STA MISLITE O ...?

vipcurlic

Domaćin
Poruka
3.566
Koliko je astrologija zabava, a koliko istina?
Koliko ima smisla pricati o pravoj astrologiji kad se svodi na uopstene komentare o nekom znaku, pa to ljudi prihvate kao zabavu jer se pola nadju u opisu pola ne. Ili koliko je zaista prava astrologija PRAVA kad ljudi sebe zaista mogu da nadju samo u adekvatnoj analizi natalne karte...sto ne bih rekla da je zabava...:idea::idea::idea:
 
astrologija je uvijek istina i čista istina.

dnevni horoskopi su samo dio te istine, a s obzirom da je ta istina plasirana površno , nedovoljno i sitno kako i jedino može biti stavljena u novine - tada djeluje kao laž i nebuloza.

uopćeni komentari o znaku su promašaj totalni.
 
Pravo je pitanje koliko ima smisla "žurnalsku verziju" astrologije nazivati pravom.

Ne znam zašto poistovećuješ (ili porediš) astrologiju Sunčevih znakova sa ostatkom astrologije. Sunčevi znaci su samo jedan njen deo. Uostalom, ovde su već na nekoliko tema (ranije) postavljana ovakva pitanja i vodile se polemike.
 
:oops:
Pravo je pitanje koliko ima smisla "žurnalsku verziju" astrologije nazivati pravom.

Ne znam zašto poistovećuješ (ili porediš) astrologiju Sunčevih znakova sa ostatkom astrologije. Sunčevi znaci su samo jedan njen deo. Uostalom, ovde su već na nekoliko tema (ranije) postavljana ovakva pitanja i vodile se polemike.

Žurnalska astrologija se upravo bazira na Sunčevim znakovima a ne na ostatku svega. da se bazira na svemu ostalom na čemu bi se trebala sigurno bi svaki znak tijekom dana imao 5 stranica svoga teksta.
 
Koliko je astrologija zabava, a koliko istina?
Koliko ima smisla pricati o pravoj astrologiji kad se svodi na uopstene komentare o nekom znaku, pa to ljudi prihvate kao zabavu jer se pola nadju u opisu pola ne. Ili koliko je zaista prava astrologija PRAVA kad ljudi sebe zaista mogu da nadju samo u adekvatnoj analizi natalne karte...sto ne bih rekla da je zabava...:idea::idea::idea:

ne bih ulazila u to kako ko dozivljava astrologiju, ali, njenu zabavnost ne moze niko da ospori...;):D
 
Pa znate bolje da vam bude zabavna, nego da se previse okupirate njome jer zamislite da znate sve u napred ne bi bilo bas zabavno zar ne?!

Naucis da zivis sa astrologijom, znas kako, pa ti je korisna, lepa, zabavna i istinita jako. I nikad bas sve ne mozes da znas, deo po deo otkrivas, ali se drzis glavnih smernica u pozitivnom smislu, pa zivis svoj zivot i jednog dana shvatis da je sve doslo na svoje i da je tako " vidljivo" ...:)
 
Moze neozbiljno da je shvata samo onaj koji se njome nikada nije ozbiljnije ni pozabavio! A oni koji su u nju usli ne bi li je opovrgli, na kraju se ispostavilo da su tu ostali i postali dosta fanaticni astrolozi. Ta se prica cesto moze cuti. Sto dokazuje da se ne veruje dok se ne proba (citaj - ne proveri )
 
Za mene nema smisla verovati.
Nisam strucna za astrologiju, a i ne zelim da budem, plasi me mogucnost da nesto unapred znam.
Npr, kad cu se udati, za koga, da li je on pravi, da li cu dobiti cerku ili sina, da li ce se rastati Andjelina i Bred?!?!
Kad su ova pitanja aktuelna u necijem zivotu, direktni odgovori (koji mogu biti i pogresni) odvedu osobu u pogresnom smeru. A ljudi bas takva pitanja postavljaju. Meni je astrologija izuzetno zanimljiva sa aspekta licnosti, potencijala, mogucnosti. NA taj nacin, mozes da sagledas svoje vrline i jos vaznije svoje mane, koje ne zelis da priznas. Ne mora bas sve da bude istinito, precizni proracuni se zavrsavaju na nekoj decimali, i to nije 100% tacno, ali skeptican pristup, moze mnogo da pomogne i doprinese. Zato ja volim astrologiju. I cenim ljude koji se time bave, iskreno. Na zalost astrologija je pogodna za manipulaciju ljudima i na taj nacin je cesto zloupotrebljena. A novinski horoskop je cista zabava.."polomicete nogu, ako predjete Kneza Milosa u podne!!" :)
 
@ Zvezdanka
To za preciznost.. treba biti veoma struchan. Neshto
kao astrolog Radovitj. Ali astrologija ti osvetljava put kroz zhivot,
ukazuje ti na predispozicije. I da.. teshko da bi ti neko bukvalno
rekao - ne izlazi sutra iz kutje, poginutjesh! :?
Ali, zamisli zhrtvu jedne osobe koja planira da postane balerina, a jasno
joj se vidi u karti da tje nastupiti povreda, zbog koje je bolje da se
okrene nekim drugim stvarima, dok josh nije kasno..
Mozhda samo nisi naletela na pravog astrologa. Ja sam beskrajno
zahvalna svima koji su me na vreme odvratili od nekih mojih sanjarenja
koja nikad ne bi ozhivela.
 
Karakter je covekova sudbina, odnosno, to kakvi smo mi i kakav odnos imamo prema drugim ljudima i oblastima zivota, utice i predstavlja nasu buducnost. Posto nam astrologija pruza uvid u karakter coveka, samim tim nam dozvoljava da vidimo i njegovu buducnost. E sad, pitanje je zbog cega su neki ljudi uopste opsednuti time da saznaju svoju buducnost? Da bi znao da zivi u buducnosti, covek najpre treba da nauci da zivi u sadasnjosti.
Eto to je moje laicko misljenje. :oops:
I da, slazem se sa tim da je zabavno. ;)
 

Back
Top