samostalna, nezavisna,lepa i pametna...bezi od nje ili..

Ti si doneo zakljuchak da je ona ptica spavalica povuchen nekim tvojim iskustvima i zapazzanjima. Ima takvih sluchajeva, ali simptomi nisu isti. Ptica spavalica se ne bori u zzivotu i ne ostvaruje se ni na jednom planu. Ona cheka da bude ostvarena. To ovde nije sluchaj, rekla bih.

u onom delu života koji je njoj bitan, ona spava.
drugi delovi nas u ovom slučaju i ne zanimaju. A ni nju koliko možemo da vidimo iz pitanja koje je postavila.
 
upravo si sama rekla (i opovrgla samu sebe)
"Ona cheka"
Svude gde je uspela ona nije čekala, već se borila uzimala isl. samo ovde Ona čeka.
I to čeka da bude ostvarena?
Šta zračiš-to privlačiš. Ako zračiš čekanjem, privući ćeš samo čekanje i one koji takođe čekaju.
Ako međutim zračiš ljubav, ljubav ćeš i da privučeš.


Ma da ti ja kazem nesto svi oni dosta kenjaju, ko zna ko je kako do cega dosao. Niko od nule ne krece. Ne moze ti niko reci ae napravi mi stol od drveta, a ti na ostrvu na kojem samo pecurke uspevaju.
 
cao,
kazu da sam lepa, sexy, pametna, prijatna, duhovita, a znam da sam uspesna, finansijski samostalna, jaka zena;
i sada moje pitanje zasto se svi muskarci u mojoj blizini mogu svrstati u dve kategorije ili drugara ili zauzetih(citaj ozenjenih ili momaka u vezi), Drugari su OK, to su prava musko-zenska prijateljstva, a ostatak ili vecina su zauzeti i neverni pripadnici jaceg pola, koji bez pardona lazu, igraju igre, slatki su i fini, sve sa jednim ciljem, da te odvuku u krevet..
Pocela sam da verujem da slobodnih nema, ili je problem u meni?
Generalno muskarci, plase li vas finansijski samostalne devojke, koje zaradjuju mozda i vise od vas, ima li muskaraca koji uopste to mogu da podnesu, finansijski nezavisnu, samostalnu i ostvarenu devojku na poslovnom planu, pritom lepu i pametnu?
:?:
Ja sam ceo zivot "oduzet" i slobodan npr.
Nisi savrsena, jbga, nemas srece da nadjes slobodnog tipa :mrgreen:
 
kakve etikete?
vidi, pravom znalcu ne treba da popije celo bure da bi znao kakvo je vino.
Ovde su stvari jasne.
Ego ko planina + strah od gubitka ega.
To je užasan konflikt koji vodi u velike probleme.
Ne pričam ovde o tome da bih ispao pametan, već zato što srećem mnogo takvih ljudi i što mi ih je iskreno žao.

Ceo život su bili poslušna deca, pametna, lepa, deca primer..i sad, kad je život trebao da ih nekako nagradi i ljubavlju na kraju, onda dobiju Ništa.

Ili dobiju zbunjenost, ili dobiju sranje.

Obrni okreni, osete se izneverenim. I onda počnu da iz fijoka vade svoje diplome, pare i fotografije sa naslovnih strana modnih magazina..i pitaju " A OVO? čemu sve ovo?!"

Ne znajući da ono što mere i ono što traže ne leži uopšte na tasovima te i takve vage.
eto toliko.


Ok. da uzmemo da je to tachno. A za chim ti zalish?
Budistichka filozofija je teshko primenjiva u realnim uslovima gradskog zivota. Jel si ti neki idealista, utopista, filozof ?
Nemash manu? Nemash problem?
Nemash nishta ali umesh da volish?
Onoliko koliko osudjujesh nechiji ego, toliko stavi prst na chelo i zapitaj se o svom...
PS. nishta lichno, samo se vrlo ne slazem sa tvojim stavovima...
 
