Znak ili podznak

Ne treba se baš strogo držati toga i sve svoditi na jedan "tip". Nije to uvek samo jedna stvar, najčešće smo mešavina dva ili čak tri tipa. Nekad čak i više, a nekad je toliko šaroliko da se ne može ni odrediti.

Ono što će suštinski odrediti tip ja bih odredila pre svega kroz vladara Ascendenta (naravno polazeći od znaka koji je na Asc-u) i njegov položaj (kuća, znak).
ALI - bitno je to što je Neptunijanka rekla, da li je neka planeta u konjunkciji sa vladarem, tada je ona najbitnija, a veoma je bitna i planeta na Asc-u, takođe ako je ima.

Znači, kombinacija toga, za početak.
 
Eto ja sam blizanac.podznak rak..i definitivno se u svom podznaku ne pronalazim...Ne mogu da kazem da nisam emotivna,ali tako nesto,ali to nikako ne dolazi do izrazaja...Cak me ostali dozivljavaju kao bezosecajnu,totalno hladnu osobu... sto i nije bas tako...
 
Po meni licno osoba je vise onaj tip gde joj se nadje vladar horoskopa. Ili jos vise utice planeta sa kojoj je vladar u konjukciji . Sunce ne dozivljavam kao neki jak pecat. Obicno bude ono gore sto sam navela

Samo da objasnim, TIP osobe se odnosi na polozaj Sunca u nekoj prirodnoj kuci, kao sto sam navodila, nije u pitanju PECAT horoskopa, to su dve razlicite stvari, naravno da se Tip osobe odnosi samo na jednu planetu , sunce dok svakako Pecat se odnosi na ono sto preovladava u celokupnom horoskopu. Videla sam da Malo-slatko ima problem koji ne zna kako da resi, ali prvo, kod nje su sve planete smestene u opoziciji Rak-Jarac i nije za ocekivati da Sunce u Drugoj kao tip Bika, prevagne kod nje, pogotovo u ovim njenim mladim godinama sa nekom karakteristicnom osobinom Bika, kad je jarac toliko jak sa Planetama u njemu i Saturnom u sedistu, koliko znam.. znaci TIP je nesto sto postoji u literaturi opisano i moze, u nekim slucajevima, da u opisu osobe, ciji karakter nosi Sunce u znaku izdvoji neku nekarakteristicnu osobinu za taj znak, ono sto bas strci, kako ljudi kazu, u njima i ne lici na njih, a nadju realno objasnjenje u TIP-u njihovog Sunca...kako su jak Jarac i tip Bika kod malo slatko u stvari srodni znaci po kvalitetu, mislim i da kada bude starija i formiranog karaktera, da ce kod nje mnogo vise da se vidi Jarac nego sto ima potrebu da nadje osobinu koja joj je od Bika..sorry sto nisam moga ranije da se ukljucim u komentarisanje
 
Samo da objasnim, TIP osobe se odnosi na polozaj Sunca u nekoj prirodnoj kuci, kao sto sam navodila, nije u pitanju PECAT horoskopa, to su dve razlicite stvari, naravno da se Tip osobe odnosi samo na jednu planetu , sunce dok svakako Pecat se odnosi na ono sto preovladava u celokupnom horoskopu. Videla sam da Malo-slatko ima problem koji ne zna kako da resi, ali prvo, kod nje su sve planete smestene u opoziciji Rak-Jarac i nije za ocekivati da Sunce u Drugoj kao tip Bika, prevagne kod nje, pogotovo u ovim njenim mladim godinama sa nekom karakteristicnom osobinom Bika, kad je jarac toliko jak sa Planetama u njemu i Saturnom u sedistu, koliko znam.. znaci TIP je nesto sto postoji u literaturi opisano i moze, u nekim slucajevima, da u opisu osobe, ciji karakter nosi Sunce u znaku izdvoji neku nekarakteristicnu osobinu za taj znak, ono sto bas strci, kako ljudi kazu, u njima i ne lici na njih, a nadju realno objasnjenje u TIP-u njihovog Sunca...kako su jak Jarac i tip Bika kod malo slatko u stvari srodni znaci po kvalitetu, mislim i da kada bude starija i formiranog karaktera, da ce kod nje mnogo vise da se vidi Jarac nego sto ima potrebu da nadje osobinu koja joj je od Bika..sorry sto nisam moga ranije da se ukljucim u komentarisanje
Da se ubacim, koliko sam videla šta je napisala, ne mislim da je mislila na pečat (odnosno "završni pečat") što su pominjale Amerikanke u I knjizi, mislim da je ona samo upotrebila tu reč a na različite stvari ste mislile. :wink:
 
