Znak ili podznak

Vidis, ta podela vladara i suvladara bese nekad kada spoljne planete nisu bile otkrivene, pa su znaci delili vladare, jos samo da zazive odvajanje merkura i venere..

PS dok ti ovo pisem izgledam sebi kao mentuzalem...
 
Kazu da je Venera u Biku zemljana, prizemna, teska, prakticna, culna a
u Vagi leprsava, mila, sarmantna, divna, slatka, puna flerta i neodoljive potrebe
za dopadanjem..

Meni jedna devojka sa Venerom u Biku, stalno govori kako sam slatka flertusha!!??
Uzhasava me to, jer nemam taj flert - stav, valjda!? I ako ga imam, nikada nije bio
nameran. :( Ne volim da flertujem, ali me zhene chesto shvataju kao "flertushu". Onaj
mali, uzhasni, broj zhena! A da.. Venera u Biku ima malo goropadni stav - buchan, sa dosta
mimike i namernih tikova. :? Mozhda i greshim, ali tako mi se prikazuju par njih. Na zhenski deo
mislim..

E, i josh neshto. Naravno! Kad se gleda mushki natal, ko je majka u natalu, a ko zhena?
Zhenama je majka Mesec, jel tako? A njima? Poshto u dosta knjiga pishe da je njima
zhena i Mesec i Venera? :?
 
E, da.. ja sam chula za Merkur - razliku da, Merkur u Blizancima je
rechit, a da su osobe sa Merkurom u Devici, sklone abrovima.. :(
Stormi, ne može samo Merkur da da tu osobinu...paz' vako, ja imam Merkur u Ribama, koji je tu u izgonu, ali imam diiivni trigon Meseca i Venere koji daje brbljivost, a Merkur mi je spašen trigonom sa Uranom...s tim što umem da lanem samo tako, pa sve ljudima u facu, a ranije sam umela i iza ledja ( sramota me je, ali priznajem:oops: ), jer mi je mučeni Merkur i u kvadratu sa Neptunom :oops:...ali polako sam, razvojem svesti skontala da je to baš ruuuušno- biti alapača. Tako da sad odoh u drugu krajnost- kažem ti u lice, pa makar crkle i ti i ja.:lol:
 
E, da.. ja sam chula za Merkur - razliku da, Merkur u Blizancima je
rechit, a da su osobe sa Merkurom u Devici, sklone abrovima.. :(

Osobe sa Merkuromu devici su sklone da preterano misle ali u negativnom smislu, da stalno za nesto kukajui da budu stalnonezadovoljne postignutim,nikad nisukrive i uvek imaju ono ali..

normalno, bez ikakve uvrede, tipicne osobe sa Devicom jakom i Merkurom u sedistu tu
 
Hmm.. ja lako prepoznajem Device. Najcheshtje su visoke i zgodne, ukoliko su
zhene ili devojke. Gotovo da sve pate od loshe cirkulacije - to nam dodje zashtitnichki znak. :D
A momci - gotovo da nema debelih Devica, mislim, ja ne poznajem takvog. Ali vole
klasichnu muziku ili evergrin, dobri su prijatelji, ali nisu mushkarchine. Zaista imaju nevini
pogled i taktiziraju sa rechima.

*ono "zgodne" Device.. samo da se iskljuchim - ja nisam. Kako kazhe astrlg Milena Ekhart, osobe sa Venerom u Vagi podlezhu slatkim izazovima i chesto im to kvari napore da poprave izgled. :? U pravu je.. :(

Posto sam javno istupila sa pitanjem, red je i da se javno zahvalim vipcurlic za pomoc...
A sto se tice ovog gore navoda, slazem se! I meni je cirkulacija problematicna...Ali, bas...
Mushki...hmmm... ja ih znam 5-6, ranih su velicina :lol: ali se bas ne mogu pohvaliti nekom muskoscu...
 
Vidis, ta podela vladara i suvladara bese nekad kada spoljne planete nisu bile otkrivene, pa su znaci delili vladare, jos samo da zazive odvajanje merkura i venere..

PS dok ti ovo pisem izgledam sebi kao mentuzalem...