Bash sad chitam tvoj post i razmishljam o tome koliko zaista znanje, iskustvo i jachina koje chovek stekne tokom zivota otezavaju njegov karakter. Meni se chini da se chesto deshava da je proporcionalan odnos...

koliko ce znanje ,iskustvo i snaga koju covek stekne tokom zivota otezati neciji karakter mnogo zavisi od toga kakva si osoba, sta nosis u sebi pored znanja i iskustva...
 
i ajde da ne mašemo dijagnozama..
ovo treba da budu friendly saveti, a ne da se neko oseti kao ludak,

Napominjem da je njena priča Jedna Od. I da ih ima veoma mnogo danas.
To je postalo "normalno stanje" da ljudi ne mogu da nađu srodnog partnera.

E sad, žao mi je ako moja znanja iz ove oblasti učine da se neko oseti neravnopravnim sagovornikom, ali ja gledam da pojednostavim i ukažem na to GDE leži problem koliko mogu..

I još jednom napominjem - nije nikakva dijagnoza u pitanju. Svi smo prošli kroz ove stvari, neki pre neki kasnije, neki zapnu neki ostanu..ali c'est la vie. ok Pipi?
 
Tako je Sinnke. NIko od nule ne kreche. Ako si tip lichnosti borca,onda se borish, a rezultati mozzda dodju a mozzda ne.
Ako si tip parazita, onda uzmesh shta ti daju,a rezultati mozzda postoje a mozzda ne.

Jer ne zavisi sve samo od nas.
Zato mislim da se borac ne mozze tek tako pretvoriti u spavacha u samo jednoj oblasti svog zzivota,vech mislim da jednostavno rezultati nisu na tom polju josh doshli i da treba josh da radi na tome i da ne izgubi strpljenje i pretvori se u spavacha koji uzima ono shto mu se da,passivno.
 
cao,
kazu da sam lepa, sexy, pametna, prijatna, duhovita, a znam da sam uspesna, finansijski samostalna, jaka zena;
i sada moje pitanje zasto se svi muskarci u mojoj blizini mogu svrstati u dve kategorije ili drugara ili zauzetih(citaj ozenjenih ili momaka u vezi), Drugari su OK, to su prava musko-zenska prijateljstva, a ostatak ili vecina su zauzeti i neverni pripadnici jaceg pola, koji bez pardona lazu, igraju igre, slatki su i fini, sve sa jednim ciljem, da te odvuku u krevet..
Pocela sam da verujem da slobodnih nema, ili je problem u meni?
Generalno muskarci, plase li vas finansijski samostalne devojke, koje zaradjuju mozda i vise od vas, ima li muskaraca koji uopste to mogu da podnesu, finansijski nezavisnu, samostalnu i ostvarenu devojku na poslovnom planu, pritom lepu i pametnu?
:?:
cao, pa sama si rekla, okruzena si drugarima i zauzetim, dakle promeni okruzenje
 
Ok. da uzmemo da je to tachno. A za chim ti zalish?
Budistichka filozofija je teshko primenjiva u realnim uslovima gradskog zivota. Jel si ti neki idealista, utopista, filozof ?
Nemash manu? Nemash problem?
Nemash nishta ali umesh da volish?
Onoliko koliko osudjujesh nechiji ego, toliko stavi prst na chelo i zapitaj se o svom...
PS. nishta lichno, samo se vrlo ne slazem sa tvojim stavovima...

sasvim mi odgovara da se ne slažeš sa mojim stavovima, ali me malo buni da ne možeš da razumeš da ima ljudi koji su se sa svojim egom suočili mnogo ranije nego npr ti ili postavljač teme.
Možda ja imam 65 godina a ti 25 i možda sam ja bio tamo gde ćeš ti tek da dođeš, pa znam kako je? Možda se ja profesionalno bavim ovim stvarima, a ti šamaraš hamburgere? (a može i obrnuto jeltakotakoje)
Zato..nalazim da su ova lična pitanja malo...neodmerena.
Ali ne nalazim da je Ok povlađivati nečijem Egu.