Da se ubacim, koliko sam videla šta je napisala, ne mislim da je mislila na pečat (odnosno "završni pečat") što su pominjale Amerikanke u I knjizi, mislim da je ona samo upotrebila tu reč a na različite stvari ste mislile. :wink:

da, da , jasno mi je bilo ali nisam mogla da se ukljucim onda u komentarisanje, pa mi je najlakse bilo da dodam ovo uz njen komentar jer je kao dopuna ne kao ispravka, malo pojasnjenja za malo slatko, bas kao dopuna
 
Bi kontala ako znaš bar nešto osnovno, jer džabe će ti neko objašnjavati nešto ako ne znaš na šta se to odnosi. Mislim, nema potrebe da po temama objašnjavamo šta je Venera a šta 2. kuća, takve stvari se pročitaju negde a ovde treba da diskutujemo o pročitanom i naučenom. Odnosno, mnogo je lakše i korisnije tako. :-D

Dok ne kreneš s knjigama (što bih ti preporučila ako te iole zanima, a zanima te čim si na forumu :wink: ), imaš ovde teme Kako tumačiti natalnu kartu, i Osnovi astrologije što može dosta da ti koristi, tu je baš sve osnovno. :wink:
 
Bi kontala ako znaš bar nešto osnovno, jer džabe će ti neko objašnjavati nešto ako ne znaš na šta se to odnosi. Mislim, nema potrebe da po temama objašnjavamo šta je Venera a šta 2. kuća, takve stvari se pročitaju negde a ovde treba da diskutujemo o pročitanom i naučenom. Odnosno, mnogo je lakše i korisnije tako. :-D

Dok ne kreneš s knjigama (što bih ti preporučila ako te iole zanima, a zanima te čim si na forumu :wink: ), imaš ovde teme Kako tumačiti natalnu kartu, i Osnovi astrologije što može dosta da ti koristi, tu je baš sve osnovno. :wink:

Obecavam bez glupih pitanja...:oops:Ako mozes da pogledas moje pitanje(natalna karta u slikama)...pozz
 
Ma nisu to glupa pitanja ... :-D pogrešno si shvatila. Samo nije nužno pitati nešto što možeš da pročitaš, za početak, i ovde na forumu u nekim tekstovima, ili nađeš negde na netu.

:wink:
 
Ja sam tip ovna ili Riba onda posto mi je Sunce na granici,na samom ascedentu.Sta mislis Vip

kasno videh, cek da snimim..

koliko vidim sunce je na ceo stepen ipo u 12 polju od asc, moje misljenje i stav je da si tip Ribe jer, moje sunce je na mnogo manje od granice sa 9 poljem, mislim da su minuti u pitanju, ali , kako mi neko nekad davno rece, to sto je kod nas malo na karti i zanemarljivo, to je mnogo veci prostor medju zvezdama..i kako zaista nemam nikakvih osobina vezano za Strelca i tip skorpije je vrlo izrazen kod mene, uz sve ostalo sto vodi tome..
 
kasno videh, cek da snimim..

koliko vidim sunce je na ceo stepen ipo u 12 polju od asc, moje misljenje i stav je da si tip Ribe jer, moje sunce je na mnogo manje od granice sa 9 poljem, mislim da su minuti u pitanju, ali , kako mi neko nekad davno rece, to sto je kod nas malo na karti i zanemarljivo, to je mnogo veci prostor medju zvezdama..i kako zaista nemam nikakvih osobina vezano za Strelca i tip skorpije je vrlo izrazen kod mene, uz sve ostalo sto vodi tome..

Da jeste meni Sunce u 12.polju,ali ja bih se stvarno slozila sa onim sto je gore rekla Elle,da ne treba sve svoditi na jedan tip,da se moraju gledati planete na ascedentu kao i to gde je otisao vladar.
Naravno ,hvala tebi na stavu i misljenju....ali recimo ja licno mislim da nemam bas nista od Ribe.
Verovatno zbog dosta jake prve kuce i Venere duplog vladara u Skorpiji..mnogo vise mislim da sam neki tip Skorpija-Ovan.Ali dobro ovo se tvoje tumacenje samo odnosi na to gde je Sunce otislo...to i ja gledam uvek.Mada eto htela sam na mom primeru da pokazem da ipak ima odstupanja.Tj.da se mora gledati i astroloski pecat kao i sve gore nabrojano.
E da da te pitam Vip ,da li ti obracas paznju na tzv.kulminirajucu planetu..odnosno planetu koja je najbliza MC.Negde sam i na to nailazila...
 
