio, pošto i oni dolaze na duhovne programe, koliko ti ljudi žive po Božjim, moralnim, prirodnim zakonima. Uvjeravam vas da su mi draži od nekih naših vjernika, koji tobože sve obrede ritualno obave, a susjeda mrze zbog dva metra zemlje", rekao je vlč. Zlatko Sudac u svom intervjuu vjerskom portalu.

Жестока манипулација. Хајде да мало подиђе атеистима па да им онда саопшти да имају неки недостатак...:shock: ''вера је дар''... хе, хе.. па онда опет ред ласкања...
Школовано, школовано...:D
 
'I ateisti mogu u raj ako čine dobra djela'

"Razlikujem agresivnog ateista koji pošto-poto pljuje po svemu što je religiozno i onog ateista koji je dobar, dobronamjeran, moralan, ali mu nije dano da vjeruje, pošto je vjera dar. Ja sada posebno govorim o ovoj drugoj kategoriji normalnih, običnih ljudi, jer sam se uvjerio, pošto i oni dolaze na duhovne programe, koliko ti ljudi žive po Božjim, moralnim, prirodnim zakonima. Uvjeravam vas da su mi draži od nekih naših vjernika, koji tobože sve obrede ritualno obave, a susjeda mrze zbog dva metra zemlje", rekao je vlč. Zlatko Sudac u svom intervjuu vjerskom portalu.

........................................

Vjernik nije onaj koji kaže da je vjernik
već je vjernik onaj koji po bibliji živi...

Vaš komentar ?


Овде су многе расправе и вођене да би се неким атеистима "дочарало" то да је верник и искрени хришћанин онај који следи Божији пут и живи свој живот по Божијој Речи (Светом Писму), а не онај коме су пуна уста хришћанства, а да поред хришћанства није ни прошао.

А што се тиче атеиста и њиховог одласка у рај... Моје је вереовање да се то неће десити, не зато што тако ја кажем или мислим, већ зато што управо Свето Писмо каже да ће спашен бити само онај који призна Исуса Христа за свог Спаситеља. Никаква добра дела или било шта друго нас неће довести до спасења!
 
'I ateisti mogu u raj ako čine dobra djela'
Svi ljudi koji čine dobro a ne čine zlo nisu grešnici i o njihovom spasenju ne treba brinuti, jer su pravedni. Biblija se obraća prvenstveno grešnicima, da prestanu sa činjenjem zla, kako bi se i oni spasili, time što bi postali pravednici. Pogrešno je mišljenje nekih da će se spasiti samo grešni. Pravedni, koji ne misle i ne čine zlo nikome a čine dobro svakome, se spašavaju.
 
Овде су многе расправе и вођене да би се неким атеистима "дочарало" то да је верник и искрени хришћанин онај који следи Божији пут и живи свој живот по Божијој Речи (Светом Писму), а не онај коме су пуна уста хришћанства, а да поред хришћанства није ни прошао.

А што се тиче атеиста и њиховог одласка у рај... Моје је вереовање да се то неће десити, не зато што тако ја кажем или мислим, већ зато што управо Свето Писмо каже да ће спашен бити само онај који призна Исуса Христа за свог Спаситеља. Никаква добра дела или било шта друго нас неће довести до спасења!
Ateisti koji žive po prirodnim zakonima spašavaju se svojim djelima. Oni ne moraju uopće vjerovati, ali ako žive po prirodnim zakonima, ne mogu biti protiv Božjih zakona te se po tome i spašavaju.
 
Моје је вереовање да се то неће десити, не зато што тако ја кажем или мислим, већ зато што управо Свето Писмо каже да ће спашен бити само онај који призна Исуса Христа за свог Спаситеља. Никаква добра дела или било шта друго нас неће довести до спасења!

odo ja u krstaski pohod, da silujem i spaljujem decu.
posle cu priznati isusa, i spasicu se.
 
