Антидржавно деловање

Duh Sekire

Iskusan
Poruka
6.686
Дуго се о овоме прича онако колоквијално, да постоје антидржавне снаге некако је опште осећање, па је ред да се то објасни кроз формалнију анализу. Како нисам правник говорићу на основу свог познавања Устава и логике, по питању неког параграфа, КЗ-а рецимо, можете ме слободно исправити.
Дакле, ја колико знам не постоје више одредбе које санкционишу антидржавно деловање, издају земље, велеиздају и томе слично. Не знам како ствари стоје са деловањем против поретка, али све и да тога нема, видећемо да су дела неких суштински кажњива. При свему томе може се и очувати одређени ниво права на „другачије мишљење“ и предлагање решења. Али постоји процедура, па да видимо...

Овде говорим о снагама које се залажу за отворено признавање Ахтисаријевог плана (и његових клонова, а све то треба да води губитку Косова) и зато да Србија не брани Дејтонски споразум. То раде ЛДП и они око њега отворено, а велико је питање како ће се „проевропски“ ДС и Г17 (ђе ли је Европа кад феудално деле министарства?!?) понашати кад загусти.
Да ли је легитимно, или битније да ли је легално, да се неко залаже за то да Косово не буде у Србији? Да, тиме се не крши закон, и постоји процедура која регулише такве захтеве. Ако Чеда и његови желе да примене Ахтисаријев план, нека поднесу захтев за промену Митровданског устава, посебно његове преамбуле. То је једини легални начин да Србија призна Косово. Потребне су две трећине у Народној скупштини и већина изашлих на референдуму. Ово друго је потребно јер се ради о промени битних одредби Устава, за које је неопходан референдум, мада не више половина укупно уписаних бирача. Али и две трећине Скупштине је довољно захтевно. Аха да, за сам предлог вам је потребна трећина посланика, захтев председника Републике, Владе (није лично име) или 150.000 бирача. Па изволите! Ово последње вам можда и не би био велики проблем.

Све друго је захтев да органи Србије раде мимо Устава, да практично прекорачују и злоупотребљавају своја овлашћења. Дакле, онај орган који би то урадио, починио би кривично дело, а такав акт би у старту био неважећи. Подстицање на то, путем јавних иступа или захтева у Скупштини (ако ти захтеви нису за промену Устава) је подстицање на извршење кривичног дела.

Слично стоје ствари и са Дејтонским споразумом. Тај споразум је практично део правог система Србије. Србија је његов гарант. Могуће је тражити ревизију или поништавање било ког споразума. За ревизију је потребна сагласност свих страна потписница. Поништавање се може урадити и једнострано, при чему се преузимају санкције правне и фактичке. Ја не знам да ли неке правне санкције постоје за иступање из Дејтонског споразума, а фактичке зависе искључиво од односа снага. Није искључено да ће и оне патриотскије снаге тражити поништење споразума, како се ситуација буде развијала.
Оно што је битно је да само Скупштина, својом већином (простом?) може пристати на ревизију или поништење Дејтонског споразума. Што се тиче ревизије, за сада Србији није упућен такав захтев, као уосталом ни Скупштини БиХ, на коју се споразум односи. Они из „међународне заједнице“ се чак убише од доказивања како га не поништавају, чак га кршењем бране. Шта је онда захтев за тим да Србија не реагује? Шта је противљење реакцији председника и премијера, министра спољних послова, који су надлежни?

Овде долазимо и до оних захтева да Србија „не таласа“, да „прихвати реалност“. Другим речима да органи не раде на одбрани Дејтона и резолуције 1244, односно Устава Републике Србије. Да ли је нечињење противзаконито? Наравно да јесте. Замислите неки јавни скуп на коме група људи физички насрне на Чедомира Јовановића, а присутна полиција се само склони. Да ли су га полицајци напали? Нису. Да ли су прекршили закон? Јесу јер не раде свој посао. Како онда можемо окарактерисати захтев да надлежни органи не ураде све на одбрани територијалног интегритета Србије и помоћи српском народу изван матице, на шта су обавезни?!? Или евентуално фактичко нечињење органа, а видећемо ДС и Г17 кад дође време... Дакле, територијални интегритет, права Срба изван Србије, преамбула Устава, Дејтонски споразум и резолуција 1244 су делови правног система ове земље. Неспречавање њиховог кршења је исто што и само кршење. У спречавању кршења ових одредби надлежни органи су дужни да учине све што могу, и што може имати ефекта, а то може укључити и одустајање од атланскоевро интеграција, спуштање односа на нижи ниво, друге дипломатске чинове, чак и неке реакције у економској сфери. Јер чланство у НАТО, добри односи са Америком и још неке ствари нису део правног система Србије, а оно што сам навео јесте.

