Alfa 147 help

nik2yu

Početnik
Poruka
3
treba uskoro da kupim auto pa sam sad u muci. mnogo mi se svidja alfa 147 2002 god, 1.6, 120 ks, ima da se nadje za oko 7500, pa me zanimaju vasa misljenja, kao i iskustva vlasnika, koliko trosi, kvarovi...
hvala
 
mhm,jednom sam citao oglase,dan danas pamtim, bile su 5 alfi147 sa tim 1.6TS motorom, i od pet,tri su se prodavale dosta jeftiino: motor im je crkao...

najbolji alfini motori su 1.9jtd oko 125 konja
2.0TS koji je skup za odrzavanje,

tako da poslusaj @Srx86
 
Neslusaj nikoga i kupi ono sto ti se svidja, racunaj jos hiljadu vise na tu cenu da bi auto bio u stanju kakvom zasluzuje i sluzice te odlicno. Preporucio bi ti bas 2.0ts, potrosnja nije toliko veca od 1.6ts a zadovoljstvo je veliko ;) registracija je malo veca zbog kubikaze i konjaze. Inace odrzavanje 147 nije nista skuplje od npr Honde koju ti predlazu. Za sada nisam cuo da se neko zali na elektroniku kod 147-ce. Auto je prelep i pravo zadovoljstvo ga je voziti. Uostalom provozaj Hondu, Pezo.... pa sedi u 147-cu ;)

PS. procitaj PP
 
mhm kazem ja,2.0 ts moze,1.6TS ne

nema veze za kubikazu sto je veca...moj brat vozi a6 1.8T 150konja,a trosi 7.5litara na sto km ... naravno relacija... a 5. kad ga vozi 100 pokazuje oko 6.5 litara benzina... pozdrav i 2.0TS ili 1.9JTD ili GTA :)
 
pa uzeo bih ja taj 1.9JTD, cuo sam da ima sasvim dobro ubrzanje, i da to sto je dizel ga nije uopste ubilo. a dizel je strava kad stanes na pumpu. s'obzirom da mi cale daje deo para za auto, tu vec ima problema za 2.0 jer sam siguran da mi nece dati za to, mrtvacki kovceg i te price...
tako da 1.6 benzinac ili 1.9 dizel? koliko je dizel skuplji u startu? i nekako mi glupo da kupim alfu koja je kao sprotski auto sa dizel motorom, ipak ja trazim malo adrenalina. kakav je odnos dizel-benzinac za ova dva motora? ubrzanje i to? a odrzavanje>? hvala svima
p.s. verovatno bih ga sam uvezao iz nemacke tako da je siguran sto se tice kilometraze, udaranja, servisne...
p.p.s. Hteo bih ja gta al bi mi verovatno 90% vremena stajao u garazi jel pije benzin ko nezdrav.
thanks jos jednom
 
e uzmi 1.9jtd onda...mhm,saltaj ga tako da ti turbina uvek bude ukljucena i qliraj...ima adrenalina i sa dizelima,posebno mali auto i 125 konja... ja sam se trkao sa fiat bravom(benzinac,ne znam koji motor) i vektra benzinac,ne znam koji motor(moguce i da su oba na plin ishla) sa passatom 1.9TDI 115konja od semafora,do semafora, i non stop mi vrtela turbina,+ 4motion me izvukao samo tako...non stop ubrzava... ima adrenalina veruj mi... skuplji jeste,gotovo 1000eura,ali sto bi ti rekao kad stanes na pumpu.....

p.s. reche mi brat da ima kao neki ventilic za 25eura da se kupi i da namestis pomocu njega da se turbina ukljucuje cim "kresnes" auto... on je radio servis u Bechu jednom klincu koji je imao golf4 TDI mislim od 150konja,koji se trkao sa tim ventilom od semafora do semafora za kintu, ali je menjao menjace do sada 3 komada :) tako da,vidi sta ces :) JTD...pozzz
 
@damnjan

1.9 jtd nema 125 ks.

@nik2yu

1.9 jtd ima bolje ubrzanje od 1.6ts i mnogo veci obrtni moment (1.6 140n/m na 4200 obrt.105 ks. ili 146n/m 120ks kod novije verzije motora dok jtd ima 275n/m na 2000 obrt. 115ks ili 305n/m 140ks kod novije verzije jtd motora koji imaju i bolje ubrzanje od 2.0ts.) ja bi npr. pre uzeo 1.9 jtd nego 1.6 ts i ako sam elergican na dizel.
 
treba uskoro da kupim auto pa sam sad u muci. mnogo mi se svidja alfa 147 2002 god, 1.6, 120 ks, ima da se nadje za oko 7500, pa me zanimaju vasa misljenja, kao i iskustva vlasnika, koliko trosi, kvarovi...
hvala

Auto je stvarno lep,ali ako ti se ne daj boze pokvari spremi novcanik za praznjenje.Ja imam 146 i da je jeftino za popravku ne moze se reci,narocito u ovlascenom servisu.Razmisli dobro i vidi sta ti se svidja i uskladi to sa onim sto te nece mnogo kostati!
 
ne kazem, alfa se tesko prodaje, ja sam imao 156 i volim je kao hleb, ali nije bas za vrhunsku pohvalu. Razmisljao sam o 147-ici, ali za sad je nisam imao u posedu, ali prica se da su dosta dobre razliku na one starije
 

Back
Top