Mars i Venera

astro_pile

Zainteresovan član
Poruka
444
Ako imate Veneru u Blizancima a zensko ste, trazite muskarca koji ima Marsa u Strelcu.....
to mi malocas pade napamet...:)
A ako znate neke interesantne kombinacije Venere i Marsa , napisite ovde sta mislite:)
Razmisljala sam o intimnim vezama i naletim na opis seksualnosti Marsa u Strelcu i mislim da bi za Veneru u Blizancima to bio najbolji Mars:)

Eto malo primecivanje od mene:)
 
Ako imate Veneru u Blizancima a zensko ste, trazite muskarca koji ima Marsa u Strelcu.....
to mi malocas pade napamet...:)
A ako znate neke interesantne kombinacije Venere i Marsa , napisite ovde sta mislite:)
Razmisljala sam o intimnim vezama i naletim na opis seksualnosti Marsa u Strelcu i mislim da bi za Veneru u Blizancima to bio najbolji Mars:)

Eto malo primecivanje od mene:)

ne mislim da je opozicija Marsa i Venere u uporednom horoskopu dobra, ona daje naglu ali ne i trajnu, kvalitetnu privlacnost, vec ce nakon pocetnog zagrevanja voditi u razdvajanje.
evo u mom natalu venera je u skorpionu, mars u biku, moja iskustva su bila sa
- mars u vodoliji, venera u blizancima, mesec u ribama (mars trigon moje sunce, venera trigon moje sunce, mesec trigon moj asc i venera)
- mars i venera u konjunkciji u ribama (trigon moja venera, trigon moj asc)
- mars u strelcu, venera u devici, mesec u ribama (venera trigon moj mesec, mars niiista, mesec trigon moj asc i venera)
- mars u blizancima, venera u devici, mesec u blizancima (mars trigon moje sunce, venera trigon moj mesec, mesec trigon moje sunce)
- mars u biku, venera u ovnu, konjunkcija 2 meseca (konjunkcija 2 marsa, obe venere imaju istog vladara)
 
Moja iskustva:
Venera u Vodoliji- dobra privlašnost sa Marsom u Vagi....ne od starta, ali vremenom sve jača.
........................- sa Marsom u Raku ( moj Asc. na njegovom Marsu)....on je sve inicirao- veza koja je trajala 4 godine...oduševljavala me je njegova inicijativnost konstantna i u svemu- verujem da je to jednim delom i raspaljivalo privlačnost
........................- sa Marsom u Biku ( kvadrat sa mojom Veneron, ali njegova prva kompletno obuhvata Jarca- dakle opozicija od moje sedme, pa druga- osma...)- odlična fizička privlačnost...možda i najbolja do sad....a bilo ih je prilično :)
 
Nesto sam citala kod Milekica, ako se dobro secam, da dobar aspekt Marsa i Venere uopste ne znaci dobru vezu, vec naprotiv, navodi na prevaru. Po tome ispada da je bolja opozicija...
 
Nesto sam citala kod Milekica, ako se dobro secam, da dobar aspekt Marsa i Venere uopste ne znaci dobru vezu, vec naprotiv, navodi na prevaru. Po tome ispada da je bolja opozicija...
Sve zavisi.
Venera i Mars govore prvenstveno o privlačnosti i fizičkoj strani veze, a za trajnost veze i slaganje u nekim drugim pogledima treba gledati ostale aspekte i pokazatelje.
 
NIsam razmisljala o aspektu koji prave,ali mislim da je to jedini Mars koji bi razumeo Veneru u Blizancima.Npr da li bi mu smetali iznenadni napadi price o necem levom za vreme seksa.
Mada Venera u Blizancima to radi samo onda kad je seks dosadan da bi zabavljala sama sebe, jel tako?:)
 
NIsam razmisljala o aspektu koji prave,ali mislim da je to jedini Mars koji bi razumeo Veneru u Blizancima.Npr da li bi mu smetali iznenadni napadi price o necem levom za vreme seksa.
Mada Venera u Blizancima to radi samo onda kad je seks dosadan da bi zabavljala sama sebe, jel tako?:)

onda bolje da potrazis nekoga ko bi ti pruzio zabavniji seks, umesto sto razmisljas kome to i koliko smeta, zar ne?
 
Nesto sam citala kod Milekica, ako se dobro secam, da dobar aspekt Marsa i Venere uopste ne znaci dobru vezu, vec naprotiv, navodi na prevaru.

iskreno, sumnjam da si dobro procitala ili pravilno razumela - ako moja venera prima trigon od njegovog marsa - TO navodi na prevaru. hajde, pls, citiraj lepo gde to pise.
 