Ovde JESTE problem EGO, ali (i tu molim za razumevanje) NIKO nije KRIV što je tako naučen. Pa tako ni devojka koja je postavila temu.

Onaj ko jeste kriv, je onaj kome sopstveni ego smeta, a ne radi ništa po tom pitanju i eventualno guši druge.

ako ja ZNAM da je ovde njen ego u pitanju, zašto da joj to i ne kažem?
E sad, ima vas koji ćete da se uskopizdite i da krenete da drvite kako nije ego nego nešto drugo..ptice, jata..ma važi, sve je to lepo..ali, uvek ću biti u stanju da vam objasnim da se sve na kraju svede na egoizam, samoljublje i strahove koji to održavaju i hrane.
 
Boogie, nemoj da se osechash prozvano. Ja se vrlo chesto slozzim s tobom i imash cesto dobre savete i razmishljanja. Ali kod ove teme si udario pechat na samo jedan izdvojen deo problema i okarakterisao SVE kao takvo i netolerantno ne dozvoljavash da je ona mozzda ipak vrlo dobar chovek koji eto josh nije imao priliku da upozna nekog ko che joj odgovarati i ko ga che voleti i biti voljena.
Hochu da ti kazzem da problem verovatno nije u nekoj psihickoj nesavrshenosti vech samo u okolnostima.
Ali ti si upoznao osobu ili osobe kod kojih si primetio taj sindrom o kome pricash i da, to je chesta pojava. Ali nije UVEK i nije pravilo. A ovo drugo je mnogo cheshche, da nismo nashli nikog i da se pitamo zashto i shta nam to fali... a ne mora da znachi da nam neshto vishe fali osim sreche i pravog trenutka i osobe.
 
cao, pa sama si rekla, okruzena si drugarima i zauzetim, dakle promeni okruzenje

ona nije u stanju da to uradi jer su to ljudi koji su "bezopasni" i niko od njih je neće "odvesti u krevet pa napustiti" (i samim tim je dakle ne dovode u situaciju da se suoči sa svojim strahom.)

Ti ljudi su njen kordon, njena zona ugodnosti.
Treba da joj se oni debelo smuče, da joj njeno stanje postane Neizdrživo, pa da promeni i drugove i ostalo
Dokle god se to ne desi..ništa od promene.
 
Boogie, nemoj da se osechash prozvano. Ja se vrlo chesto slozzim s tobom i imash cesto dobre savete i razmishljanja. Ali kod ove teme si udario pechat na samo jedan izdvojen deo problema i okarakterisao SVE kao takvo i netolerantno ne dozvoljavash da je ona mozzda ipak vrlo dobar chovek koji eto josh nije imao priliku da upozna nekog ko che joj odgovarati i ko ga che voleti i biti voljena.
Hochu da ti kazzem da problem verovatno nije u nekoj psihickoj nesavrshenosti vech samo u okolnostima.
Ali ti si upoznao osobu ili osobe kod kojih si primetio taj sindrom o kome pricash i da, to je chesta pojava. Ali nije UVEK i nije pravilo. A ovo drugo je mnogo cheshche, da nismo nashli nikog i da se pitamo zashto i shta nam to fali... a ne mora da znachi da nam neshto vishe fali osim sreche i pravog trenutka i osobe.

Pipi, ja verujem da će ova devojka da bude ok. Možda to i nije devojka. Možda je neki dečko napisao temu. Možda je neko prepisao odnekud..to sve NIJE VAŽNO.

Ono što jeste važno, i što mene proziva da podelim ono što znam sa vama, je to da je ova priča ČESTA, SIMPTOMATIČNA i da ko što neko reče ima oblik Epidemije.

Neka bude da ništa što sam rekao ne važi, ako će da postavljač teme nađe sebi sreću ali..tu moja želja slabo može da pomogne. To znam iz iskustva, iz velikog iskustva na ovu temu, ništa ne predpostavljam i stojim iza svake reči koju sam napisao, pa sad..ko voli nek izvoli..
 
