Pančevo i blizina Beograda

AllThatJazz

Obećava
Poruka
58
Zanima me da li i u kojoj meri blizinu Beograda smatrate hendikepom?
Da li je nedostatak kulturno-zabavnog sadrzaja (mislim prvenstveno na potrebe mladih) u Pancevu posledica blizine glavnog grada ili nedovoljnog angazovanja i aktivnosti samih Pancevaca?
I kada bi u buducnosti trebali odlucivati da li Pancevo treba da ima status grada ili da postane jedna od beogradskih opstina za sta bi ste se odlucili?

Veliki pozdrav svim Pancevcima/kama :)
 
naravno da Pancevo treba da ostane grad, ima preko 70 000 stanovnika, nikako ne moze da bude prigradsko naselje Beograda, kakva glupost?! a blizina Beograda je po meni velika prednost, u bg stignes za 15,20 minuta, ma ogromna prednost u odnosu na ostale gradove iste velicine u unutrasnjosti. sve sto ti treba ti je tu!
nedostatak kulturno-zabavnog sadrzaja je jednim manjim delom posledica blizine Beograda ali je pre svega posledica stanja i svesti ljudi u celoj opstini! i neodgovornosti onih koji su za to zaduzeni!
zato lepo u kola pa u bg ;)
 
dekkki,
vecina beogradskih opstina ima mnogo vise od 70.000 stanovnika, tako da taj argument ne stoji.
Tek sam nedavno saznala da u pravnom smislu (na zalost) Pancevo i nema status grada, vec je u pitanju neka formulacija tipa "naseljeno mesto ili varosica", ostalo od davnih dana, a verovatno nekim administrativnim propustom to do danas nije regulisano...Volela bih da me neko demantuje, ako neko od vas na forumu zna nesto vise o tome...

zvonica86,
zar ne bi bilo lepse da se (bez obzira na status Panceva) tvoja lokalna sredina razvija, a ne da putujes (makar i 20 minuta) da bi nesto videla, cula, kupila...? Obzirom da je Pancevo ipak odvojeno od Beograda magistralnim putem nekih 15-tak kilometara, smatram normalnim da se razvija kao poseban grad u odnosu na BG. U suprotnom ce doziveti sudbinu ruralnih prigradskih naselja tipa- Borca, Ovca itd.

pozdrav svima ;)
 
Статус ''града'' имају само Нови Сад, Београд, Крагујевац, Ниш и Приштина. Све остало су насељена места (места која имају своју општину) и варошице (места којима је општина у неком другом месту илити села). Да би неко место добило статус града оно мора да има целу регију којојм ће ''управљати'' тј бити надлежно за цео тај регион, па је тако нажа Србија подељена на Војводину (Нови Сад), Централну Србију (Крагујевац), Јужну Србију (Ниш) и Косово и Метохију (Приштина) И наравно Београд као главни град Републике. Дакле, то што је Панчево насељено место, није административни пропуст то је једноставно такво ''правило''. Да ли ће Панчево бити приградска општина Београда или ће остати своја општина има смисла једино што ће ГСП моћи да прелази преко Тамиша ииии то би отприлике било то. И даље ће исти људи бити на власти, и даље ће иста срања правити тако да се припајањем Панчева Београду може само нахранити сујета неких ''панчеваца'' да добију БГ таблице и да се курче да су они сада ''беееоооограђаааниии'' :roll:
И да, Панчево не може бити приградска општина Београда јер је под панчевачком општином још 9 мањих општина (Алибунар, Ковачица, Вршац итд.).
 
Статус ''града'' имају само Нови Сад, Београд, Крагујевац, Ниш и Приштина. Све остало су насељена места (места која имају своју општину) и варошице (места којима је општина у неком другом месту илити села). Да би неко место добило статус града оно мора да има целу регију којојм ће ''управљати'' тј бити надлежно за цео тај регион, па је тако нажа Србија подељена на Војводину (Нови Сад), Централну Србију (Крагујевац), Јужну Србију (Ниш) и Косово и Метохију (Приштина) И наравно Београд као главни град Републике. Дакле, то што је Панчево насељено место, није административни пропуст то је једноставно такво ''правило''. Да ли ће Панчево бити приградска општина Београда или ће остати своја општина има смисла једино што ће ГСП моћи да прелази преко Тамиша ииии то би отприлике било то. И даље ће исти људи бити на власти, и даље ће иста срања правити тако да се припајањем Панчева Београду може само нахранити сујета неких ''панчеваца'' да добију БГ таблице и да се курче да су они сада ''беееоооограђаааниии'' :roll:
И да, Панчево не може бити приградска општина Београда јер је под панчевачком општином још 9 мањих општина (Алибунар, Ковачица, Вршац итд.).