Ja sam jedna od onih koja veruje da znakom Bika ipak upravlja , planeta zermlja. Ta teorija je dosta zastupljena na zapadu . Zemlja kao vladar bika. Jer kazu da zbog toga sto je zemlja najlepsa planeta u Suncevom sistemu, jedina koja ima rastinje, biljke zivotinje. Jedina koja radja. Puna suma i plodova , sto odgovara znaku Bika i ni jednom drugomznaku a da zadovolji sve te kriterijume. I kada pogledate gde se ljudima nalazi zemlja unatalnoj karti ( a zemlja je uvek tacno preko puta Sunca ( 180 * ) , mozete videti sta se desava sa vladarem te kuce kojim upravlja Bik. Imala sam sluaj mlade devojke koja je zivela sa 20 i nesto godian starijim muskarcem , a da to ni na jedan nacin nije bilo u karti naglaseno. Podznak je bila Skorpija pa sam Zemlju uzela kao vladara bika ( njenog prvog braka ) i nasla da joj je zemlja u egzaktnom aspektu sa Saturnom.

Druga teorija koju sam cula nedavno za znak Device, je da je Hiron kao isceljitelj vladar tog znaka. upila sam knjigu o Hironu , gde pisac daje tu teoriju i posmatra hirona kao vladara polja kojim upravlja devica?
A neki smatraju da su novo otkrivena Sedna pripada jednom od znaka- Devici ili Biku.
 
Vidim da su se čitale knjige o asteroidima. :-D

Zanimljivo je to za Zemlju, mada nema mnogo literature na tu temu. Ima nešto malo kod Marč & Mekevers... i gde još ? Još nešto malo sam pokupila usput ali nedovoljno.
 
Ja sam jedna od onih koja veruje da znakom Bika ipak upravlja , planeta zermlja. Ta teorija je dosta zastupljena na zapadu . Zemlja kao vladar bika. Jer kazu da zbog toga sto je zemlja najlepsa planeta u Suncevom sistemu, jedina koja ima rastinje, biljke zivotinje. Jedina koja radja. Puna suma i plodova , sto odgovara znaku Bika i ni jednom drugomznaku a da zadovolji sve te kriterijume. I kada pogledate gde se ljudima nalazi zemlja unatalnoj karti ( a zemlja je uvek tacno preko puta Sunca ( 180 * ) , mozete videti sta se desava sa vladarem te kuce kojim upravlja Bik. Imala sam sluaj mlade devojke koja je zivela sa 20 i nesto godian starijim muskarcem , a da to ni na jedan nacin nije bilo u karti naglaseno. Podznak je bila Skorpija pa sam Zemlju uzela kao vladara bika ( njenog prvog braka ) i nasla da joj je zemlja u egzaktnom aspektu sa Saturnom.

Druga teorija koju sam cula nedavno za znak Device, je da je Hiron kao isceljitelj vladar tog znaka. upila sam knjigu o Hironu , gde pisac daje tu teoriju i posmatra hirona kao vladara polja kojim upravlja devica?
A neki smatraju da su novo otkrivena Sedna pripada jednom od znaka- Devici ili Biku.

Ja bih volela da otvoris temu ZEMLJA i Bik , zato sto ni ja ne posedujem literaturu za to a ti imas obavestenost lepu, da na toj temi malko pogledamo gde je ta zemlja kod nas i kako to deluje.Secam se d sam dosta citala davno kada je o tome bilo price i da me licno interesuje jer je meni izrazen Neptun u 2 polju gde bi bila zemlja, i kako sam Bik u znaku. Nisam imala kako to da pratim i vremenom sam to zapostavila ali me zivo interesuje da to komentarisemo, svako iz svog zivota ko najbolje poznaje, gdemisli da mu je to dalo odraz i kako..dovoljno poznajemo astrologiju i uvezbani smo za povezivanje i zakljucivanje i ja vec imam neke ideje.E, bas me interesuje tako nesto..Ako mozes, otvori nam temu i uvedi nas u diskusiju.....
 
Ja bih volela da otvoris temu ZEMLJA i Bik , zato sto ni ja ne posedujem literaturu za to a ti imas obavestenost lepu, da na toj temi malko pogledamo gde je ta zemlja kod nas i kako to deluje.Secam se d sam dosta citala davno kada je o tome bilo price i da me licno interesuje jer je meni izrazen Neptun u 2 polju gde bi bila zemlja, i kako sam Bik u znaku. Nisam imala kako to da pratim i vremenom sam to zapostavila ali me zivo interesuje da to komentarisemo, svako iz svog zivota ko najbolje poznaje, gdemisli da mu je to dalo odraz i kako..dovoljno poznajemo astrologiju i uvezbani smo za povezivanje i zakljucivanje i ja vec imam neke ideje.E, bas me interesuje tako nesto..Ako mozes, otvori nam temu i uvedi nas u diskusiju.....