Ja imam veneru u blizanacima, a mars u biku- pa mi najvise pase jarac , zemljani znak.
Chiara pogresno citas
Ja sam citala ako venera i uran imaju pozitivan aspekt da moze doci do prevare il brzo puknutih veza.... nesto nisam sigurna
 
iskreno, sumnjam da si dobro procitala ili pravilno razumela - ako moja venera prima trigon od njegovog marsa - TO navodi na prevaru. hajde, pls, citiraj lepo gde to pise.

Napisala sam "Ako se dobro secam", citala sam to pre 2- 3 godine.
Ne mogu da citiram, jer nemam tekst, znam da je nesto sa neta... primer iz prakse verovatno... odnos Venere, Sunca i Saturna (starijeg muskarca), i odnos Venere i Marsa, pa potrazi ako te zanima.
Tema i jeste njihov odnos u uporednom horoskopu...
 
Nesto sam citala kod Milekica, ako se dobro secam, da dobar aspekt Marsa i Venere uopste ne znaci dobru vezu, vec naprotiv, navodi na prevaru. Po tome ispada da je bolja opozicija...

Morate da razmisljate i o tome da trigon prave benefik i malefik.....kad je ukljucena maleficna planeta iako u beneficnom aspektu sa drugom planetom, to nije bas savrseno sjajno, a takodje ako su dve beneficne planete u losem aspektu, to nije totalno lose.
Nije bolja opozija Marsa i Venere, ali je bolja opozicija 2 Meseca npr od opozicije Marsa i Venere. Najbolje je da beneficne i maleficne planete ne budu ni u kakvom aspektu :)
 
Morate da razmisljate i o tome da trigon prave benefik i malefik.....kad je ukljucena maleficna planeta iako u beneficnom aspektu sa drugom planetom, to nije bas savrseno sjajno, a takodje ako su dve beneficne planete u losem aspektu, to nije totalno lose.
Nije bolja opozija Marsa i Venere, ali je bolja opozicija 2 Meseca npr od opozicije Marsa i Venere. Najbolje je da beneficne i maleficne planete ne budu ni u kakvom aspektu :)
Da, ali to nije bilo koji benefik sa bilo kojim malefikom - to su signifikatori za privlačnost, za muško i žensko.
 
Nesto sam citala kod Milekica, ako se dobro secam, da dobar aspekt Marsa i Venere uopste ne znaci dobru vezu, vec naprotiv, navodi na prevaru. Po tome ispada da je bolja opozicija...

Pa, Mars u lepom aspektu s ljubavnicom:) Venera je ljubavnica, tako da kao i svaki aspekt i ovaj moze da bude i dobar i los, ali zavisi i od svega ostalog u karti, ne mozete da gledate jedan aspekt, i da kazete : e to je to...jer nije....

To sto si napisala je verovatno tumacenje aspekta Marsa i Venere u jednoj karti a mi ovde govorimo o aspektima izmedju 2 karte, znaci Venera u tvojoj karti, Mars u karti partnera i kakve aspekte prave u uporednoj karti.
 
ok, zavisice i od toga kojim kucama vladaju, kojim planetama i u kakvom su stanju dispozitori... to je sigurno svima jasno, ponovljeno je bezbroj puta. ALI, mars i venera su osnovni signifikatori za musko-zenski odnos, i ako su kao takvi u DOBROM aspektu (sekstil, trigon) dace:

Ljubav, sex i astrologija, Vivijan Robson
"Prema Ptolomeju povoljan aspekt Venere i Marsa vodi potpunoj ljubavi i privrzenosti, koja ce ako je uz to ukljucen i Merkur uvucen u kombinaciju, biti na glasu i privlaciti paznju u sredini u kojoj bracni par zivi. Ova veza pojacava seksualnu stranu braka i stoga jeod posebne vaznosti u horoskopima MLADIH LJUDI" ... Mars i Venere su mladi ljudi, ljubavnici.
"LOSI ASPEKTI IZMEDJU VENERE I MARSA imaju isto, cak i vece stimulativno dejstvo u pogledu na strast, tezeci da sruse prepreke i ogranicenja pre vencanja. Nakon vencanja, losi aspekti teze da sruse sklad, cesto zbog preterane seksualnosti jednog partnera, koja, ako nije zadovoljena, moze VODITI KA PRELJUBI."

Tocak Sudbine 1, A. Imsiragic
"Dobar aspekt govori o skladu muskog i zenskog principa u coveku. Jako fizicko zadovoljstvo. Roditelji su se voleli. Osoba ostvaruje dobre i strastvene veze. Zdrava seksualnost i erotizam. Plodnost.
Losi aspekti govore o malteritaranjima. Muskarac maltretira zenu, dok ona to na neki nacin sama privlaci. Ubistvo zbog strasti. Silovanje. Svadje. Sukob muskog i zenskog principa i uvek nesklad u odnosu. Jaka ljubomora. Pobacaji, nekad i carski rez. Operacije genitalija. Povrede lica. Akne i bubuljice."

