Evo jedne lepe karte...
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 26

Tema: Evo jedne lepe karte...

vipcurlic nije na forumu
    Saturn - volim ga, ali bih ga rado izbrisala gumicom da ga nema :)
    Domaćin vipcurlic (avatar)
    Učlanjen
    16.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    84

Talking Evo jedne lepe karte...

Meni se svidja kako izgleda, a kako je ziveti sa njom... ( nemam komentar ). Volim da cujem vas na to sta da radim u zivotu da zaradim pare ( normalno, prema natalnoj karti) i ima li bas nesto posebno interesantno ili neobicno u njoj.

Datum je 17. 05. 1968. 14h 04min Kraljevo.
    Draga. V:grin::grin::grin:
    Poslednji put ažurirao/la vipcurlic : 29.11.2007. u 04:27 Razlog: ispravka

vipcurlic nije na forumu
    Učlanjen
    16.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    84

Podrazumevano Re: Evo jedne lepe karte...

PS. Volim da cujem komentar korisnika kao sto je krinka, pa astro_pile itd...

Ističe se
    Učlanjen
    06.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ova karta ukazuje na mirni život natusa, ali pokazuje i na rasap energije. osoba nema baš puno stresova.

no sunce na algolu uvijek nosi opasnosti pogotovo u inozemstvu jer je ovoj osobi na vrhu 9. polja

vipcurlic nije na forumu
    Učlanjen
    16.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    84

Citat Original postavio vindex Pogledaj poruku
    ova karta ukazuje na mirni život natusa, ali pokazuje i na rasap energije. osoba nema baš puno stresova.

no sunce na algolu uvijek nosi opasnosti pogotovo u inozemstvu jer je ovoj osobi na vrhu 9. polja
    U inostranstvo se ne ide, to je tacno, i nece se ici ako ne mora bas-bas. Tu si na pravom putu. Miran zivot - jeste potreba za tim velika, ali nimalo nije bio. Rasip energije... u nekom periodu je bila neusmerena samo, trosila se na mnogo strana. A sto se tice stresova, mislim da ne postoji dan kad osvane, a da nije stres neki umesao svoje prste. A mnogo je dana bilo, vidi se... Najpreciznijim racunanjem to Sunasce je ipak ostalo u 8 polju i samo obasjava vrh 9-tog, nije tamo. Taj pusti algol... mozda je to oko koje slabi...

Moderator EIIe (avatar)
    Učlanjen
    02.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    116

Sunce je na samom vrhu 9. polja, u konjunkciji s njim orbisa oko 1 stepen, pa samim tim gotovo i da nema uticaja na 8. polje.

vipcurlic nije na forumu
    Učlanjen
    16.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    84

Citat Original postavio Elle_77 Pogledaj poruku
    Sunce je na samom vrhu 9. polja, u konjunkciji s njim orbisa oko 1 stepen. Gotovo i da nema uticaja na 8. polje.
    Velika je razlika izmedju 8 i 9 polja i kad je u pitanju Sunce to bi znacilo srz karaktera i zivota, samu licnost zar ne? Pored toga odredjuje i TIP osobe pa i tu postoje velike razlike u ispoljavanju te osobe, da li bi bila tip Skorpije ili Strelaca. Davno su mi rekli jednu recenicu " to sto je nama samo pola ili jedan stepen na zemlji, zamisli koliko je taj stepen gore u vasioni..." , i mislim da su vrlo u pravu. Ti?:|

vipcurlic nije na forumu
    Učlanjen
    16.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    84

Da dodam, iskustveno znam da je taj malesni stepen prevagnuo jako, tip Skorpije je vrlo izrazen!

Moderator EIIe (avatar)
    Učlanjen
    02.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    116

Ja sam rekla šta mislim, a iskustveno ... ne znam šta bih ti rekla, u najboljem slučaju planete na izlasku iz kuća deluju na obe. Gotovo da nisam videla do sada slučaj da je planeta toliko blizu vrha neke kuće, a da nema ama baš nikakav uticaj na nju.

