Raditi puno ili malo, a zaraditi puno?

hm, jako dobra tema, ja sam do skora radila u 3 firme i zaradjivala do 1200 km ili 600 eura
inace sam med.sestra.. do skora sam radila u jednoj tvronici plastike dnaveno 12h + dva dana u sedmici na te sate jos 8h kao med. sestra cps(centar za pomoc starima) To znaci dva dana po 20h dnevno a nekda i prezentacije ili promocije za jednu drugu firmu..
Kada mi iskrsnu prezentacije ja trazim slobodno ta dva dana pa cu ih doraditi kada budem recimo nocna u toj plastici i nekada cak i 4 dana po 20h...
I napustila sam tu tvornicu plastike jer mi njavise vremena uzimla 12h ..
odmora je jako malo bilo, novca je bilo i cudila sam se kako ga nisam ni mogla potrositi za mjesec dana poznavajuci sebe...
Naravno kako ga potrosto kada se nema vremena... sada je solidno ima i vremena i novca... pa koliko toliko...
 
Ја радим 2 посла .... Један ми обезбеђује сигурност и сталну плату, други ми је задовољство и већа зарада. Док нисам тако радила, мислила сам да ми је један посао довољан ... међутим, да бих могла нормално да живим и приуштим себи нека ситна задовољства - у овој земљи је потребно радити пуно.

Тек сада из ове перспективе ми нису јасне породице у којој ради само један члан.
 
Pitam se koliko je ljudi stvarno spremno raditi.
Da li se odreci slobodnog vremena i stvoriti nesto vise?
Da li nam to nesto stvarno treba?
Da li je posao- sistem za umnozavanje kapital za nekoga drugog?
A.kis
Radi se o toe sto i ja mnogo radim ali se tu i tamo zapitam da li ja to nesto radim pogresno?
Kada se osvrnem kroz skolovanje nas niko nije naucio kako se prave pare...... Ja mislim da je to veliki propust ili velika zavera.......
 
Ja završih mašinski fakultet pa radim kao trgovac. Radi gde je lova, a ne za šta si išao u školu.
Propade mi 17 god. škole!!! Jedino što mi na vizit karti piše dipl. maš. ing. Ali nikad se ne zna...

Ja ne mislim da si studirao djabe.
Takodje se bavim drugim poslom nego stio sam studirao.
Nikad ne bih studirao ekonomiju a danas mi je sastavni deo posla posto radim privatno.
To je greska niko nas nije ucio biznisu!!!!
 
Baš naprotiv !
Po ubedjenju, ali samo po ubedjenju sam demokrata, NIKADA nisam bio član nijedne stranke i neću ni biti.
Baš zato što sam demokrata, smeta mi što se u ovoj zemlji za sve što krene loše, okrivljuju radikali, a oni u suštini NIKADA nisu bili na vlasti. Pa kako su onda mogli da upropaste ovu zemlju ?
 
Pitam se koliko je ljudi stvarno spremno raditi.
Da li se odreci slobodnog vremena i stvoriti nesto vise?
Da li nam to nesto stvarno treba?
Da li je posao- sistem za umnozavanje kapital za nekoga drugog?
A.kis

mogu ja , mogu jaa....:lol:

e, ne znam uopšteno, ali pravilo glasi ovako ' da bi zaradio svoju platu, zaposleni mora 5 puta više da zaradi (za poslodavca). Znači, to je razmera, by the book...
 

Back
Top