Kako demokrate lazu Srbiju: U Srbiji se zivi sve teze i teze

Jerry Ropero

Poznat
Banovan
Poruka
7.375
Demokrate lazu ovaj jadni narod da nam je inflacija navodno 8% . A samo u zadnja 2 meseca je recimo mleko poskupelo sa 40 dinara na 64 koliko je danas kostalo u Maxi Diskontima, Ulje sa 70 na 110 dinara dinara, hleb sa 20 na 35 dinara i tako dalje. Posto je vecini ljudi u Srbiji plata u tom periodu ostala nepromenjene to znaci da smo mi imali inflaciju od najmanje 30% , jer su cene osnovnih zivotnih namirnica poskupele od 30-50% a ne 8% .
 
Нови Сад - Од данас све фабрике јестивог уља у Србији примењују нову произвођачку цену овог артикла од 105 динара по литру, саопштено је „Политици” у Пословној заједници за индустријско биље чије је седиште у Новом Саду.
Колико ће и када зејтин бити скупљи у трговинама надлежни у фабрикама уља нису могли да прецизирају, али према искуствима са одређивањем трговачке марже и уз порез на додату вредност, треба очекивати да ће цена уља за крајње потрошаче убудуће бити око 120 динара.

znaci nije djerijevih 150 nego 120, sto je citavih 20% manje....
vis ti sa je djeki trgovac, ukrade 20% a da ni ne trepne....
 
Odkud ti znas retardu dal ja placam porez ili ne placam kad nit me poznajes nit znas ista o meni . Samo lupis tako neku glupost i ostanes ziv. .

Lepo pise u clanku na B92 "Kako su najavili predstavnici najvećih domaćih fabrika ulja, umesto dosadašnjih oko 87 dinara za litar, nova proizvođačka cena ulja biće 103 do 112 dinara" . To je prosek veleprodajna cena od 107.5 dinara za litar.
Da nista prodavac ne zaradi samo da zaracuna PDV maloprodajna cena ce biti 126.85 dinara za litar!

A svi znamo da marza mora biti makar 10% sto znaci da ce cena u maloprodaji biti MINIMALNO 138 dinara!

Zato prestani da lupas gluposti i ispadas glupan u drustvu :)
 
sem toga proizvodnja ulja je kostala 87 din, a sad kosta 103.

mislim da svako osim radikala ume da izracuna da to nije radilaskih 50%

proizvodnja ce kostati od 103 do 112 dinara za litar. To je prosecna cena od 107.5 dinara. Zaracunaj tu jos PDV od 18% i marzu od minimum 10% i dobices maloprodajnu cenu . Glup si za medalju.
 
Obere,stavke s kojima manipulišu proizvođači ulja(tajkuni koji kradu Srbiju)su vrlo sumnjive!Ja bih za poređenje uzeo cene ulja iz okruženja,pa i iz Austrije i Nemačke,i doneo sud!Lopovluk je lopovluk,i nema veze sa ekonomijom.Kako to da evro jača u odnosu na dolar,a pada u odnosu na dinar,a cene uvozne robe skaču?Pljačkaju nas na kvadrat...i političari,i njihove ispostave koje su pokrale Srbiju!Zašto su socijalisti uvozili ulje kad su monopolisti dizali cene,a sada to ne može?:D
 
proizvodnja ce kostati od 103 do 112 dinara za litar. To je prosecna cena od 107.5 dinara. Zaracunaj tu jos PDV od 18% i marzu od minimum 10% i dobices maloprodajnu cenu . Glup si za medalju.

i opet se ne dobija 150 dinara :D:D:D


a ja glup? :D:D:D
pa koji je to ekonomista od nas uporedjivao proizvodnju PRE i maloprodajnu cenu POSLE poskupljenja?

pa onaj radikalski.....
 
i opet se ne dobija 150 dinara :D:D:D


a ja glup? :D:D:D
pa koji je to ekonomista od nas uporedjivao proizvodnju PRE i maloprodajnu cenu POSLE poskupljenja?

pa onaj radikalski.....

dobija se cena od 150 dinara sa marzom od 25% koliko inace regularno zaracunavaju nasi trgovci na cenu proizvoda. Ja sam racunao marzu od 10% i dobijes cenu od 140 dinara za litar gotovo. Tako da manje kenjaj, vise koristi digitron.
 
Obere,stavke s kojima manipulišu proizvođači ulja(tajkuni koji kradu Srbiju)su vrlo sumnjive!Ja bih za poređenje uzeo cene ulja iz okruženja,pa i iz Austrije i Nemačke,i doneo sud!Lopovluk je lopovluk,i nema veze sa ekonomijom.Kako to da evro jača u odnosu na dolar,a pada u odnosu na dinar,a cene uvozne robe skaču?Pljačkaju nas na kvadrat...i političari,i njihove ispostave koje su pokrale Srbiju!Zašto su socijalisti uvozili ulje kad su monopolisti dizali cene,a sada to ne može?:D

Ovo je odlicno pitanje:)
Ali recimo...sada nema monopolista;) Mozes kad god hoces da kupis i maslinovo ulje, sojino ulje, laneno ulje...;)
 
Obere,stavke s kojima manipulišu proizvođači ulja(tajkuni koji kradu Srbiju)su vrlo sumnjive!Ja bih za poređenje uzeo cene ulja iz okruženja,pa i iz Austrije i Nemačke,i doneo sud!Lopovluk je lopovluk,i nema veze sa ekonomijom.Kako to da evro jača u odnosu na dolar,a pada u odnosu na dinar,a cene uvozne robe skaču?Pljačkaju nas na kvadrat...i političari,i njihove ispostave koje su pokrale Srbiju!Zašto su socijalisti uvozili ulje kad su monopolisti dizali cene,a sada to ne može?:D

jasno je meni to, al me djeri uvek zabavlja njegovom nepogresivom logikom

dobija se cena od 150 dinara sa marzom od 25% koliko inace regularno zaracunavaju nasi trgovci na cenu proizvoda. Ja sam racunao marzu od 10% i dobijes cenu od 140 dinara za litar gotovo. Tako da manje kenjaj, vise koristi digitron.

a da mi lupimo marzu jedno 125% pa da dobijemo cifre koje nam odgovaraju?
nego opet te pitam, odakle ti pravo da se bunis?
 
jasno je meni to, al me djeri uvek zabavlja njegovom nepogresivom logikom



a da mi lupimo marzu jedno 125% pa da dobijemo cifre koje nam odgovaraju?
nego opet te pitam, odakle ti pravo da se bunis?

pa to sto ti nemas pojma o trgovini to je tvoj problem. minimalna marza kod nas je 20% a prosecna 25% . Ne znam zasto bi bilo drugacije i u slucaju ulja. I to je marza od 25% dobra, jer Miskovic zaracunava u njegovim marketima 30-40%
 

Back
Top