Da se ubacim, koliko sam videla šta je napisala, ne mislim da je mislila na pečat (odnosno "završni pečat") što su pominjale Amerikanke u I knjizi, mislim da je ona samo upotrebila tu reč a na različite stvari ste mislile. :wink:

Da. Samo sam mislila na najnaglasenije karakteristike, posle znaka a posebno podzanaka. Jer onaj pecat koje su spominjale amerikanke , ne znam da li iko stvarno korisiti. Mnogo gubljenja vremena ni oko cega. Mislim tako ja to dozivljavam;)
 
znaci, moj vladar je Venera koja je u Lavu sto znaci ja sam tip Lava? a Veneru nemam u konjukciji, koliko ja razumem ove spekte sa astro.coma...
gresim li?

To znaci da imas prilicno naglasene osobine Lava , jer ti je vladar horoskopa ui tom znaku. Citava energija natala zna da se prelije u znak Laa. Jer vladar horoskopa opisuje ne samo nas izgled nego i sta nas inspirise da bi smo se uopste aktivirali i kako cinimo prvi korak i uopste kao da ti je glava zaronjena u sve ono sto zank Lav simbolise- to te sve jako zanima.
 
Da. Samo sam mislila na najnaglasenije karakteristike, posle znaka a posebno podzanaka. Jer onaj pecat koje su spominjale amerikanke , ne znam da li iko stvarno korisiti. Mnogo gubljenja vremena ni oko cega. Mislim tako ja to dozivljavam;)
Pa, ... recimo da može i tako da se kaže, mada nije na odmet ni pogledati ali nekako sam stekla utisak da to što se vidi iz završnog pečata kao dominantno, može i inače da se vidi, na drugi način iz natala. Znači, mislim da će teško reći nešto baš novo ... Kod mene je npr. pokazao da imam najviše osobina dva znaka - svog znaka i podznaka. Mislim, velike mudrosti ... :wink:

Možda bi bilo dobro da svako pogleda za sebe, ja sam rekla kako je kod mene.
 
Podznak kod ljudi pogodim skoro uvek, znak ne. Dok nisam ukapirala da je podznak ono očigledno, ustvari način na koji ljudi ispoljavaju svoj karakter u spoljnjem svetu, kad bi mi neko strašno zaličio na neki znak, zaletela bih se da pogodim i onda saznala da mu je to podznak.
I mislim da oba deluju tokom celog života - sunčev znak kao karakter i podznak koji posreduje između karaktera i spoljašnje sredine.
 
Bilo je na astroloskoj konferenciji predavanje na ovu temu prosle godine cini mi se negde u februaru ili martu, ne znam tacno ko je bio predavac ali je receno da je podznak dominantniiji i cini oko 70-80% sto se tice prognoza i da je jako osetljiva tacka, da se moze dosta toga predvideti na osnovu podznaka pa on sa godinama sve vise deluje kao najlicnija tacka u natalu
 
Bilo je na astroloskoj konferenciji predavanje na ovu temu prosle godine cini mi se negde u februaru ili martu, ne znam tacno ko je bio predavac ali je receno da je podznak dominantniiji i cini oko 70-80% sto se tice prognoza i da je jako osetljiva tacka, da se moze dosta toga predvideti na osnovu podznaka pa on sa godinama sve vise deluje kao najlicnija tacka u natalu

Moguce da je tako i ja se srecem sa takvim slucajevima,ali stvarno mislim da se natal mora posmatrati u celini kako je Elle gore objasnila.Vladar i njegovi aspekti,prva kuca i planete u njoj ..Takodje ja mislim da je jako vazno prevideti i nivo samosvestnosti....
Time se rukovooditi...jer u zavisnosti od stupnja razvoja svako svoje aspekte drugacije i oseca.... mislim da upotpunosti osvescen covek..oseca svaki aspekt kao najlicniju tacku.
Asc naravno kao polaziste,izvor.
 

Back
Top