То је све правно. Политички гледано, антидржавно деловање и не мора тако строго да се дефинише. Доста је рећи да више од 90% гласача је гласало за нешто, а убедљива мањина тврди супротно. И то не само у једној теми, већ у низу тема које су битне та опстанак ове земље. Па и у Британији 1940. је било оних који су били за мир са Хитлером....
 
Нека, баш да видим како ће да ми одговоре...
Можда сам и помогао саветом ;)

А и нас патриота има довољно да не падне брзо ова тема (ако буду хтели да избегавају истину).
 
Ti bi sve to kao u vreme Slobe i Šešelja!Ko drugačije misli,metak u potiljak i
u živi kreč!Kao Stambolića!
E,pa ta vremena su prošla,na svu sreću!Moraš da poštuješ svačije mišljenje,pa makar
taj imao i 10 poslanika!Ako ti se takav način ponašanja ne sviđa,ti lepo idi u Iran,Severnu Koreju
ili na Kubu,pa tamo pametuj!
 
Ti bi sve to kao u vreme Slobe i Šešelja!Ko drugačije misli,metak u potiljak i
u živi kreč!Kao Stambolića!
E,pa ta vremena su prošla,na svu sreću!Moraš da poštuješ svačije mišljenje,pa makar
taj imao i 10 poslanika!Ako ti se takav način ponašanja ne sviđa,ti lepo idi u Iran,Severnu Koreju
ili na Kubu,pa tamo pametuj!

Не постоји ни једна озбиљна земља на свету у којој МОЖЕШ да својим "политичким" радом и наступима ДРАСТИЧНО КРШИШ ОСНОВЕ УСТАВА - свуда се за то одговара! :evil::evil::evil:
 
Не постоји ни једна озбиљна земља на свету у којој МОЖЕШ да својим "политичким" радом и наступима ДРАСТИЧНО КРШИШ ОСНОВЕ УСТАВА - свуда се за то одговара! :evil::evil::evil:

I Hitler je ubijao po zakonu!Sve je bilo,što se tiče zakona i ustava ok!
Ustav ti prilično rastegljiva pravna kategorija i može da se tumači na 100 načina.
Što bi rekao naš narod mož' da bidne, a ne mora da znači!
Prema tome,glupsone,demokratija i ljudska prava su ti mnogo jača kategorija od nekog
papira!Ne možeš,nekog u zatvor da strpaš ili da ga ubaciš u jamu sa živim krečom,zato što drugačije misli!Ta vremena su prošlost,shvati to,retardu!
 
I Hitler je ubijao po zakonu!Sve je bilo,što se tiče zakona i ustava ok!
Ustav ti prilično rastegljiva pravna kategorija i može da se tumači na 100 načina.
Što bi rekao naš narod mož' da bidne, a ne mora da znači!
Prema tome,glupsone,demokratija i ljudska prava su ti mnogo jača kategorija od nekog
papira!Ne možeš,nekog u zatvor da strpaš ili da ga ubaciš u jamu sa živim krečom,zato što drugačije misli!Ta vremena su prošlost,shvati to,retardu!

Јесте, Хитлер је убијао по закону, а ти си видим Брозова школа. Нећеш да се држиш закона к'о пијан плота:lol:
Мож' да бидне, а не мора да значи... Дооообро!!! Ајде да онда да не буде избора док се не реши Косово... нешто сте Коштуницу оптуживали да би да крши уставни закон.:roll:

Демократија? Већина грађана Србије је демократски одлучила да се успротиви комадању своје земље.
Људска права? Шта је са људским правима Срба на Космету? Шта је са правима Срба у Српској?!!
 
Ti bi sve to kao u vreme Slobe i Šešelja!Ko drugačije misli,metak u potiljak i
u živi kreč!Kao Stambolića!
E,pa ta vremena su prošla,na svu sreću!Moraš da poštuješ svačije mišljenje,pa makar
taj imao i 10 poslanika!Ako ti se takav način ponašanja ne sviđa,ti lepo idi u Iran,Severnu Koreju
ili na Kubu,pa tamo pametuj!