Tip osobe određuje jako mnogo stvari, ne samo položaj Sunca u znaku i kući. Tebi je "samo" vladar Ascendenta u 8. polju, možda bi tu mogli naći razlog za tvoju Škorpionsku prirodu, ako ćemo ti verovati na reč :wink:

vipcurlic nije na forumu
    Učlanjen
    16.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    84

Nema razloga za " ne verovati na rec ", tako je zaista. Zanimljivo je, Venera je vladar i znaka i podznaka pa moze da bude jaka kao sto kazes, ali Sunce je Sunce, srz koju osecas, zivot koji zivis, ono tvoje " zaista ja"- karakterno.. TIP se gleda po polozaju Sunca u kom je polju, ili se varam..On farba licnost u boju koja nije karakteristicna za njegov znak, pa taj znak onda oseca da se razlikuje od klasicnih osobina koje cuje za svoj suncev znak. No, svidja mi se nacin tvog sagledavanja.

vipcurlic nije na forumu
    Učlanjen
    16.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    84

Da, zaboravih, sta mislis ti o pitanju da li se vidi nesto cime bi se bavila da mi posebno lezi ili cime da zaradim malo para, ili ima li neki specifican aspekat sto odvaja horoskop od klasicnih... Interesuje me konkretno tvoje misljenje sta bi u horoskopskom znaku-podznaku moglo da bude prvo, a sta drugo dete i njihov pol.

vipcurlic nije na forumu
    Učlanjen
    16.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    84

Normalno, ako te zanima konverzacija po tom pitanju... da razmenimo misljenje kad smo vec tu.

vipcurlic nije na forumu
    Učlanjen
    16.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    84

A vladar 9-te u 8-moj, da nije malo ta Venera "povukla" i Sunce da ostane i gleda iza sebe, umesto vise napred, kako obicno kazu da ono obasjava vise ispred sebe? Bila sam u situaciji da razgovaram sa jako bistrim astrolozima, preciznim, detaljnim i nadasve intuitivnim...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    07.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    47

Ne moze Sunce nikada gledati iza sebe ali moze preko puta, a preko puta tvog Sunca je skorpija. Ta nijansa koja ga boji kao i Algol koji je Marsove prirode, pa i vladar u VIII, ti daju taj unutrasnji osecaj skorpije. Sunce je definitivno u IX polju a za "tip", kako ti kazes, vazniji je znak od polja.

p.s.
    Kako to iskustveno znas da si tip skorpije?

vipcurlic nije na forumu
    Učlanjen
    16.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    84

p.s.
    Kako to iskustveno znas da si tip skorpije?[/QUOTE]

npr. ponasanje, stavovi, nacin razmisljanja, smisao za humor, nacin zivota, oci i izraz u njima, interesovanja, preokupacije...8)

vipcurlic nije na forumu
    Učlanjen
    16.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    84

A kako da znamo ciji program je tacniji za preracunavanje podznaka, samim tim - da li je Sunce preslo u sledece polje ili ostalo tu gde jeste. Imas li ideju?

Ističe se
    Učlanjen
    06.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio vipcurlic Pogledaj poruku
    Prilog 27717

Meni se svidja kako izgleda, a kako je ziveti sa njom... ( nemam komentar ). Volim da cujem vas na to sta da radim u zivotu da zaradim pare ( normalno, prema natalnoj karti) i ima li bas nesto posebno interesantno ili neobicno u njoj.

Datum je 17. 05. 1968. 14h 04min Kraljevo.
    Draga. V:grin::grin::grin:

Ja mislim da je stres krivo ovdje Saturn u Ovnu u 7 polju - puno javnih neprijatelja pogotovo muškaraca. No ovo sve nekako ublažava činjenica da je naglašen znak blizanaca i da je Mars u Blizancima. a merkur kao dispozitor se nalazi tamo. Ovo bi više upućivalo na svađe jer Blizanci nisu opasan znak a vladaju riječima. A sve u 9 polju - moguće da je vezano za dokazivanje na akademskoj razini itd, borba na fakultetu i tako dalje.

Moderator EIIe (avatar)
    Učlanjen
    02.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    116

Mislim da je astro.com najtačniji, ali pitanje je koliko je tvoje vreme tačno. Mada, i u ovoj karti koju si postavila ima dovoljno pokazatelja za ono što kažeš.

vipcurlic nije na forumu
    Učlanjen
    16.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    84

Vreme rodjenja je bas tacno, a posebno provereno preko izrade solarnih horoskopa i prognoza koje su se desavale u dan kad su predvidjene. Zna se da solari mnogo zavise od tacnog vremena rodjenja.

vipcurlic nije na forumu
    Učlanjen
    16.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    84

