Peglanje

gost 47277

Domaćin
Poruka
3.038
nedavno smo morali da ispraznimo bakin stan (pred prodaju...), i nasli smo masinu za peglanje...(baba je nije nikada koristila..."da ne staje na djavola"...)
slicna onim (ako ne i ista...) kao sto se koristi u radnjama za hemijsko ciscenje...
medjutim - nemamo uputstvo...

masina je marke Miele Electronics B 865
koliko sam nasla na netu, sad ima nova verzija B890 ...
nije prekomplikovana za rad...ima da se podesi temperatura, pedala za rad tog nekog tocka sto provlaci to sto se pegla...klizac za podesavanje brzine rotacije...

koliko vam se to cini prakticno?
za posteljine i tome slicno izgleda prakticno...
ali i dalje mislim da je pegla bolja...ako ste u zurbi i tako to...

peglanje neki ljudi poistovecuju sa pranjem sudova...neke sam cula da opusta...meni dodje k'o noz u ledja...
koliko volite to da radite?
 
Uf ja uopste ne volim da peglam, posebno posteljinu i ostale vece "krpe". Majce i ostalu garderobu ne peglam posle pranja nego samo slozim u orman i kad treba da obucem, ispeglam. Peglanje je za mene cisto gubljenje vremena.
 
Uf ja uopste ne volim da peglam, posebno posteljinu i ostale vece "krpe".
To se ne pegla, to se gužva. :mrgreen:

bug.gif
 
Pa ustvari malo šta i peglam. Ali nije baš da ne volim i nikako mi nije isto kao pranje suđa. Ovo stvarno ume nekako da opusti, posebno ako nije napolju 40 stepeni.
 
Svaki dan operem po masinu vesa, ne pitaj me nista, sizim...Muz nece da mi pomogne, sestra kao dodje opegla tri stvari i kaze da mora da ide, od svekrve ne zelim nikakvu pomoc, jedino jos da platim zenu da mi pegla ves
 
Ja peglam. Nije da volim, ali moram zbog bebe, a i zbog nas. Posteljina obavezno, donji ves, ma skoro sve sa centralnom na paru i to ide za cas. Sve se lepo slozi i nista NE moze da bude izguzvano posle:) A sto se tice te pegle cula sam da su jako prakticne, a narocito za dosadne navlake i carsafe itd...
 
Ja naprotiv obozavam da peglam. Peglam bukvalno sve do kuhinjskih krpa. Sad priznajem imam manje vremena a vise stvari za peglanje zbog bebe, ali snalazim se nekako.
 
I mi imamo taj valjak za peglanje. Najidealnija sprava za peglanje tetra pelena.
Dobro je i za stoljnjake, posteljinu, krpe... Sve što je ravno, ide mnogo brže i lakše.

Peglanje me opuštalo ranije kad sam imala vremena; sad dok peglam samo razmišljam šta imam JOŠ da uradim. da nije toga, stvarno me opušta peglanje - nekim ljudima se ideje rađaju u toaletu; a meni za daskom za peglanje :lol:
 
Volim da peglam (napomena-ono sto treba da se pegla), treba mi samo par mojih MP3 CD-a i moja "daska za surf". Sportovi na vodi mi odlicno idu, tipa pranje sudova, prozora...
Nasuprot tome, mrzim usisavanje.

Valjak je korisna stvar za velike krpe-posteljina, pelene, stolnjaci. Ja sam pre za opciju posteljina od krepa koja se ne pegla, magicni stolnjaci na kojima ne ostaju fleke i masina za susenje vesha. Ipak je 21. vek.
 
Volim da peglam (napomena-ono sto treba da se pegla), treba mi samo par mojih MP3 CD-a i moja "daska za surf". Sportovi na vodi mi odlicno idu, tipa pranje sudova, prozora...
Nasuprot tome, mrzim usisavanje.

Valjak je korisna stvar za velike krpe-posteljina, pelene, stolnjaci. Ja sam pre za opciju posteljina od krepa koja se ne pegla, magicni stolnjaci na kojima ne ostaju fleke i masina za susenje vesha. Ipak je 21. vek.

...kad imas neobuzdani poriv za peglanjem , kontaktiraj me :!:, toliko mrzim peglanje da je to strahota..
 
Moja strina ima taj valjak i super je za posteljinu, krpe, ona je i peskire time peglala. A za ostale stvari nisam sigurna koliko je praktican. Meni bi i to bilo dovoljno, posteljinu najvise mrzim da peglam.
 
Volim da peglam (napomena-ono sto treba da se pegla), treba mi samo par mojih MP3 CD-a i moja "daska za surf". Sportovi na vodi mi odlicno idu, tipa pranje sudova, prozora...
Nasuprot tome, mrzim usisavanje.

Valjak je korisna stvar za velike krpe-posteljina, pelene, stolnjaci. Ja sam pre za opciju posteljina od krepa koja se ne pegla, magicni stolnjaci na kojima ne ostaju fleke i masina za susenje vesha. Ipak je 21. vek.

:oops: a sta je to posteljina od KREPA? :oops::oops: mislim, zar nije krep-papir...:?:
 

Back
Top