MUŠKI ŠOVINIZAM

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poruka
51.038
Ova tema je ideja moje ovdašnje prijateljice, Barbare.

Verujem da između muškaraca i žena nema bitnijih razlika (naravno, mislim na psihološku konstituciju).
Postoji i ženski šovinizam, po imenu feminizam.
Mene su...hm...ovde neke optuživali da sam feministkinja. Zapravo, to su činili muški šovinisti, koji ne shvataju pojam emancipovane žene.
Šta je muški šovinizam?
1) Tradicionalna podela na majke i supruge, s jedne strane, i žene kao potrošnu robu, s druge (to su oni koje privlače žene, neopterećene predrasudama, a oženjeni su dosadnim suprugama; takvi se šunjaju i po ovom podforumu, pokušavajući da nas, žene, gledaju s visine);
2) Polovična homofobija, jer većina muškaraca pod homofobijom podrazumeva samo mušku populaciju homoseksualaca, dok im lezbejke ne smetaju, tj. rado maštaju o situaciji da budu «u sendviču» (žene su mnogo elastičnije, i maštaju o obe opcije);
3) Verovanje da su žene nemoćne, tj. da ne umeju da ukucaju ni ekser;
4) Teorija po kojoj žene nisu pametne kao muškarci, tj, koriste polovinu mozga;
5) Seksizam (žena kao objekat);
6) Teorija o «glupim plavušama»;
7) Tvrdnja da su žene nastale od Adamovog rebra, što doživljavam kao uvredu za ceo ženski rod. Naime, rebro se može izvaditi (Šer je povadila barem 2-3, kako bi imala lepši struk); rebro nije vitalni organ. Rebro je, bre, NIŠTA! Ako ćemo stvari posmatrati sa filozofsko-idealističkog stanovišta, više mi se sviđa Platonova ideja o tome da je prvi čovek bio biseksualno biće, tj. pola muško, pola žensko, i da, otkako su ta dva bića silom odvojena (od strane pakosnih grčkih bogova), teže da se pronađu i ponovo sjedine. (Udri sad po meni, Ristobe!)
 
Šta hoćete više vi feministkinje? Imate b92 pa se tamo ispoljite. :lol:
Ozbiljno sad': Ova tema nije postavila ni jedno pitanje, samo konstataciju.
I iako konstatacija sama nekada može da bude bolje pitanje od pitanja, ovog' puta
nije. Ovo je poziv na RAT!!!!! :D Nisam mogao da izdržim. Prosto ne mogu da
shvatim ovu temu za ozbiljno.
 
Šta hoćete više vi feministkinje? Imate b92 pa se tamo ispoljite. :lol:
Ozbiljno sad': Ova tema nije postavila ni jedno pitanje, samo konstataciju.
I iako konstatacija sama nekada može da bude bolje pitanje od pitanja, ovog' puta
nije. Ovo je poziv na RAT!!!!! :D Nisam mogao da izdržim. Prosto ne mogu da
shvatim ovu temu za ozbiljno.

:-D:D
Aha... Upecao se jedan muškarac!
Slušaj ti, Tsutomu - NAMERNO sam postavila konstatacije, a ne pitanja pa da dobijam imbecilne odgovore.
Demantuj ih ako možeš!
Ha, da te vidim sad...

Make love, not war.8-)
 
Nema vise pravih...neznaju ni za sebe da se bore a ne za druge...doslo neko zadnje vreme..Pokusavam da umetnem ovde jednu sliku koja verno odgovara ovoj danasnjoj temi ali mi nesto ne ide...
 
Па ваљда треба да се стидимо што постојимо... а да будемо поносне што се стидимо...
А? Јесам ли укапирала?
 
  • Haha
Reactions: DUH
Hm, nekada davno na pdf. filozofija postavih jednu temu... i po ko zna koji put uletoh u fajt... kao i obično, sam protiv svih...:twisted: Stara kineska pričica... mnogo lepa i poučna... Kaže... ''Zamisli jedno veliko bure puno zmija i zamisli da su sve otrovne osim jedne i zamisli da moraš da zavučeš ruku u to bure i pokušaš da iz gomile otrovnih izvučeš baš tu, jedinu koja to nije a da te ne ujede ni jedna otrovno ... i zamisli, zavučeš ruku... i zamisli imaš baš toliko sreće i izvučeš baš tu koja nije otrovna... ali i ona je zmija...'':lol:
 
Hm, nekada davno na pdf. filozofija postavih jednu temu... i po ko zna koji put uletoh u fajt... kao i obično, sam protiv svih...:twisted: Stara kineska pričica... mnogo lepa i poučna... Kaže... ''Zamisli jedno veliko bure puno zmija i zamisli da su sve otrovne osim jedne i zamisli da moraš da zavučeš ruku u to bure i pokušaš da iz gomile otrovnih izvučeš baš tu, jedinu koja to nije a da te ne ujede ni jedna otrovno ... i zamisli, zavučeš ruku... i zamisli imaš baš toliko sreće i izvučeš baš tu koja nije otrovna... ali i ona je zmija...'':lol:

Хм.. Чудно ми је за некога ко се одрекао библије да буде толико оптерећен змијама...
Ипак си ти неке, теби драге, делове библије прихватио дословце...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top