... A ovo drugo je mnogo cheshche, da nismo nashli nikog i da se pitamo zashto i shta nam to fali... a ne mora da znachi da nam neshto vishe fali osim sreche i pravog trenutka i osobe.

da, to moze da bude tako.. a pazi njen sujetni zakljucak: "generalno muskarci, plase li vas finansijski samostalne devojke, koje zaradjuju mozda i vise od vas, ima li muskaraca koji uopste to mogu da podnesu, finansijski nezavisnu, samostalnu i ostvarenu devojku na poslovnom planu, pritom lepu i pametnu?"
nije nasla nikog jer je mnogo lepa, uspesna i pametna.. tja
 
sasvim mi odgovara da se ne slažeš sa mojim stavovima, ali me malo buni da ne možeš da razumeš da ima ljudi koji su se sa svojim egom suočili mnogo ranije nego npr ti ili postavljač teme.
Možda ja imam 65 godina a ti 25 i možda sam ja bio tamo gde ćeš ti tek da dođeš, pa znam kako je? Možda se ja profesionalno bavim ovim stvarima, a ti šamaraš hamburgere? (a može i obrnuto jeltakotakoje)
Zato..nalazim da su ova lična pitanja malo...neodmerena.
Ali ne nalazim da je Ok povlađivati nečijem Egu.

Ovde JESTE problem EGO, ali (i tu molim za razumevanje) NIKO nije KRIV što je tako naučen. Pa tako ni devojka koja je postavila temu.

Onaj ko jeste kriv, je onaj kome sopstveni ego smeta, a ne radi ništa po tom pitanju i eventualno guši druge.

ako ja ZNAM da je ovde njen ego u pitanju, zašto da joj to i ne kažem?
E sad, ima vas koji ćete da se uskopizdite i da krenete da drvite kako nije ego nego nešto drugo..ptice, jata..ma važi, sve je to lepo..ali, uvek ću biti u stanju da vam objasnim da se sve na kraju svede na egoizam, samoljublje i strahove koji to održavaju i hrane.


Zanimljivo je kako se jedan prilichno struchan izraz iz psihologije udomacio u nashim razgovorima, kako ga chesto zloupotrebljavamo, raspravljamo o onome shta on za nas znachi. Svakako cete se sloziti da za nekog ko je egoistichan smatrate da je sebichan, mozda chak i bahat, kako misli samo na sebe. Verovatno mislite kako takav neko i o sebi ima prilichno visoko mishljenje mada moze biti vrlo diskutabilno koliko je ono zaista zasnovano na objektivnim chinjenicama. To je neko ko ce se redovito preceniti. Onaj je taj koji misli da sve moze i da mu je sve dozvoljeno. Zapravo, neko ko kod nekih nece biti omiljen radi svog ponashanja dok ce mu se drugi diviti i prihvatiti ga kao vodju i uzor. Neko ko ce se dobro kotirati u okruzenju onih koji mu se dive, ali biti redovno napadan od onih koji su kritichniji.

Ovdje govorimo o odricanju od ega, je li? Za mene je kljuchno pitanje imate li uopshte razvijen i zdrav ego. Jer ako ga nemate, kako ga se mozete odreci, kako ga možete uvecati. Za mene u tom grmu lezi zec.
Pa da krenemo od definicije ega, barem na onaj nachin na koji na njega gleda psihoanaliza. Ego je agent svesti, on je onaj deo nas na koji mislimo kada kažemo "ja". On je nashe svesno vodstvo u zivotu i neophodan je kako bismo normalno funkcionisali u zivotu. On nam daje samosvest i samopouzdanje.

I shta da radimo onda bez njega boogie?
 
Ahahahahaha...Borg nas je sve razbila! :lol::lol::lol::lol:
de si uraganu :)
tako je, borg.. to moze biti razlog, jednostavno se ne nalazi u pravom krugu..
jao buki mi se obratio :) :) :)
ona nije u stanju da to uradi jer su to ljudi koji su "bezopasni" i niko od njih je neće "odvesti u krevet pa napustiti" (i samim tim je dakle ne dovode u situaciju da se suoči sa svojim strahom.)