Ali se ovde radi o predstavljanju slike srbije kakva ne valja i podrivanji i omalovzavanju snage glavnog drzavotvornog naroda u srbiji,a kazna za to je barem 20 godina robije, mislim pogedaj u toj "velicanstvenoj" Amreici pokret za nezavisni Teksas se zatvori na ranc,znaci nije krivicno delo ili bilo kakav terorizam,FBI ih optuzi za podrivanje ustavnog poretka,da rok od 48 sati da se predaju,ovi to ne urade i naravno posalju nekoliko SWAT timova i sve pobiju i gotovo... Niti mediji izvestavaju niti se iko buni,tako radi prava drazava koja drzi do sebe, ne kazem da mi mozemo kao Amerika ali javno deklarisanje LDP-a za secesiju kosova je klasicna veleizadja i treba da robijaju...
 
ne kazem da mi mozemo kao Amerika ...

Па не можемо као Америка, али можемо домаћински ;)
200px-Serb_kick_4.jpg
 
samo zaboravio si reci u tomporedjenju srbije i teksasa da ameri vole i CENE svoju drzavu a kod nas svi su protiv prece im sta kaze USA EU nego mi koji smo iz srbije.A i domace stetocine i te NVO sve to treba napolje pa neka istrazuju po svojoj zemlji a ne nama m... mesto bubrega,sve to proterati u roku 48 sati
 
Јесте, Хитлер је убијао по закону, а ти си видим Брозова школа. Нећеш да се држиш закона к'о пијан плота:lol:
Мож' да бидне, а не мора да значи... Дооообро!!! Ајде да онда да не буде избора док се не реши Косово... нешто сте Коштуницу оптуживали да би да крши уставни закон.:roll:

Демократија? Већина грађана Србије је демократски одлучила да се успротиви комадању своје земље.
Људска права? Шта је са људским правима Срба на Космету? Шта је са правима Срба у Српској?!!

Nije niko Brozova škola,a ti si vidim Legijina i Koštuničina škola,ali dobro.
Ti se tripuješ,da neko ovde kao brani neke partije?To nema veze sa realnošću!
Ovde,branim pravo da svako ima pravo na svoje mišljenje i to je sve!Tvoji argumenti su ravni nuli!Ako Srbi nemaju prava na Kosovu,onda ne treba da ih imaju ni u Srbiji!Jel to?
Moraš da poštuješ svačije mišljenje,a ako ti se to ne sviđa,ti ćeš ga kazniti na izborima,
a ne u CZ ili ne daj bože u jami sa krečom!
 
I Hitler je ubijao po zakonu!Sve je bilo,što se tiče zakona i ustava ok!
Ustav ti prilično rastegljiva pravna kategorija i može da se tumači na 100 načina.
Što bi rekao naš narod mož' da bidne, a ne mora da znači!
Prema tome,glupsone,demokratija i ljudska prava su ti mnogo jača kategorija od nekog
papira!Ne možeš,nekog u zatvor da strpaš ili da ga ubaciš u jamu sa živim krečom,zato što drugačije misli!
Ta vremena su prošlost,shvati to,retardu!

Колико се сећам Шешељ већ 5 година седи у затвору због ВЕРБАЛНОГ ДЕЛИКТА или како ти схваташ "другачијег мишљења".
Колико се сећам неке екипе људи су осуђени само зато што су себи наденули некаква имена која овде тумаче као "фашистичка". Према томе - ИСТИ АРШИН ЗА СВЕ!

Ако неко ЗАГОВАРА ПРОТИВУСТАВНЕ РАДЊЕ за то се КРИВИЧНО ОДГОВАРА, а ако неко жели легално да мења Устав МОЖЕ - да видимо нека изволи наркоман и његова педерска свита нека покрену промену Устава.......ахахаха.......