Dovla, hvala puno na informacijama! ;)
Ako te ne mrzi, mogao bi da napises nesto o svom dozivljaju Panceva, npr. da li ga smatras inertnom sredinom i ako da, koji su razlozi za to?!
 
zvonica86,
zar ne bi bilo lepse da se (bez obzira na status Panceva) tvoja lokalna sredina razvija, a ne da putujes (makar i 20 minuta) da bi nesto videla, cula, kupila...? Obzirom da je Pancevo ipak odvojeno od Beograda magistralnim putem nekih 15-tak kilometara, smatram normalnim da se razvija kao poseban grad u odnosu na BG. U suprotnom ce doziveti sudbinu ruralnih prigradskih naselja tipa- Borca, Ovca itd.

pozdrav svima ;)
ja ne razumem u kakvoj je ovo suprotnosti sa onim sto sam ja napisala:?::!:
 
Паркинг зоне су биле потребне и реализоване су на најглупљи могући начин на који се могло решити такво једно питање. Лично немам проблема са паркингом јер имам повластицу.
 
Модератори Паркинг сервиса немају никакве повластице. Бар не званично ;) Ја нисам модератор Паркинг сервиса, а ни не живим у зони... нешто треће је у питању ;)
 
Модератори Паркинг сервиса немају никакве повластице. Бар не званично ;) Ја нисам модератор Паркинг сервиса, а ни не живим у зони... нешто треће је у питању ;)

Moze pomoc pola - pola ?........NE ? :confused:

OK.........ti si ustvari policajac :rolleyes:

:mrgreen:
 
:roll:Nije policajac ?

Ma, ja sam ti pusto, :oops: radoznalo zensko......"priznaj" sta si il* da trazim pomoc publike?:lol:





(Da nisi Srdjan Mikovic ?)8-)

Размишљаш на потпуно погрешан начин. Не знам одакле ти идеја да би повластицу могли да имају полицајци, Срђан Миковић и слично :? Повластицу имају само службена возила МУП-а, ватрогасци и хитна помоћ, као и возила чији су власници инвалиди. Та возила не плаћају паркинг уопште. Постоји и повластица месечне претплате за паркирање у зони за грађане који живе у улицама у којима се паркирање наплаћује. Ја ћу ти само рећи да је моје возило приватно, да нисам полицајац, ватрогасац, а ни доктор и да не живим у зони. па ти сама закључи какву врсту повластице имам ;)
 
Не знам одакле ти идеја да би повластицу могли да имају полицајци, Срђан Миковић и слично :? Повластицу имају само службена возила МУП-а, ватрогасци и хитна помоћ, као и возила чији су власници инвалиди. Та возила не плаћају паркинг уопште. Постоји и повластица месечне претплате за паркирање у зони за грађане који живе у улицама у којима се паркирање наплаћује. Ја ћу ти само рећи да је моје возило приватно, да нисам полицајац, ватрогасац, а ни доктор и да не живим у зони. па ти сама закључи какву врсту повластице имам ;)
ecika, ovo ti je i vise od pomoci publike, ostaje samo da izvedes zakljucak :D
kad smo vec kod toga, mislim da Mikovic ne placa parking... ;)
 
ecika, ovo ti je i vise od pomoci publike, ostaje samo da izvedes zakljucak :D
kad smo vec kod toga, mislim da Mikovic ne placa parking... ;)
Наравно да не плаћа јер не паркира у зони већ на службеном паркингу општине :)
:-D nesto mi se cini da si se malo razocarala sto dovla vrti samo moderatorskom palicom :lol: eee, radoznalo zensko :wink:
:lol::lol::lol::lol::lol:
 

Back
Top