Citat Original postavio vindex Pogledaj poruku
    Ja mislim da je stres krivo ovdje Saturn u Ovnu u 7 polju - puno javnih neprijatelja pogotovo muškaraca. No ovo sve nekako ublažava činjenica da je naglašen znak blizanaca i da je Mars u Blizancima. a merkur kao dispozitor se nalazi tamo. Ovo bi više upućivalo na svađe jer Blizanci nisu opasan znak a vladaju riječima. A sve u 9 polju - moguće da je vezano za dokazivanje na akademskoj razini itd, borba na fakultetu i tako dalje.
    Definitivno Saturn radi svoje, dobro je apsolviran i proucavan sa moje strane i jeste uzrok stresa u zivotu. Svadje su, vremenom, razumevanjem aspekta i iskustvom prestale da budu svadje, postaju nacin razmene misljenja, samo malo cudno "zvuce" na prvi pogled, dobile su neki nivo 9-tog polja, malo duhovnog sagledavanja, koriscenje intelekta, spoznaja, licnih interesovanja i svakako razumevanja astrologije...;-)
    Da dodam, javni neprijatelji...nekako se uvek nadju, normalno, zbog Saturna neki i ne znaju sta tu traze ali se mesaju...

vipcurlic nije na forumu
    Učlanjen
    16.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    84

Thumbs up Re: Evo jedne lepe karte...

Ima li ko da nesto kaze o aspektu Sunce ( 8 k) opozicija Neptun ( 2k), pa Neptun sekstil Pluton i Uran ( 12k ) i oni nazad trigon do Sunca... Gde je otisao taj aspekt.. onako konkretno, ko bi ga povezao. Hajde malo da polemisemo... Karta je na pocetku teme, pa da gledamo zajedno.

Aktivan član Neptunijanka (avatar)
    Učlanjen
    16.10.2005.
    Pol
    Žensko
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    76

Jeli bre, pa sto ti ode sa teme NATELNE KARTE U SLIKAMA, pa onda otvori ovu temu. Bavis se kloniranjam, a ? CCCCC!
    Sta sada da radimo sa onom temom tamo gore?
    O, Boze , ja se tamo zamajavam a oni ovde razvukli pricu

vipcurlic nije na forumu
    Učlanjen
    16.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    84

Citat Original postavio Neptunijanka Pogledaj poruku
    Jeli bre, pa sto ti ode sa teme NATELNE KARTE U SLIKAMA, pa onda otvori ovu temu. Bavis se kloniranjam, a ? CCCCC!
    Sta sada da radimo sa onom temom tamo gore?
    O, Boze , ja se tamo zamajavam a oni ovde razvukli pricu
    Ne, ne, bila ova tema, bila i bila, pa danas otvorena druga, konkretna, da se tamo prica o nat. kartama i da ovu privodimo kraju.

Aktivan član Neptunijanka (avatar)
    Učlanjen
    16.10.2005.
    Pol
    Žensko
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    76

Ne, ne, bila ova tema, bila i bila, pa danas otvorena druga, konkretna, da se tamo prica o nat. kartama i da ovu privodimo kraju.
    Kako mislis da pricamo o natalnim kartama? O njenoj grafici, dizajnu A o cemu se ovde prica, molicu lepo? ccccc.
    E, jesi blesav, majke mi 8)

Ističe se
    Učlanjen
    06.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Neptunijanko ako imaš jači Neptun od mene častim te

Primećen član webhanuma (avatar)
    Učlanjen
    20.10.2006.
    Reputaciona moć
    0