п.с. Тата ти је глупсон и ретард! 8-)
 
Ali se ovde radi o predstavljanju slike srbije kakva ne valja i podrivanji i omalovzavanju snage glavnog drzavotvornog naroda u srbiji,a kazna za to je barem 20 godina robije, mislim pogedaj u toj "velicanstvenoj" Amreici pokret za nezavisni Teksas se zatvori na ranc,znaci nije krivicno delo ili bilo kakav terorizam,FBI ih optuzi za podrivanje ustavnog poretka,da rok od 48 sati da se predaju,ovi to ne urade i naravno posalju nekoliko SWAT timova i sve pobiju i gotovo... Niti mediji izvestavaju niti se iko buni,tako radi prava drazava koja drzi do sebe, ne kazem da mi mozemo kao Amerika ali javno deklarisanje LDP-a za secesiju kosova je klasicna veleizadja i treba da robijaju...

To si ti umislio u svojo ludoj glavi!Što je kod tebe,u tvom mozgu izdaja,
možda nekom i nije,i obrnuto!Možda neko smatra da je to najpametniji potez!
Nisi ti bog,pa da sudiš,ko je upravu,a ko nije!
 
iskreno, zaista me mrzelo da prochitam vishe od ovih par boldovanih recenica, pa da se ogradim ako neshto mudro stoji u ostatku:) al' :arrow:
resenje kosova je prebacheno na vishi (i sve je legalno) nivo- ujedinjene nacije i njihov savet bezbednosti imaju nadleznost da se te time bave.
resenje, najopushtenije i najlegalnije, je moglo i moze da bude i nezavisnost kosova. (da nije ruske strane, to bi se, vrlo verovatno i desilo)
to shto su cheda i ekipa podrzali ahtisarijev plan nije nimalo nelegalno.
i chitava tema je, sa te tacke, besmislena.

sistem un u tome uopste nije duzna da se obazire na ustav pojedinacne drzave
 
iskreno, zaista me mrzelo da prochitam vishe od ovih par boldovanih recenica, pa da se ogradim ako neshto mudro stoji u ostatku:) al' :arrow:
resenje kosova je prebacheno na vishi (i sve je legalno) nivo- ujedinjene nacije i njihov savet bezbednosti imaju nadleznost da se te time bave.
resenje, najopushtenije i najlegalnije, je moglo i moze da bude i nezavisnost kosova. (da nije ruske strane, to bi se, vrlo verovatno i desilo)
to shto su cheda i ekipa podrzali ahtisarijev plan nije nimalo nelegalno.
i chitava tema je, sa te tacke, besmislena.

sistem un u tome uopste nije duzna da se obazire na ustav pojedinacne drzave

Добро де, одлуке УН су обавезујуће за све чланице, осим за Израел и Америку које неки много воле... А да се ми угледамо на њих...
Али виђу, Чеда је за прихватање Ахтисаријевог плана и пре одлуке УН. Чеда се јежи руског вета, а не свиђа му се и досадашње одлагање.

Значи теби је легално тражити кршење Устава.
Ево ја тражим да КЗ не важи за чедоиде. Ко убије чедоида, да се награди:lol::roll::-P
За модове и оне који се примају - ставио сам смајли:-P
 
Колико се сећам Шешељ већ 5 година седи у затвору због ВЕРБАЛНОГ ДЕЛИКТА или како ти схваташ "другачијег мишљења".
Колико се сећам неке екипе људи су осуђени само зато што су себи наденули некаква имена која овде тумаче као "фашистичка". Према томе - ИСТИ АРШИН ЗА СВЕ!

Ако неко ЗАГОВАРА ПРОТИВУСТАВНЕ РАДЊЕ за то се КРИВИЧНО ОДГОВАРА, а ако неко жели легално да мења Устав МОЖЕ - да видимо нека изволи наркоман и његова педерска свита нека покрену промену Устава.......ахахаха.......

п.с. Тата ти је глупсон и ретард! 8-)
E,baš si glupson i retard!Pa ko ovde spominje Šešelja?Šešelj je verovatno u pravu,
ali u to ne ulazim,pošto Šešelj nije tema!Njemu se samo vratilo milo za drago!
Koliko li je bilo političkih ubistava,za vreme vladavine tvog idola?E,pa retardu,ta
vremena su prošlost i možeš da kenjaš koliko hoćeš,to je istorija i kraj!
A to što si ti u svom maloumnom mozgu,skontao šta je protivustavno,a šta nije,to je važno
koliko i lanski sneg!
Izgleda tebi treba lečenje!Ti si se navukao na Šešelja!
 
