POZIV NA LINC DEO DRUGI!

svetolik trpkovic

Poznat
Banovan
Poruka
9.215
Zvečan, Beograd -- Poslanica G17 plus u Skupštini Srbije Stojanka Petković kaže da su "molotovljeve koktele" na njenu kuću u Zvečanu bacili Srbi.

"Ovo nisu uradili Albanci, ovo su uradili Srbi i želim da javnost to zna. Moj politički progon počinje kada sam se kao poslanik kandidovala na listi G17 plus jer se moja borba svodi na borbu protiv korupcije i kriminala, za pravdu i istinu, za skretanje pažnje tamo gde rad nije dobar", rekla je Petkovićeva mitrovičkom radiju "Kontakt Plus".

Petkovićeva je naglasila da se stranka G17 plus nije prijavila za učešće na izborima na Kosovu.

"G17 plus se kao stranka nije prijavila za pokrajinske izbore. Građanska inicijativa G17 plus se prijavila za izbore u Štrpcu, Leposaviću i Zvečanu ali je pre tri nedelje odustala od učešća i istovremeno pozvala građane da ne učestvuju na izborima", dodala je ona.

Osećam se poražena kao osoba koja se već nekoliko godina bavi politikom i bori protiv separatizma i protiv nezavisnosti Kosova i Metohije, rekla je Petkovićeva.

Ona je navela i da nedavno dobila pretnje da će na nju biti izvršen atentat, u šta tada, kako je kazala, nije mogla da veruje.


Ovaj podatak preksinoć sam iznela na Odboru Skupštine Srbije za Kosovo i Metohiju pred velikim brojem novinara, kazala je ona i dodala da je iz beogradskog dnevnika "Alo" saznala da je na tom istom sastanku njoj prećeno.

"Volela bih da te novine ljudi pročitaju i shvatiće poruku meni i mojoj porodici. Sve što neko želi politički da razreši sa mnom neka to učini, ali nemoj da mi dira porodicu i decu, jer ovo nije poruka upozorenja niti je politička, već je poruka smrti", kazala je Petkovićeva.


Koordinator opštine Klina, Stojan Dončić,nedavno na sastanku zajednice srpskih opstina povodom izbora rekao je: Na području Metohije postoje grupice ljudi koji će sigurno izaći na izbore. Mi njih ne možemo da kontrolišemo, međutim ima jedna dobra stvar. Albanci su svakog Albanca koji je tada prihvatio srpsku vlast likvidirali. Došlo je vreme da i mi moramo tako nešto da uradimo.

Strasno je da Srbima sa Kosova koji su preziveli 7 godina albanskog terora ,sada prete i gadjaju ih bombama i psihopate i bolesnici iz njihovih sopstvenih redova i to samo zato jer se ne slazu sa njihovim politickim stavovima .:roll:
 
pa valjda zna ko joj je pretio ,a inace nije ona prva predstavnica Srba kojoj sto ,posredno sto neposredno preti mafijaska ekipa oko Jasksica i Milana Ivanovica ,pogledajmo samo fasisticke izjave ovog Doncica ,a i Oliver Ivanovic i Momcilo i Rada Trajkovic su vise puta pricali po medijima kako Srbima koji pomisljaju da izadju na izbore stizu pretnje ,takodje i kad neko zapita kako se trose ogromna sredstva koja drzava Srbija plasira na Kosovo odmah ga proglase za izdajnika ili cigana kao sto je radio Jaksic u skupstini Srbije.Ja ne tvrdim da je ona 100% u pravu kada kaze ko joj je bacio ,molotovljev koktel na kucu ,a ko nije ,al verovatno ona bolje zna to od mene i nisam siguran da bi se sa ovakvim stvarima zajebavala .
 
Cek', gore je rekla da NECE na izbore i da je to preporuka G17 (i gradjanske inicijative G17, ma sta to bilo).
pa hteli su da izadju pa su odustali ,posto im je preceno kako ona kaze ,mislim meni je sve jedno dal ce izlaziti ili nece al je nedopustivo da onima koji ipak zele da izadju pretiti ,a to se desava io sada a i na proslim izborima kao sto rekoh o tome su govorili i drugi srpski politicari sa Kosova .
 
G17 ucestvuje u vladi i valjda ima isti stav kao i ta vlada. Ne vidim kako izlazak i neizlazak mogu da budu do nje a ne do centrale.