Hhihihi, pa nemam ni ja literaturu za na tu temu. Niko nije napisao knjigu o tome. Ali dosta njih , posebno americki astrolozi furaju tu teoriju. Meni je teorija vise nego logicna pa sam gledala koliko mogu da protumacim o tome. Krivo mi je sto vise nemam kartu one devojke sot se udade za stairjeg, da vam pokazem, kako je jedino Zemlja pokazivala da je udata za starijeg. Ajde otovricu temu pa dasvi daju svoj doprinos.
 
Hhihihi, pa nemam ni ja literaturu za na tu temu. Niko nije napisao knjigu o tome. Ali dosta njih , posebno americki astrolozi furaju tu teoriju. Meni je teorija vise nego logicna pa sam gledala koliko mogu da protumacim o tome. Krivo mi je sto vise nemam kartu one devojke sot se udade za stairjeg, da vam pokazem, kako je jedino Zemlja pokazivala da je udata za starijeg. Ajde otovricu temu pa dasvi daju svoj doprinos.

Veliko hvala sa moje strane! Daj bar neki uvod, ono sto znades, a mi cemo, svako od nas koje to interesuje da iznese opis onoga sto smatra da je kod njega ta zemlja dala kaodoprinos, pa mozda i mi uspemo da je definisemo, onako iskustveno..Vidis da nismo ni mi maciji kasalj...:lol::lol::lol:
 
Ja sam jedna od onih koja veruje da znakom Bika ipak upravlja , planeta zermlja. Ta teorija je dosta zastupljena na zapadu . Zemlja kao vladar bika. Jer kazu da zbog toga sto je zemlja najlepsa planeta u Suncevom sistemu, jedina koja ima rastinje, biljke zivotinje. Jedina koja radja. Puna suma i plodova , sto odgovara znaku Bika i ni jednom drugomznaku a da zadovolji sve te kriterijume. I kada pogledate gde se ljudima nalazi zemlja unatalnoj karti ( a zemlja je uvek tacno preko puta Sunca ( 180 * ) , mozete videti sta se desava sa vladarem te kuce kojim upravlja Bik. Imala sam sluaj mlade devojke koja je zivela sa 20 i nesto godian starijim muskarcem , a da to ni na jedan nacin nije bilo u karti naglaseno. Podznak je bila Skorpija pa sam Zemlju uzela kao vladara bika ( njenog prvog braka ) i nasla da joj je zemlja u egzaktnom aspektu sa Saturnom.

Druga teorija koju sam cula nedavno za znak Device, je da je Hiron kao isceljitelj vladar tog znaka. upila sam knjigu o Hironu , gde pisac daje tu teoriju i posmatra hirona kao vladara polja kojim upravlja devica?
A neki smatraju da su novo otkrivena Sedna pripada jednom od znaka- Devici ili Biku.


Bitje da smo kupile istu knjigu. ;) Barbara Hend Klou?
 
Ja sam jarac u znaku,a u podznaku valjda lav. Sestra (koja je dupli jarac) mi kaze da je to super kombinacija,mada ja ne znam ni kako ni zasto? Moze neko objasnjenje?

nema dobre i lose, super ili ne super kombinacije, ako cemo bas direktno, jedino je validna natalna karta, tacni podaci pa davidimo kako si ti u skladu sa sobom i ostalim svetom oko sebe...
 
Vipcurlic, pošto vidim da se extra razumeš u astrologiju, možeš li da mi pošalješ privatnu poruku i kažeš šta sam u podznaku ili nešto više... Bila bih ti veoma zahvalna. Evo mojih podataka: 21.04.1989. 08:45h... Neki kažu da sam bik/bik, bik/rak... ali to su sve laici... Meni treba neko ko se baš baš razume... eto, bilo bi mi drago kada bi dobila odgovor od tebe. HVALA unapred!!!
 
Vipcurlic, pošto vidim da se extra razumeš u astrologiju, možeš li da mi pošalješ privatnu poruku i kažeš šta sam u podznaku ili nešto više... Bila bih ti veoma zahvalna. Evo mojih podataka: 21.04.1989. 08:45h... Neki kažu da sam bik/bik, bik/rak... ali to su sve laici... Meni treba neko ko se baš baš razume... eto, bilo bi mi drago kada bi dobila odgovor od tebe. HVALA unapred!!!

na podforumu astrologije ima tema KAKO postaviti kartu na forum , tu objasnjavam kako da se ubaci, pokusaj da je uradis, lako je , na astro komu i ubaci je na temi natalne karte u slikama. Uz pitanje koje te najvise interesuje, sto konkretnije, pregledaj temu i videces kako su ljudi pitali i dobijali odgovore
 

Back
Top