Your own personal Jesus
Someone to hear your prayers
Someone who cares
Your own personal Jesus
Someone to hear your prayers
Someone whos there

Feeling unknown
And youre all alone
Flesh and bone
By the telephone
Lift up the receiver
Ill make you a believer

Take second best
Put me to the test
Things on your chest
You need to confess
I will deliver
You know Im a forgiver

Reach out and touch faith
Reach out and touch faith

Your own personal Jesus...

Feeling unknown
And youre all alone
Flesh and bone
By the telephone
Lift up the receiver
Ill make you a believer

I will deliver
You know Im a forgiver

Reach out and touch faith

Your own personal Jesus

Reach out and touch faith


DEPECHE MODE
 
Никаква добра дела или било шта друго нас неће довести до спасења!

Ovo je najveća budalaština iznesena ovdje,
dali iz neznanja ili nečeg drugog ne znam.

Glavne kršćanske vjerske istine definirane su u antici na prvim ekumenskim koncilima i uglavnom ih prihvaćaju sve kršćanske vjeroispovijesti. U kršćanstvu je pet glavnih istina:

1. monoteizam (postojanje jednoga transcendentnoga Boga, različita od svijeta, čija je objava sadržana u Svetom pismu) i Trojstvo (u Bogu su tri osobe: Otac, Sin i Duh Sveti)
2. stvaranje i providnost (Bog je sve stvorio, sve uzdržava i svime upravlja)
3. utjelovljenje i otkupljenje (Sin je Božji postao čovjekom radi njegova spasenja)
4. besmrtnost ljudske duše i uskrsnuće tijela
5. posljednje stvari (raj ili pakao) uvjetovane su milošću Božjom i čovjekovim etičkim ponašanjem.
 
Овде су многе расправе и вођене да би се неким атеистима "дочарало" то да је верник и искрени хришћанин онај који следи Божији пут и живи свој живот по Божијој Речи (Светом Писму), а не онај коме су пуна уста хришћанства, а да поред хришћанства није ни прошао.

А што се тиче атеиста и њиховог одласка у рај... Моје је вереовање да се то неће десити, не зато што тако ја кажем или мислим, већ зато што управо Свето Писмо каже да ће спашен бити само онај који призна Исуса Христа за свог Спаситеља. Никаква добра дела или било шта друго нас неће довести до спасења!

pa gde si ti Ajlenderu??? dakle,u tom vasem izmisljenom raju nema Kineza,Indijaca,Arapa i gomile nas koji bi ''trebali'' da smo riscani a daleko smo od toga par svetlosnih godina. mora da vam je to lepo drustvance,bozidar,andjeli i vi pravi riscani... prosto vam zavidim :roll:
 
u raj ide covek koji zivi po nekom "univerzalno" ili "prirodnom" pravilu. ako neko cini zlo u bilo koje ime,pa ma to bio isus, ili islam, nema "nagrade". verovatno u dzungli amazaona ima ljudi koji ceo zivot provedu ziveci kako dolikuje pravom coveku, i zasto on ne bi otisao u raj ako je to zasluzio, zar samo zato sto ne veruje na "nas" nacin???
citao sam negde,zaboravih gde,elem....
neka ladja isla na hadz, obaveza svakog muslimana da poseti jednom u zivotu meku, i stala na nekom pristanistu da se snabde stvarima za nastavak putovanja, i putnici izasli da protegnu noge. i neki od njih setajuci videse neko dete kako stalno pravi iste pokrete dok se prevrce preko glave, nesto kao salto, i jedan radoznaliji putnik zapita to dete sta radi, ovaj mu kaze da se moli bogu. i posto je ovaj bio vernik pokusa da objasni mladicu kako treba da se pravilno moli. mladic je pazljivo slusao pokusavajuci da zapamti sve sto je covek govorio. i kada su se putnici ukrcali i ladja krnula, mladic poce da vice sa obale pitajuci nesto, onaj covek mu odgovori iz sveg glasa ne cujem te dobro, u tom trenutku mladic potrci i kada je stigao do lace [a trcao po povrsini vode] onaj putnik mu rece, zaboravi sve sto sam ti govorio, tvoj nacin moljenja je ipak sasvim ispravan.
nadam se da shvatate poentu pravog vernika
 
sta vi mislite,da ste zbog necega odabrani.... da ste bolji vernici od nekog mirnog i tihog budiste koji veru drzi u sebi i ne pada mu na pamet da o svojoj veri soli pamet drugima.