Da, zaboravih, sta mislis ti o pitanju da li se vidi nesto cime bi se bavila da mi posebno lezi ili cime da zaradim malo para, ili ima li neki specifican aspekat sto odvaja horoskop od klasicnih... Interesuje me konkretno tvoje misljenje sta bi u horoskopskom znaku-podznaku moglo da bude prvo, a sta drugo dete i njihov pol.
    To za polove cu preskociti, jer su retki ljudi kojima je to nekako jasno postavljeno (eto moj tata ima konjunkciju meseca i venerice i bas naglasen taj zenski princip vezan za petu kucu, pa za sina sansu nije imao ma koliko se trudio ) Taman da je usvajao devojcicu bi dobio
    Iskreno -tvoj chart sam otvorila da vidim odakle ti TOLIKA energija da odgovaras, jer ni 5 ljudi ne moze da te isprati... kad ono imam sta i da vidim -tebi ovaj jaki tranzitni stelijum aktivira trece polje i vladara treceg -lepo bar znam da ces stati i udahnuti jednom!
    Sto se tice love -taj deo me zabavlja jer je meni veoma neobicno postavljen vladar trece -pored jupija u petom -ima je i to bas mnogo, ali uz konjunkciju saturna SAMO kada dajem... i sto se vise okrecem asketskom zivotu to imam bolje uslove zivota... neobicno
    Te mi je ovo vec postalo fascinacija, dakle:
    Vladar druge je i prirodni vladar lepih stvari, takodje je vladar tebe (zenske obline bas bas naglasene-majcinska figura skroz jel'da?) a nalazi se u sedistu u znaku bika i u osmom -novac kroz partnera je moguc, ali pored sunca i uz ovoliko bika -ovo je zemlja, nekretnina (pre kuca nego stan zbog saturna vladara cetvrte), ostavstina, antikviteti (jupi je u lavu)
    Jel' imas ti sanse za velikim nasledjem?
    Ono sto je odvratno jeste neptun kog drugo polje ipak oseca -ti ne umes sa novcem jer je taj neptun u opoziciji sa vladarom druge... bilo bi najbolje od svega da se samo usrecis sa partnerom i da se u potpunosti prepustis njegovom instinktu, jer taj omanuti nece.
    Posto si vagica, jako cesto vam se mc zabada u 10tu kucu karijere, pa kad je lepo postavljen uz vladara cetvrte hoce da da i privatan biznis... sad se opet vracamo na njegovu lovu -marsa koji je u blizancima (dvojni znak -razliciti izvori prihoda -dva posla, ili akcije i posao ili sta slicno) i ima trigon s tvojim uranskim mesecom -morala bi sama da budes dovoljno kreativna da njega (ako postoji) pokrenes idejom, ali onda mos' mirne duse da ga ostavis da on to obavlja, posto je njegov signifikator u marsu, zasigurno ce biti i papiroloski sposoban, a i dovol;jno probitacaj jer u derivatnom sistemu ce imati marsa i merkura u kuci komunikacije -to je i trgovina, pa bi i obicna radnja njemu a onda i tebi donosila jako lep prihod.....
    Kada bi ova venerica bila u vagici... prosto bih s pika rekla da je ulepsavanje u pitanju, jer je i neptun (obmana, ali i kozm salon na neki nacin) vladar tvoje seste.
    Dakle mozemo li se mi ikako (van tvoje natalne) prebaciti u RL u polje nekretnina i zemljista?
    Da li bih u celom horoskopu neki aspekt izdvojila -DA!!!! Kvadrat merkur -uran, pri cemu je prvi u blizancima. To mi apsolutno ne lici na tvoje postove, ti jednostavno s ovom postavkom moras biti zivac i iste moras cuvati... ali valjda zbog ovoliko zemlje to ne dolazi do izrazaja na prvi pogled
    Ima li ko da nesto kaze o aspektu Sunce ( 8 k) opozicija Neptun ( 2k), pa Neptun sekstil Pluton i Uran ( 12k ) i oni nazad trigon do Sunca... Gde je otisao taj aspekt..
    Ja neptuna nikako ne volim... razmisljala sam da pokrenem akciju "izbrisimo ga sa karte" ali opet me neptun jel'te omeo ops:
    O zadnja dva aspekta ne mislim nista -generacijski su i jedino sta je lepo sto ga spajaju s njegovom maticnom kucom te moze biti jaca inuicija, ali ne mora biti nista.
    Ove glupave opozicije ti daju da ne vidis ni sebe ni svoje prijatelje u pravom svetlu, posto je na vrhu trece ako ne pricas nerazgovetno onda u svakom slucaju postoji opasnost da te ne razumeju ili pogresno razumeju ili... on jadan krivi sliku gde god se nadje
    Kada je ovako jako pozicioniran (aspektuje podosta planeta) ti ljudi su UVEK osetljiviji i na nadrazaj tla, bolje osecaju i tumace tudje emocije, snove, i bilo kakvu nepoznanicu koju nosimo u sebi. Lepo sto ga i kroz astrologiju guras napolje... ja bih njega skroz sa karte skinula ipak

Poljubac, webhanuma

Slične teme

1. Lepe i manje lepe slike sa protesta...
    Autor SerbiaUnited u forumu Politika
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 26.02.2008., 21:14
  2. Lepe forumashice....
    Autor Enfroz2891. u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 572
    Poslednja poruka: 08.08.2007., 01:10
  3. Evo jedne lepe vesti za sve
    Autor nature u forumu Satelitska televizija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 12.12.2006., 02:54

Pravila za slanje poruka