Никола Шећероски - Где је овај човек?

Bogart

Poznat
Poruka
9.747
Животна жеља за све оне у Србији који желе да направе највећи фазон у историји Србије, и лупе шамар целокупној политичкој гарнитури.

Јел га неко зна од Београђана? Да се некако наговори да скупи потписе за кандидатуру, имаће гласачко тело 100%. Ја први међу њима:

Secerovski.JPG


Почетак - рођен је 1934. у селу Радожда, на обали Охридског језера. Отац му је био мајстор за фасаде, радио је свуда по мало, па стигао и до Београда, мајка домаћица.

Детињство - малом Николи давно је постало јасно да су сјај и раскош намењени деци чији су очеви неки фактори, док су беда и јад, резервисани за синове печалбара.

Националност - изјашњава се као Србин.

Верска опредељеност - православна.

Образовање - од школе има звање ВКВ фасадера.

Каријера - ако му је професија "исправљач кривих Дрина", почео је још као петанестогодишњак. Уз помоћ свог кера и великог штапа убио је крволочног курјака и, наравно, очекивао (новчану) награду за свој подвиг. Добио је три пута мање него они што су "његовог" вука одрали. Никола је схватио да на овом свету нема правде. У велики бели град стигао је очевим стопама. У почетку је носио цемент на изградњи Сајмишта.

Како је та зима била оштра, направио је себи капу од старог џака. Међутим, пословођа није имао разумевања за његову довитљивост, већ је испало да је Шећероски поцепао џак да би себи скројио заштиту за главу. Шеф га је казнио да ради целе недеље како би одрадио учињену штету. Баш он је морао да чује да у његовој тадашњој фирми ("7. јул") недостаје онда голема лова (могла су да се сазидају два солитера), хтео је да истера правду на чистац и то јавно саопштио.

Постигао је пун згодитак - два полицајца су га данима пратили, водали по кафанама, нуткали ићем и пићем само да прекине да прича о малверзацијама у фирми. Он је терао даље, "спуцао је директ" у Бели Двор, хтео је лично Титу да се жали. Пробао је једном, други, трећи... тридесети трећи пут, али није му успело. "Решио сам да продрем на силу, а они позову "марицу" и ухапсе ме. Кад год је у Београд долазио неки краљ или цар, мене ухапсе. Кад Тито оде из Београда, мене пусте", сам каже.

Како му је татко био сјајан фасадер, и он се увештио у овом занату, па је пошао у Сарајево на рад. Али, убрзо се сукобио са шефом, опет је остао без коре 'леба, вратио се у престоницу. Ипак, није се скрасио, сам вели да је водио и води милион спорова. Најзначајнији су (сам је правио редослед) онај са учитељицом што се, како наводи, курвала с официром и није деци на време спремала млеко у праху већ су га мишеви појели. Или други, кад се судио због рада на становима у Севојну...

Односно, трећи, кад се посветио изради пластичних јелена, орлова, магараца, мајмуна, камила. Уредно се пријавио надлежној општини и добио дозволу да их продаје. "Али, кад год би' се појавио на главној железничкој станици, милиционери из 21. станице Савски венац, приводили су ме и писали пријаву судији за прекршаје", јадао се. Ипак, сви памте случај звани "четке, метле", који иде отприлике овако

Шећероски је оптужен да прави четке и метле, а није то радио, али, био је оптужен да их јесте правио; како је сам причао (на првом представљању на ТВ Београд, потом често понављао гостујући код Минимакса), па је ухапшен, па пуштен, уствари и није скроз, јер су му, како је рекао, обукли ону кошуљу што се копча позади; али зато нису криве четке и метле већ правосуђе... Елем, обелоданио је да ће кад постане председник да намести зубе, пресади косу, а четке и метле му више не падају на памет.

Страначки ангажман - није члан ниједне странке.

Занимљивости - за председника Србије кандидовао се 1990. године. "Годинама пратим махинације и прикупљам документацију. Сваке године по кило-два документације. Све знам и све ћу да очистим кад дођем на власт", издекламовао је. На изборима 1992. жалио се на надлежне у изборној комисији: "Муте, фолирају, петљају, све раде само да ме отерају".

Сакупио је 12.236 потписа, открио програм: "Има да спречим народ да умире од инфаркта, имам проналазак, идеју, на себи сам је лично испробао. Развод брака нема да буде, нема да буде растурања породице, нема да више буду деца ко пилићи.

Ако народу треба Шећероски Никола ја ћу да се кандидујем, ако ме изаберу неће више да буде лопови и проблеми", поручио је 1997. године. Ожењен је Љубицом, имају Милана и Зорана, снаје, унучад и сви они попреко гледају на његов политички ангажман.

Легенда. Задњи пут су му (бар тако причају) потписе скупили студенти по Студењаку.
 
možda je stvarno umro


Мислим да није умро, знам да су га спомињали нешто пре неколико месеци.

Али људи, која би фора била да сви разочарани у све и свакога, и они који поништавају листиће, изађу и гласају за неког оваквог човека. Па још да направимо фору да уђе у други круг, или да буде трећи кандидат по броју гласова...

За време Милошевића су га затварли у лудницу сваки пут пре избора... :lol:

И какав Крстан, немојте молим вас. Овај Шећероски је скроз ОК, прави председник за прави народ и праву државу.
 
Г Л У П О С Т И ... а ништа паметно...

Како,бре,глупости?
Шећероски је био визионар.Тачно је проценио да су они,који су му сместили производњу четки&метли, сви повезани и да спремају рушење Југославије.Ал` народна армија није реаговала...:evil:
 
Шећероски је био визионар.
:D :-P Da znas da i jeste! (bar vise nego neki drugi tzv. vizionari)

Veliki politicar, covek koji je sa zapadom i okolnim narodima mogao da komunicira na njihovom nivou i njihovom vrhunskom diplomatskom argumentacijom. Samo zamislite tu divovsku borbu umova Seceroskog i Karlosa del Ponte!

Steta, imali smo priliku, nismo je iskoristili...
 
Ja tek sad saznao da je Šećeroski umro. Stvarno šteta ! A bio je legenda ! A najžečće je bilo kad je gostovao kod Minimaksa u Maksoviziji a ovaj ga podyebava sve vreme. I priča Šećeroski kako je imao seks sa nekim kozama u praznom bazenu pa kako komunicirao sa duhovima, pa legne živ a duhovi mu dođu noću u san i on se probudi mrtav. z:D

Neka mu je laka zemlja.
 

Back
Top