Da li se sa godinama i brojem ...

Zefirra

Iskusan
Poruka
6.123
Da li se sa godinama i brojem promenjenih partnera , gubi sposobnost zaljubljivanja , tj gubljenja glave za nekim koga poznajete tek kratko vreme?
Tj da li pomalo otupite , oguglate , ocekivanja vam se smanje...
ili porastu?

Kako je kod vas?

Ja apsolutno nisam kompetentna da odgovorim na ovo , kao i vecina osoba ispod 30 , 35 godina...zato me i zanima.
 
Ne ogugla se i ne gubi se ta sposobnost. Mi smo i dalje oni isti mi kao i pre...samo se smanji broj "zaljubljivanja za kratko vreme" zato shto nauchimo bolje da procenjujemo ljude...a i proruzznimo se, ochelavimo i ugojimo i zbrchkamo pa je tezze zaljubiti se za kratko vreme jer se ne zaljubljujemo vishe u lepotu vech u coveka. A za to treba vishe vremena.
 
Necu jer sam vec s pravim. Tj ako ostanem s pravim , onda necu tek videti. Citava sfera tako tipicnog ljudskog dela zivota ce proleteti pored mene u drugoj dimenziji i ostaviti me u neznanju , ali sa blagom dozom radoznalosti.
Sta bi bilo kad bi bilo?
Zato mogu da cujem isto ,od ljudi koji su se igrom slucaja u ovoj dimenziji, suocili s onim s cim se ja suocavam u onoj dimenziji ,u kojoj se oni suocavaju ,s ovim s cim se ja suocavam sada.Prema profilaksi tipicnog medjusobnog zapleta suocenja , zakljuceno je da su sve dimenzije oblika malih krofni.
Kao i da su svuda.
I prilicno blizu.
 
Da li se sa godinama i brojem promenjenih partnera , gubi sposobnost zaljubljivanja , tj gubljenja glave za nekim koga poznajete tek kratko vreme?

Gubljenje glave mi je nekako kao gubljenje identiteta, a to mi se nikad nije desilo, ni ranije ni kasnije u zivotu, ni odmah, ni posle nekog vremena.

Zaljubljivanje je moguce, naravno, s tim shto sada i kalkulisem, pa ako mi se desi da naslucujem u sebi promene koje su svojstvene zaljubljenima, a osoba mi ne odgovara za tu stvar, prekidam kontakt.


Tj da li pomalo otupite , oguglate , ocekivanja vam se smanje...
ili porastu?

Ochekivanja su porasla.
 
sto si stariji(a samim tim i zreliji),zrelije i razmisljas...ne mozes vise da se zaljubis tako lako kao kad imas 15 godina pa ti svi budu slatki i simpaticni:razz:...jednostavno,izgradis u svojoj glavi neke standarde koje nisi imao/la u mladjim godinama i pridrzavas ih se;-)...i da,mislim da ako sretnes onog "pravog" u odgovarajucim godinama,mozes jako brzo da se zaljubis:razz:...
 
Pa mozemo svi sad da se pitamo sta bi bilo kad bi bilo.
Nesto mi je cudno da ako si pronasla pravog postavljas ovo pitanje. Jesi li sigurna da je to pravi? Ja kad sam naisla na pravog nisam se pitala mnogo vec sam ga cvrsto zagrlila u sreci sto sam ga nasla, jer ga neki nikad i ne nadju. I ne pitam se sta bi bilo da se nisam udala za njega, jednostavno, tako je i to je to.
 
Da li se sa godinama i brojem promenjenih partnera , gubi sposobnost zaljubljivanja , tj gubljenja glave za nekim koga poznajete tek kratko vreme?
Tj da li pomalo otupite , oguglate , ocekivanja vam se smanje...
ili porastu?

Kako je kod vas?

Ja apsolutno nisam kompetentna da odgovorim na ovo , kao i vecina osoba ispod 30 , 35 godina...zato me i zanima.
Ma ne:) Mozda si malo obazrivija, ali znas sta hoces i to i trazis od partnera.
Mnogo bolje poznajes sebe, znas sta mozes, a sta ne da tolerises.
A da li si popustljivija i zaljubljivija, zavisi od tvojih predjasnjih iskustava.
Ako si sama dugo, mozda ces biti zeljna ljubavi, pa ces se hvatati za svakog kao za slamku... Ili postanes zadrta baba, koja ni zbog koga nece da menja zivotne navike...rucak u 14h, spavanje u 22...8-)
 
Hmmm. Mislim da ne zavisi od godina, ali kada izdelis figurativno srce na male delice... koliko svakome dodeliti?
Stare ljubavi se ne zaboravljaju.

Vidis mnogo vise, ali ne znaci da donosis i bolje odluke. I druga strana je starija (osim ako ne juris piletinu)...

Mislim da jednako mozes da se zaljubis.

Ufff Zefirra, sto uvek takva hipoteticka pitanja? Skupljas li ti negde sve ove pametne odgovore, pa posle da napravis hiljadu zasto - hiljadu zato, a bez pametnog odgovora.
 
Da li se sa godinama i brojem promenjenih partnera , gubi sposobnost zaljubljivanja , tj gubljenja glave za nekim koga poznajete tek kratko vreme?
Tj da li pomalo otupite , oguglate , ocekivanja vam se smanje...
ili porastu?

Kako je kod vas?

Ja apsolutno nisam kompetentna da odgovorim na ovo , kao i vecina osoba ispod 30 , 35 godina...zato me i zanima.
Otupeo ja odavno ;) Mada sve je to individualno, mozda samo ne gubis glavu tako brzo... ali opet iskustvo je cudo pa se ne das tako lako zeznuti i zaljubiti kao prvi put-kao malo dete ;) Opet ako ti je svako zaljubljivanje bilo pozitivno iskustvo leteces kao malo dete i gubiti glavu svaki put... a zasto da ne kad ti je lepo bilo uvek ;)
 

Back
Top