Nije niko Brozova škola,a ti si vidim Legijina i Koštuničina škola,ali dobro.
Ti se tripuješ,da neko ovde kao brani neke partije?To nema veze sa realnošću!
Ovde,branim pravo da svako ima pravo na svoje mišljenje i to je sve!Tvoji argumenti su ravni nuli!Ako Srbi nemaju prava na Kosovu,onda ne treba da ih imaju ni u Srbiji!Jel to?
Moraš da poštuješ svačije mišljenje,a ako ti se to ne sviđa,ti ćeš ga kazniti na izborima,
a ne u CZ ili ne daj bože u jami sa krečom!

Ала смо школовани и начитани, па то ти је:lol:
Где видиш да им ја забрањујем право на другачије мишљење. Односно да ВАМА забрањујем, део си ти те скупине, не би се толико цимао.;-)
Значи, поднесите иницијативу за измену Устава. Тражите од Скупштине да поништи своје усвајање Дејтонског споразума. Ето, тако легално можете да кажете шта имате. Да ли кажеш да би Чеда кршио Устав, ако га којим случајем изаберу за предесдника? Чујем, кандидује се...

Ако не браниш права Срба на Космету, лицемеран си ако браиш права Срба (а ви сте шатро Срби?!?:roll: ) у овом делу Србије.
КОСОВО ЈЕ СРБИЈА (КАД НЕКО СТРАДА ЈА НЕ ОКРЕЋЕМ ГЛАВУ)
Значи страдања Срба на Космету јесу страдања Срба у Србији.
 
Добро де, одлуке УН су обавезујуће за све чланице, осим за Израел и Америку које неки много воле... А да се ми угледамо на њих...
Али виђу, Чеда је за прихватање Ахтисаријевог плана и пре одлуке УН. Чеда се јежи руског вета, а не свиђа му се и досадашње одлагање.

Значи теби је легално тражити кршење Устава.
Ево ја тражим да КЗ не важи за чедоиде. Ко убије чедоида, да се награди:lol::roll::-P
За модове и оне који се примају - ставио сам смајли:-P

Ne vredi,tebi su još '90 u glavi i taj način mišljenja!Nema tebi pomoći!
Poenta priče je da mogu da se ne slažem sa tobom i to je Ok,ali ću UVEK
braniti tvoje pravo da tako misliš i zbog toga ne sme dlaka sa glave da ti fali!
 
Ne vredi,tebi su još '90 u glavi i taj način mišljenja!Nema tebi pomoći!
Poenta priče je da mogu da se ne slažem sa tobom i to je Ok,ali ću UVEK
braniti tvoje pravo da tako misliš i zbog toga ne sme dlaka sa glave da ti fali!

Ево ја се залажем да се прекрше закони... Људски живот ти је неприкосновен... Добро онда, позивам раднике Сартида, пардон ЈУ ЕС Стила да размонтирају све што имају, на чему раде, да измлате обезбеђење. Позивам полицију да се не меша.
Да ли браниш моје право на другачије мишљење?
А шта да сам ја на функцији, имам такво мишљење и желим да га спроведем. Чеда се кандидује за неке функције...
 
To si ti umislio u svojo ludoj glavi!Što je kod tebe,u tvom mozgu izdaja,
možda nekom i nije,i obrnuto!Možda neko smatra da je to najpametniji potez!
Nisi ti bog,pa da sudiš,ko je upravu,a ko nije!

Nisam umislio nego gledam kako druge drzave reaguju kada im se desava isto sto ili slicno sto i nama,nisam ni rekao da sam bog ili sudija ili tako nesto.

Po pravilu svaki covek koji se bavi politikom radi to iz intresa i idelizma u vecoj ili manjoj meri i proporciji, sto ce reci da je svaki politicar u neku ruku patriota jer zeli dobro sebi i ljudima oko sebe,zeli da doprinese da se poboljsa zivot u zemlji ciji je drzavljnin, kroz naravno svoju politicku filozofiju i idologiju.E sad sve politicke partije u Srbiju i leve i desne orijentacije su se javno izjasnile protiv bilo kakve secesije juzne srbije, jedini LDP se zalaze javno za otceplljenje,reci mi kako to moze da pomogne srbiji sta tu srbija dobija, zar deo rada te partije nije cista veleizdaja?
 

Back
Top