Za bombaske napade i slicne pizdarije nisam, ali za sabornost jesam. Ako ti stranka ciji si poslanik kaze "nemoj", i vlada Srbije kaze "nemoj", i vecina Srba tamo kaze "nemoj", onda, ybg, NEMOJ.
 
pa ni tebe niko ne pita iz kojih razloga izlazis ili ne izlazis na izbore ,mislim kakve su ti to imbecilne konstaticije :-?
:arrow:
G17 ucestvuje u vladi i valjda ima isti stav kao i ta vlada. Ne vidim kako izlazak i neizlazak mogu da budu do nje a ne do centrale.
????
G17 je koliko je meni poznato stao uz odluku vlade.
Kako moze neki chinovnichitj da ide protiv odluka svoje stranke?
Tu likushu sad treba najuriti iz G17 pa nek kao aktivista stranke za koju je stvarno poziva Srbe na izlazak...a to je samo jedna jednina trenutno parlamentarna.
 
Cek', gore je rekla da NECE na izbore i da je to preporuka G17 (i gradjanske inicijative G17, ma sta to bilo).

Ne zna vise ni sta je gde rekla:shock:
Veceras je (Dnevnik2 RTS) rekla da je izlazak na izbore najavila nekoliko nedelja ranije, cak.

Koliko sam cula, ni Siptari nisu izasli u ocekivanom broju, bojkotovali su.......itd..itd.
Srbi su bojkotovali izbore i zbog toga sto ce upravo ovi koji se danas biruju, proglasiti nezavisnost Kosova.To su obecali.
Ako to nije razlog da Srbi bojkotuju, pa i pomenuta "poslanica", ja ne znam sta jeste.
 
G17 ucestvuje u vladi i valjda ima isti stav kao i ta vlada. Ne vidim kako izlazak i neizlazak mogu da budu do nje a ne do centrale.

Za bombaske napade i slicne pizdarije nisam, ali za sabornost jesam. Ako ti stranka ciji si poslanik kaze "nemoj", i vlada Srbije kaze "nemoj", i vecina Srba tamo kaze "nemoj", onda, ybg, NEMOJ.
pa ja nemam stav o tim izborima ,mislim nije valjalo ni kad su bili izasli a nije valjalo ni kada su ih bojkotovali ,al ovo sto si napisao u poslednjoj recenici malo podseca na fasizam jer jer je biracko pravo slobodna i privatna stvar svakog pojedinca i tu ne sme da niko utice i da se sluzi ovakvim metodama ,u redu je da oni pozovu gradjane na bojkot al gradjani nisu duzni da ih poslusaju i tu ne sme biti pritisaka ovog tipa .
 
:arrow:

????
G17 je koliko je meni poznato stao uz odluku vlade.
Kako moze neki chinovnichitj da ide protiv odluka svoje stranke?
Tu likushu sad treba najuriti iz G17 pa nek kao aktivista stranke za koju je stvarno poziva Srbe na izlazak...a to je samo jedna jednina trenutno parlamentarna.

Pa, tu i jeste poenta. Aktivista stranke koja je u Vladi poziva Srbe da izadju na izbore, a ta ista vlada preporucila Srbima da ne izlaze:?
 
Nije stvar u sperchavanju nekoga da glasa ili poziva na glasanje,nego u tome shto ta zena zloupotrebljava ime svoje stranke zalazutji se za politiku suporotnu onoj za koju joj se zalaze stranachki joj vrh.
Ako centrala stranke kaze-"nash stav je da se na izbore ne izlazi"ona kao chlan g17 nema prava da poziva na izbore-za to se leti iz stranke,a ko shto rekoh nek poziva na izbore ali ne u ime g17.
 
Iznenadio bi se koliko je zivot na Kosmetu daleko od idealne demokratije.

To sto Srbi nece glasati je pre svega simbolican cin koji naravno nece imati neke narucite reperkusije na bilo kakve odluke tamosnjeg parlamenta. Isto tako, i da su izasli na izbore stvari ne bi bile mnogo drugacije, jer, da se ne lazemo, legitimitet separatizmu ne daje ni taj toboznji parlament ni tri potencijalna srpska poslanika vec jasna americka podrska.

S obzirom na okolnosti, mislim da je besmisleno (i kriminalno) nekome pretiti smrcu. Medjutim, sad mi nije jasno - da li joj prete zbog izbora ili zbog toga sto je zvecanski Eliot Nes?
 
:arrow:

????
G17 je koliko je meni poznato stao uz odluku vlade.
Kako moze neki chinovnichitj da ide protiv odluka svoje stranke?
Tu likushu sad treba najuriti iz G17 pa nek kao aktivista stranke za koju je stvarno poziva Srbe na izlazak...a to je samo jedna jednina trenutno parlamentarna.
pa nemam je neke iluzije o G17 kao nekom pojmu demokraticnosti kao ni o ostalim srpskim strankama al ipak nije u pitanju KPSSSRa iz vremena Staljina pa da svi moraju bespogovorno da slusaju sta centrala kaze,mislim i ona Dulicka je drugi covek stranke i predsednik pokrajnskog odbora pa se vise pojavljuje na Cedinim i Cankovim skupovima nego Dinkicevim.Mada generalno ti si u pravu da bi ona trebala da snosi posledice u stranci ako je stvarno prekrsila neke njihove vazne odluke to je unutarpartijska stvar g17 al ne bi smele da joj se bacaju bombe ili kokteli na kucu zbog toga .
 