Ti ljudi su njen kordon, njena zona ugodnosti.
Treba da joj se oni debelo smuče, da joj njeno stanje postane Neizdrživo, pa da promeni i drugove i ostalo
Dokle god se to ne desi..ništa od promene.
nemam ja pojma sta ona moze a sta ne moze, kakva god da je, nekom ce se dopasti, osim ako nije neki tezak smor, mada i takvi se nadju. ljudi cesto zakucaju sa jednim profilom ljudi, ne verujuci da se mogu bolje naci sa nekim drugim, ne bih ja ulazila u neke teze analize.
 
Tako je Sinnke. NIko od nule ne kreche. Ako si tip lichnosti borca,onda se borish, a rezultati mozzda dodju a mozzda ne.
Ako si tip parazita, onda uzmesh shta ti daju,a rezultati mozzda postoje a mozzda ne.

Jer ne zavisi sve samo od nas.
Zato mislim da se borac ne mozze tek tako pretvoriti u spavacha u samo jednoj oblasti svog zzivota,vech mislim da jednostavno rezultati nisu na tom polju josh doshli i da treba josh da radi na tome i da ne izgubi strpljenje i pretvori se u spavacha koji uzima ono shto mu se da,passivno.

Bas tako. Spavac postaje samo ako ga ima ko slepat, jer kad nema ko, svi se bude i bore za zivot, to je priroda super uredila.

A mislim da je svaki covek borac ako ima jak motiv za necim. Secam se dok sam Italo skupljao, e otisao bi u Ceceniju za to. Postoje ljudi koji ce raditi odvratan posao da bi imali vecu platu, postoje isti takvi koji ce to raditi i ne dati zeni da radi, oni ce biti mucenici iz nekog svog ubedjenja. Ja sam opet tip koji prvenstveno gleda na posao koji radi i kakvi su mi uslovi a onda na platu. Ja bi pre vozio kamion ili kombi 24 sata, jer mi je to interesantno, trazis adrese po inostranstvu, nerviras se pa zaglavis a moras stici na vreme, sve na kraju bude kul, nekako mi je zivo sve i to sve za manje novce, nego da radim svoju struku 8 sati u trgovini koja je dosadna a za vecu lovu.

Nikoga ne treba pljuvati, valja ponekad nekome otvoriti oci nekim sitnim savetom,i tu treba biti pazljiv ipak svako ima mozak pa neka odlucuje.
Ljudi svasta trpe jer si nisu u stanju pomoci, iz straha i nesigurnosti, samo ja kad vidim da im ne mogu pomoci maknem se jer ne zelim da gledam sve to.
 
Ego je neophodan, nužan. On se gradi, razvija, bogati..ali Ego nije sam sebi svrha.
Njegova sudbina je da se podeli sa drugima.
Zato i JESTE lepo što ova devojka ima sve te kvalitete isl, ali ona je sada došla u fazu kada ne zna šta će sa tim.

Kako se deli ego?
Kako se deli ono što si čitav život gradio, vrednovao i čime se sada "naplaćuje" ta žrtva?

Po mom mišljenju, tu važi ono "ako daješ, a očekuješ da ti se vrati, onda nisi poklonio već prodao".

Velika hrabrost je potrebna za Prepuštanje drugome i pomalo zaboravljanje na svoj ego.Veliko je umeće Ne očekivati ništa a davati mnogo.
Ali, imajte na umu da ste dok dajete, probavate, rizikujete,Vi ti koji vladaju svojim egom a ne vaš ego vama. Vi njega stvaljate na probu, ne on vas u kavez.

Treba probavati, rizikovati, jer "sreća prati hrabre"
Onaj ko čuva ego u sopstvenoj banci samoljublja, nek ne očekuje nikakvu kamatu..
 

Back
Top