Za Dr HITNO!

  • Začetnik teme veoma zabrinuta
  • Datum pokretanja
V

veoma zabrinuta

Gost
Mene zanima zasto ja uvek posle popijene case mleka podrigujem?
Takodje bih volela da cujem vasa misljenja o problemu samolepivih ulozaka koji nece da se ulepe za gacice. Da li i vi imate taj problem?

Pozdrav i unapred hvala divnoj dr
 
veoma zabrinuta:
Mene zanima zasto ja uvek posle popijene case mleka podrigujem?


Može samo prvi dio pitanja.Oprostite,ali ja sam muškarac.... :roll: :roll:
Mlijeko je dosta teško za varenje,naroćito punomasno,I NAROČITO kod osoba koji imaju djelomični nedostatak enzima LAKTAZE (javlja se mučnina),dok kod nedostatka ovoga enzima(koji razgrađuje mliječni šećer)javlja se nepodnošljivost na mlijeko!!!!
E,vrlo ćeš lako provjeriti što je u pitanju.....
Ako nemaš problema kod uzimanja jogurta (kod koga bakterije razlažu laktazu,ONDA JE U PITANJU NEDOSTATAK laktaze,u suprotnom nemaš uopće toga enzima u organizmu!POzdrav,mr ph :D :wink:
 
veoma zabrinuta:
Mene zanima zasto ja uvek posle popijene case mleka podrigujem?
Takodje bih volela da cujem vasa misljenja o problemu samolepivih ulozaka koji nece da se ulepe za gacice. Da li i vi imate taj problem?

Pozdrav i unapred hvala divnoj dr
a imate li vijetrove [vezano za mlijeko]:?:
 
Probajte da pijete mleko iz solje, umesto iz case. Ulozak lepite samo sa spoljasnje strane gaca gde je neka tekstura - efekat je isti a mnogo bolje prijanja... samo pazite da nisu sa krilcima... jer u protivnom odleteste...
 
FARMACEUT:
veoma zabrinuta:
Mene zanima zasto ja uvek posle popijene case mleka podrigujem?


Može samo prvi dio pitanja.Oprostite,ali ja sam muškarac.... :roll: :roll:
Mlijeko je dosta teško za varenje,naroćito punomasno,I NAROČITO kod osoba koji imaju djelomični nedostatak enzima LAKTAZE (javlja se mučnina),dok kod nedostatka ovoga enzima(koji razgrađuje mliječni šećer)javlja se nepodnošljivost na mlijeko!!!!
E,vrlo ćeš lako provjeriti što je u pitanju.....
Ako nemaš problema kod uzimanja jogurta (kod koga bakterije razlažu laktazu,ONDA JE U PITANJU NEDOSTATAK laktaze,u suprotnom nemaš uopće toga enzima u organizmu!POzdrav,mr ph :D :wink:



Oduvek sam volela i pila mleko. U poslednjih par meseci svaki put kad ga popijem imam osecaj mucnine u zeludcu i gadljivosti. Jogurt mogu da pijem i nista mi ne smeta. Nisam tome sto mi se mleko gadi pridavala neki znacaj. Mislila sam da je to samo neka faza koja ce vremenom proci. A sada citam ovo za nedostatak laktaze. Pa bih htela da pitam, da li je to nesto opasno, da li treba da se ode lekaru, i uopste ako moze da se objasni da li moze da dodje do nekih posledica i da li se to moze izleciti i kako?
Hvala unapred
 

Back
Top