objasnite mi po cemu ste posebni... zbog laznog jevrejskog proroka,laznih andjela i device,boga ukradenog Jevrejima... koji je to djavo koji vas ''svetle i uzvisene'' riscane izdvaja od drugih...

ista ste vi bagra kao i muslimani,o tome vam svedoce reke krvi u Palestini. sukob licnih interesa iza maske bozidara i alaha... e riscani riscani
 
'I ateisti mogu u raj ako čine dobra djela'

"Razlikujem agresivnog ateista koji pošto-poto pljuje po svemu što je religiozno i onog ateista koji je dobar, dobronamjeran, moralan, ali mu nije dano da vjeruje, pošto je vjera dar. Ja sada posebno govorim o ovoj drugoj kategoriji normalnih, običnih ljudi, jer sam se uvjerio, pošto i oni dolaze na duhovne programe, koliko ti ljudi žive po Božjim, moralnim, prirodnim zakonima. Uvjeravam vas da su mi draži od nekih naših vjernika, koji tobože sve obrede ritualno obave, a susjeda mrze zbog dva metra zemlje", rekao je vlč. Zlatko Sudac u svom intervjuu vjerskom portalu.

........................................

Vjernik nije onaj koji kaže da je vjernik
već je vjernik onaj koji po bibliji živi...

Vaš komentar ?

~~~~~~~~~~~

Formalisti, bez suštine, jedni i drugi (balon bez ispune- tanka opna) ... nikom ne čine dobro...pa ni sebi iako imaju potencijal velike vrednosti - pun ih je Forum, bogom danih i dokonih ... (,ali dokolica u jednom društvu stvara, religiju, nauku, umetnost , kulturu...)

No,.. uvek moram da pomenem da vera i religija nije isto... (
* * *
Ateisti koji "pljuju" po tuđem verskom uverenju nisu harmonizovani i imaju problema kako sebe da usklade (i suštinski vide) recimo (naravno ne zalazeći u tuđa uverenja) kao (najpribližnije reći) mikrokosmos sa makrokosmosom....

Ateisti koji poštuju tuđa verovanja imaju osećaja da pripadaju jednom istom stremljenju, jedinstvu i harmoniji, shvatajući put istim, ali različitim pogledom od drugih...

Religiozni koji "pljuju" po ateistima ili drugim verama i neistomišljenicima čitaju bukvalno Bibliju, Kuran, dr.Sv.Knjige...itd.. ne razumeju hiperbole kojim su se drevni pisci služili, te lako postaju fundamentalisti....

Religioyni koji poštuju tuđe shvatanje Boga, Prirode, Kosmosa ili Jednoga (ne zalazim u tuđa uverenja) osećaja da pripadaju jednom istom stremljenju, jedinstvu, harmoniji, shvatajući put istim , ali različitim pogledom od drugih...

~~~~~~~~~~~~~

Srdačan pozdrav


* * *
Da li je još u funkciji Astronomska opservatorija na Hvaru ?
 
sta vi mislite,da ste zbog necega odabrani.... da ste bolji vernici od nekog mirnog i tihog budiste koji veru drzi u sebi i ne pada mu na pamet da o svojoj veri soli pamet drugima.

objasnite mi po cemu ste posebni... zbog laznog jevrejskog proroka,laznih andjela i device,boga ukradenog Jevrejima... koji je to djavo koji vas ''svetle i uzvisene'' riscane izdvaja od drugih...

ista ste vi bagra kao i muslimani,o tome vam svedoce reke krvi u Palestini. sukob licnih interesa iza maske bozidara i alaha... e riscani riscani
Ako si pročitao uvodni tekst u temu vjerojatno si primjetio da
možda svojim pisanjem djelomičnio spadaš u prvu grupu ateista
 

Back
Top