Kako da resim ovaj problem instalacije harda?

sputnik81

Početnik
Poruka
3
Pozdrav. Imam problem oko instalacije Hard diska. Naima, dobio sam dva krnjava kompa (jedan stariji, jedan malo mlađi) od jedne osobe da joj sastavim jedan pristojan. Ovaj mlađi (P4 1.7 Ghz) ima sve osim hard diska (čova skino i dao takav komp), a onaj P3 ima taj hard (WD Caviar 100BA 10 GB), a ostalo je smeće, pa sam prebacio taj hard neformatiran (na njemu sam ranije instalirao Win XP radi testa), spojio nekako preko IDE kablova i njega i DVD ROM, BIOS je prepoznao hard, i podesio naravno u BIOS-u boot prvo sa CD-a da bi (re)instalirao Win XP, i kad bootuje sve drajvere, samo da ga podigne izbaci mi čitavu stranicu na plavoj podlozi sa porukom:

A problem has been detected and Windows has been shut down to prevent damage your computer. If this is first you`ve seen this stop error screen restart your .... if it is not...

...Check for viruses your computer. Remove any newly installed hard drives and HD controllers. Check your hard drive to make sure it is properly configured and teminated. Run CHKDSK/F to check for HD corruption and restart...

Technical information :

Stop: 0x0000007B (0xf9e64640, 0x0000034, 0x00000000, 0x00000000)

Stavio sam drugi noviji hard Maxtor 80 GB sa svog računara na kome već par godina radi besprekorno, i opet isti problem. Da li je u pitanju mozda maticna ploca koja je konfigurisana za bivši Hard? U BIOSu na izboru sekcija za boot sam nasao umjesto HDD sekvenci, oznake za particije C, D, E znači bivši hard je bio particionisan. Da li to moze da ima neke veze sa ovim, pošto ovi hardovi nisu particionisani, a BIOS je «zapamtio» particije. I da li bi moglo da rijesi nesto flash BIOS-a (maticna je AOpen ) i kako se to radi? Ako ima iko zainteresevan, a da je malo iskusniji oko odrzavanja harda, molim za savjete ili linkove sa ovom temom, narocito za flashovanje koje je vrlo rizicna i osjetjliva operacija kako sam cuo od nekih.
 
Brkas babe i zabe.
Prebacio si hard u "mladji" komp, ali nisi rekao da li taj hdd ima instaliran windows(najverovatnije ima zato i izbaci plavi ekran) i da li zelis da ga zadrzis ili instaliras novi...

Ako zelis da zadrzis sistem mozes da probas sledece:vrati hdd gde je radio, digni sistem idi u device manager nadji IDE/ATA controller i deinstaliraj ga.NEMOJ da restartujes racunar nego ga ugasi.Prebaci hdd u mladji PC i probaj da dignes win, ako ne ide probaj sa F8 u safe mod.Ako uspes instaliraj drajvere za MB pa za ostale komponente...

Ako zelis nov sistem, posto si vec stavio da prvo bootuje sa CDa, stavi XP cd i pokreni racunar.Kad kaze da pritisnes dugme da bootoje sa CDa ti to i uradi.Pri procesu instalacije formatiraj hdd(full) i to je to...
 

Back
Top