Trbusnjaci!!!

Koliko nedeljno radite trbusnjake?

  • Jednom nedeljno

  • 2x nedeljno

  • 3x nedeljno

  • Slabo ih vezbam u poslednje vreme


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Jazas girl

Zainteresovan član
Poruka
120
Ljudi ako neko zna da mi kaze koliko trbusnjaka je pozeljno da se radi dnevno a da se postignu neki rezultati(mislim u kucnoj varijanti,ne teretana).Ako neko zna i radi trbusnjake svakodnevno a da ne mora da ide u teretanu neka kaze,i koji su trbusnjaci najbolji za donje trbusne misice,a koji za gornje(mislim u kom polozaju),ako me razumete.Naravno mogu da odgovore i oni koji vezbaju u teretani trbusnjake,ali da mogu da se rade i kod kuce...
 
teretana ti nije potrebna za trbusnjake.
Kreni od osnovnih vezbi.
Tajna donjeg stomaka je u tome da izgubis suvisno salce.
Aerobni (kardio) trening, trbusnjaci i pravilna ishrana.
I naravno mnogo volje za sve to :)

samo kreni i videces sta se sve krije na tebi i u tebi :)
 
Pogresno je da razvijas samo jednu grupu misica.
Ja provedem u teretani minimum dva sata dnevno.
Plus trcanje svako jutro po deset kilometara.
Kuci imam dzak pa se i tu lepo razgibam.
Tri puta nedeljno trening...
I da vidis sta su misici, trbusnjaci i sve ostalo.
 
pa mozes ako imas vremena...

Za donje trbusnjake ti je najbolja ona vezba gde podizes noge...ako me razumes... stojis ledjima uza zid uhvatis se za nesto odignes od zemlje [malo teze u kucnoj varijanti] i onda lepo noge do devedeset stepeni...

Za gornje su najbolji klasicni trbusnjaci...

Najbolje je kombinovati ove dve vrste sa trbusnjacima sa uvrtanjem... I naravno trcanje se podrazumeva... dok ne skines masne naslage nema nista od trbusnjaka...
 
Prvo da napomenem da sam musko... dakle nisam rekla nego sam rekao... Da, znam na sta mislis, i da budem konkretniji, ta vezba se u biomehanici i antropomotorici, takoreci i ne smatra vezbom za trbusanjake.. naime trbisni misic (m. rectus abdominis) radi, ali radi kao sinergist a ne kao agonist (ako ti to nesto znaci), naime on samo malo potpomaze pokret, dok glavni rad obavljaju misici butine, tacnije prednje loze butine (m. gracilis, m. rectus femoris). Pazi da bi neki misic bio treniran potreban mu je dinamicki (izotonicki rad), odnosno kontrakcije gde se pripoji tog misica medjusobno priblizavaju i udaljavaju, s obzirom na to da se trbusni misic pripaja na donjem delu grudne kosti (processus xiphoideus ako se dobro secam naziva) i spoju pubicnih kostiju (tuberculum pubicum) (to je odmah iznad polnog organa), potrebno je da se prilikom trbusnih kontrakcija te dve tacke medjusobno priblizavaju i udaljavaju, sto kod ove vezbe nije slucaj. Dakle pravi efekat ove vezbe bio bi, ako bi se stopala podigla do visine glave, a zatim i izdigli kukovi u vis, sto je veoma tesko, i retko ko ovde od forumasa to moze da izvede. Medjutim, smanjis nagib, tako da on ne bude 90 stepeni u odnosu na podlogu, vec stavis npr 45 stepeni, i eto fine vezbice :D:D:D
Eto pokusah da objasnim zasto sam rekao da to nije najbolja vezba za donji deo trbusnog misica.
 
moze da se trenira i bez pokreta, izometrijski rad, sto ja preporucujem svim rekreativcima i sportistima, funkcija trbusnog zida je da zadrzi lumbarni deo kicme stabilan.
 
Prvo da napomenem da sam musko... dakle nisam rekla nego sam rekao... Da, znam na sta mislis, i da budem konkretniji, ta vezba se u biomehanici i antropomotorici, takoreci i ne smatra vezbom za trbusanjake.. naime trbisni misic (m. rectus abdominis) radi, ali radi kao sinergist a ne kao agonist (ako ti to nesto znaci), naime on samo malo potpomaze pokret, dok glavni rad obavljaju misici butine, tacnije prednje loze butine (m. gracilis, m. rectus femoris). Pazi da bi neki misic bio treniran potreban mu je dinamicki (izotonicki rad), odnosno kontrakcije gde se pripoji tog misica medjusobno priblizavaju i udaljavaju, s obzirom na to da se trbusni misic pripaja na donjem delu grudne kosti (processus xiphoideus ako se dobro secam naziva) i spoju pubicnih kostiju (tuberculum pubicum) (to je odmah iznad polnog organa), potrebno je da se prilikom trbusnih kontrakcija te dve tacke medjusobno priblizavaju i udaljavaju, sto kod ove vezbe nije slucaj. Dakle pravi efekat ove vezbe bio bi, ako bi se stopala podigla do visine glave, a zatim i izdigli kukovi u vis, sto je veoma tesko, i retko ko ovde od forumasa to moze da izvede. Medjutim, smanjis nagib, tako da on ne bude 90 stepeni u odnosu na podlogu, vec stavis npr 45 stepeni, i eto fine vezbice :D:D:D
Eto pokusah da objasnim zasto sam rekao da to nije najbolja vezba za donji deo trbusnog misica.

ok izvini. ali pazi za nekoga ko je pocetnik ova vezba je najbolja zato sto ce njemu dovoljno "zaposliti" donji red trbusnjaka... ja sam od ove vezbe dobijao upalu donjih trbusnjaka vise puta...sto mi je bio dokaz da je dobra vezba...:wink::wink:
 
izgleda, volim da kad se nesto radi ima svrhu, zapitaj se koliko situacija u zivotu ili sportu imaju pokret slican pokretu pri radu trbusnjaka (crunch, sit ups), odgovor nikada.
 
To jeste, ali odgovor ne nalazim u tome, vec da prilikom statiskih kontrakcija nikako ne mozes razviti sva motoricka vlakna jednog misica... nekako mi se tvoja filozofija cini pogresna, ali to je moje glediste, a mogli bi otvoriti posebnu temu, pa u njoj raspravljati i polemisati?
 
Pa taj broj serija i ponavljanja zavisi od mnogo toga, na prvom mestu od tvoje trenutne forme i tvog zeljenog cilja.. Ne moze neko da ti preporuci 300 trbusnjaka, ako je to za tebe previse jer ne mozes ni 5 odjednom da povezes, ili ti je pak malo jer radis po milion u seriji...
 
Vazna je trenutna forma (koliko ponavljanja mozes uraditi), ali vazno je i kako radis.
I mislim da bi trebao vise da se koncentrises na misic i na pokret nego na ponavljanje :)
Zlatno pravilo trbusnjaka (i izgradnje misica) je da sto vise bola (peckanja itd) osetis u misicu, bolje ces napredovati.
 
Moj staz u teretani je sedam godina i svaki trening odrapim 1000 trbusnjaka. Ako treniram kod kuce odradim oko 600, posto nemam sprave za sve. Vrlo bitno je da radis sto raznovrsnije vezbe, da ne kazem sve ono od cega osetis da misici bole, po cetiri serije od svake a sto se tice ponavljanja u seriji moje misljenje je da treba ici do otkaza tj. dok izdrzis. Nije lako, ali deluje.
 

Back
Top