Ne vjerujte - proverite, Dupor
"Povoljni aspekti
vodi duhovnoj degeneraciji, seksualnost do umora, skandal, ekshibicije, zivot dirigiran erotikom, ekstremna velikodusnost prema voljenima, putevi, luksuz, slava, umjetnost, pjesme, zabave, slatki zivot.
Nepovoljni aspekti
mogucnost suzdrzljivosti za ne pasti u skandal, volja afektirana, sigurnost u zavadjanju, prilagodljivost, priljubi se s lakocom, ekstravagancije, igra protivnosti, cinik, jaka strast ili frigidnost, finansijsko rasulo, opasnost od zena, venericne bolesti, ispadi skode urinskim organima.
120 (trigon)
kao i 60, harmonija, iskreni prijatelji, simpaticna priroda, poznanstva, domaci mir, djeca. direkcije - sretne veze, lako brak ili rodjenje deteta.
180 (opozicija)
kao i 90, "burna mladost, jak preteran seks, antagonizmi, ljubavni nemir, rivali, ljubobmore, opasno davanje povjerenja, trazi uzbudjenja, tesko drzi sredinu, ekstremniispadi, skandali, nesigurne zelje, zeli spontani uspeh...

Astralne veze, A. Imsiragic
"Venere i Mars su ua spektu u najvecem broju emotivnih odnosa, pa su njihove kombinacije tipicne, i umnogome opisuju relacije osoba tih planeta. Planeta Zemlja se nalazi izmedju Marsa i Venere , pa mi kao njen stanovnici, najblizim osecamo njihov uticaj. Ljubav is trast jesu primarni ljudski pokretaci, jer energiju tih planeta najintenzivnije osecamo,. Priroda aspekta opsije odnos, pa u skladnom aspektu vidimo rast, seksualnu privlacnost i slaganje. Sa ovakvom postavkom partneri osecaju telesnu pripadnost. U konjunkciji je strast najizrazenija.
Los aspekt takodje donosi strast, ali odnos zbog prirode aspekta biva narusen ljubomorom, svadjom, a nekada i tucom.Seks moze biti grub, ali je uvek brz i svakako nije nezan; ceste su i povrede. Ukoliko drugi aspekti govore o odrzanju veze onda je strast podgrevana stalnim svadjama i razmiricama. Ako biSaturn dobro aspektovao Veneru ili Sunce u uporednom horoskopu, mogao bi ukazati da ce se veza odrzati u vremenu uprkos losem aspektu Venere i Marsa. U svakom drugom slucaju ce opisati strasne veze ili samo "brzinski seks"."

dodajte slobodno ako ima jos neko od vas neko tumacenje
 
evo i Zvezde, ljubav, sex, Dupor, u odlomku o uporednim aspektima kaze:
Venera 0 Mars
pravi erotski spoj, laka odluka za ljubljenje, sve preraste u erotsku vatru i sve jace zelje. Te zelje gone do stvaranja kulta, golisanja, pretjerivanja, grceva, iscrpljenosti. Brak te nepromisljenosti polako smiri. Dvostruki ovakav aspekat znaci obozavanje erosa. Ako je u 12. polju bozanstvo ce potamniti i mora prestati.
Venera 120 Mars
povoljniji, stalno zaljubljivanje, harmonija, milovanje, ljubakanje, otkrivanje cari, sreca kod stola, kreveta i sa decom.
Venera 90 Mars
strastvena privlacnost, izazov, moralni ispadi, provala strasti, ljubomora. Zelje redovito potiskuju pravu ljubav, dolaze slatke svadje, pa ljutnje i pomirenja, "muzuni", pretjerivanja, grcevi, dok ne poremeti i zdravlje. I u braku se sile na neki neprirodan nacin, prisilno svlacenje, silovanje i sl. Ovaj aspekt skrece ljubavni tok, otima zivot, erotsko zadovoljstvo. prejake zelje skidaju carobnu masku i stvar banalno propada.
Venera 180 Mars
nije ljubav nego samo seks. postepeno sve vise nesporazuma, a u stare dane smijesnih burnih scena. obicno neko prekida uzitak, cak i u snovima.

i u istoj knjizi u odeljku "Astroseksi aformizmi"
Vjernost - izmedju ostalog VE120 MA
Preljub - VE0SO, VE90NE, UR, PL, MA-UR 5 rm, UR90VE, MO, MVE 5 rw

rekla bih iz svega da je logicno zakljuciti i sam, nakon citanja ovoga i ko-sta-jos-ima da doda, da je nemoguce da su Mars i Venera u opoziciji super uporedni aspekt za odnose, a trigon "navodi na preljubu".
 

Back
Top