Free program za obradu slika

vipcurlic

Domaćin
Poruka
3.566
Postoji li program za obradu zamucenih ili zumiranih delova slika koji moze da je iscisti a da nije u pitanju fotosop ili ASDsee ili Digimax ili Photozoom jer to sto mi je neophodno ne mogu do potrebnih detalja uraditi u njima. Na kraju, ako ne postoji free verzija, zna li neko ime takvog programa, da ga potrazim... :roll::roll:
 
Не знам прецизно шта подразумеваш под "замућено", али рецимо код дигиталне фотографије се често зна створити та замућеност које фотографи називају шумом (шум). Њега ћеш најлакшије отклонити програмом који се зове "Neat Image". Ја га користим годинама за отклањање шума на дигиталним фотографијама. А на овом линку имаш упутство http://www.neatimage.com/howto.html употреба је веома једноставна. А на истом сајту имаш и даунлоад секцију.

Погледај горе у упутству како у пракси програм функционише и ако је то то што тражиш, и ако на сајту програм није бесплатан, јави се приватном поруком па ћу ти имејлом послати регистровану верзију Neat ImageV5.2Pro+
 
Погледај горе у упутству како у пракси програм функционише и ако је то то што тражиш, и ако на сајту програм није бесплатан, јави се приватном поруком па ћу ти имејлом послати регистровану верзију Neat ImageV5.2Pro+[/QUOTE]

Probacu danas, hvala unapred. Moj problem su neke digitalne fotografije koje su mi neophodne (licne su) i koje su jako zamucene ili nisu ostri snimci koje nije moglo biti odradjeno u pomenutim programima u neophodnoj meri. Samo malo poboljsanje je postignuto. Nemam drugu brzu mogucnost da saznam ime nekog drugog ili cak profesionalnijeg programa koji bi mi pomogao da to odradim. U svakom slucaju, ako ne uspem da skinem taj program, poslacu ti mejl. Unapred hvala!:):)
 

Back
Top