Iznenadio bi se koliko je zivot na Kosmetu daleko od idealne demokratije.

To sto Srbi nece glasati je pre svega simbolican cin koji naravno nece imati neke narucite reperkusije na bilo kakve odluke tamosnjeg parlamenta. Isto tako, i da su izasli na izbore stvari ne bi bile mnogo drugacije, jer, da se ne lazemo, legitimitet separatizmu ne daje ni taj toboznji parlament ni tri potencijalna srpska poslanika vec jasna americka podrska.

S obzirom na okolnosti, mislim da je besmisleno (i kriminalno) nekome pretiti smrcu. Medjutim, sad mi nije jasno - da li joj prete zbog izbora ili zbog toga sto je zvecanski Eliot Nes?
Mislim da je izasli broj Srba na izbore, meren u procentu, negde 1%.
Znaci, nije ona bila u opasnosti sto je rekla da ce izaci na izbore, nego sto je zvecanski Eliot Nes.
Srbima koji su ipak izasli na izbore (i u zanemarljivom broju) niko nije pretio, niti ih na bilo koji nacin sankcionisao.
Medjutim, veceras na vestima je izvestavano sa Kosova, da su Siptari bili u nekim sredinama, prikupljali nekakve potpise, a onda to prikazali kao glasanje Srba.
 
Nije to stvar "demokratichnosti"u stranci nego tako funkcionishu sve stranke u svetu.
Mozesh ti lichno da se ne slazesh ili slazesh sa stranachkom politikom ali ako je neshto stranachka odluka kao u ovom konkretnom sluchaju ne moze svako da vuche na svoju stranu kako mu se digne.
Ako su joj blize druge stranke nel predje u njih a ne da zastupa politiku suprotnu onoj za koju joj se stranka zalaze.
To je zloupotreba polozaja u stranci.
 
Iznenadio bi se koliko je zivot na Kosmetu daleko od idealne demokratije.

To sto Srbi nece glasati je pre svega simbolican cin koji naravno nece imati neke narucite reperkusije na bilo kakve odluke tamosnjeg parlamenta. Isto tako, i da su izasli na izbore stvari ne bi bile mnogo drugacije, jer, da se ne lazemo, legitimitet separatizmu ne daje ni taj toboznji parlament ni tri potencijalna srpska poslanika vec jasna americka podrska.

S obzirom na okolnosti, mislim da je besmisleno (i kriminalno) nekome pretiti smrcu. Medjutim, sad mi nije jasno - da li joj prete zbog izbora ili zbog toga sto je zvecanski Eliot Nes?
pa u o tome sam i ja pricao izasli ,ne izasli isto im se vata ,a bice da joj prete i zbog jednog i drugog vec duze vreme je poznato da sve pare koje drzava salje na Kosovo idu preko SNVa iz Mitrovice koje onda deli gradjanima na kasicicu pomoc posato prvo namire svoje glavesine a do nekih sredina pogotovo juzno od Ibra nista ni ne stigne .Kada je Batic pokrenuo to pitanje na skupstinskom odboru Jaksic naravno nije imao nikakav argumentovan odgovor vec mu je rakao da je cigan ,a i ova Petkogvicka kaze da je i njoj preceno na istom odboru :?
 
Ne znam, naravno, ni kako se dele pare ni koliko ih ide. Mogu da zamislim da ide dosta, jer treba izdrzavati i ljude i bolnice i skole i sta znam sta sve.

Medjutim, sumnjicav sam prema samoproglasenim borcima za pravdu. I ne volim kad neko sam za sebe tvrdi da je borac protiv korupcije i kriminala, a za pravdu i istinu.
 
pa u o tome sam i ja pricao izasli ,ne izasli isto im se vata ,a bice da joj prete i zbog jednog i drugog vec duze vreme je poznato da sve pare koje drzava salje na Kosovo idu preko SNVa iz Mitrovice koje onda deli gradjanima na kasicicu pomoc posato prvo namire svoje glavesine a do nekih sredina pogotovo juzno od Ibra nista ni ne stigne .Kada je Batic pokrenuo to pitanje na skupstinskom odboru Jaksic naravno nije imao nikakav argumentovan odgovor vec mu je rakao da je cigan ,a i ova Petkogvicka kaze da je i njoj preceno na istom odboru :?

A na RTS dnevniku večeras puštaju nečiju izjavu, nemam pojma ko je čovek, koji kaže da je ovo "još jedan napad na Srbe u cilju zastrašivanja" ... i već kako god.

Kao da govore o nekom drugom dogadjaju.

Stvarno su neverovatni.
 

Back
Top