Hajde da pokazhemo Srbiju u boljem svetlu svetu!
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 46

Tema: Hajde da pokazhemo Srbiju u boljem svetlu svetu!

Primećen član
    Učlanjen
    07.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Podrazumevano Hajde da pokazhemo Srbiju u boljem svetlu svetu!

Ovako ovo sam zamislio kao jedan rad koji bismo uradili da pokazhemo svetu,poshto nas svi znaju kao neke koji smo ubijali,klali,svercujemo drogu,belo roblje,korupcija(mada ima istine da smo to radili)da pokazhemo svetu da Srbija uopste nije toliko losha.Trebace nam velika organizacija i mozhe svako da ucestvuje ko hoce i ko ima vremena a i ko ga nema bili bismo mu zahvalni da nam posalje neke slike o lepoti Srbije.

Ovako prvo sam zamislio da za YouTube u MovieMaker-u neko ko zna dobro da radi sa tim programom napravi filmic iz nekoliko delova i istoriji Srbije,prirodnim bogatstvima,lepotama...Znachi radice par ljudi u MovieMaker-u siguran sam da ima ovde neko ko zna da radi u tome.

A mi koji nemamo pojma da radimo sa tim programom da se podelimo u grupe i da jedna grupa nadje neke slike o Srbiji(znachi istorijske,prirodne lepote,narod,spomenici,mesta koja bi turisti mogli da obidju...),druga grupa da nadje neki zanimljiv tekst o Srbiji a treca grupa da sastavlja tekst koji ce da se vrti na filmu koji se prikazuje na youtube.Znachi to nece biti neke glupe slike lupam drvo u kosutnjaku(msm ako je lepa slika mozhe)znachi bitno je da slika bude lepa i da kada neko gleda da unosi u tog coveka pozitivnu energiju.

Muzika je takodje bitna da se ne pusti u filmu neki metal naravno,nego neka smirujuca Srpska pesma.

Sledetje sta sam mislio da uradimo to je malo tezhe da napravimo web-sajt ima dosta web dizajnera po ovom forumu i siguran sam da ce nam dosta pomoci oko ovoga imamo i super programere...

Za sada ovo je samo jedna ideja koju mozemo da realizujemo i pomocicemo Srbiji na neki nachin sigurno!Ima ovde josh dosta da se radi i da se ideje doradjuju.

Nemojte ovo olako da odbacujete bar cemo se lepo osecati to je sigurno ako napravimo.Imate vremena da izdvojite to je 100% bar pola sata da nadjete slike neki tekst.

Sta mislite o tome?

Domaćin Johnny_taraba_9 (avatar)
    Učlanjen
    02.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    88

Podrazumevano Re: Hajde da pokazhemo Srbiju u boljem svetlu svetu!

nemam sa cim da mislim
    meni je Srbija dobra i ovakva kakva je
    P.S. Nisam ni citao ovaj uvodni post, mrzi me brate

Primećen član
    Učlanjen
    07.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Naravno da je Srbija dobra nama ali svi nas gledaju kao neke divljake...

Buduća legenda
    Učlanjen
    25.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Meni nije dobra.Mnogo stvari u istoj mi se ne svidja.Ali ideja ti je dobra; ne ocekuj da ces naci neku siroku podrsku.Ljude ovde zabole dupe za Srbiju, cak i one koji su najglasniji patriJOte ovde na forumu.

Učlanjen
    02.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    88

pa zar to nije EXTRA!
    Nas bre svi stranci gotive
    Znam kad sam bio u Bugarskoj, skandinavci nas obozavaju, kao i poljaci, Ruse da ne pominjem

Primećen član
    Učlanjen
    07.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Pa tako sam i pretpostavio...

Nadam se da ce se bar 5-oro njih prikljuciti..

Primećen član
    Učlanjen
    07.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

To sve najblizi susedi idi negde drugde malo dalje(bio sam u evropi,americi(oni ni ne znaju vecina gde je evropa ali govorim i onima koji znaju)),svi nas vide kao neke divljake sa balkana...A i citaj malo po youtube sta sve stranci pishu o nama.Jer su za vreme rata videli ono sto je CNN pokazao da smo mi srbi koljachi ....

Tuzni_patak nije na forumu
    Trazi forum gde moze procitati svoje postove i posle 2 nedelje
    Elita Tuzni_patak (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Real Beograd,Virtuelno u preseljenju,bice naknadno objavljeno
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Ja sam protiv toga.

Dokle će da se lažemo!!!!

Pa još i druge da lažemo....
    ---------------------------------------
    Mada , ja tebe razumem, ti sve ovo što se dešava u srbiji vidiš kao dobro , te tebe onda boli "nepravda" da nas prikazuju u lošem svetlu.Kao nema korupcije, nema nemara, neznanja, blokiranja, ponižavanja, diskriminacije (u raznim oblicima).

Tu postoji problem motivacije i iskorišćavanja.Ja a i mnogi drugi ne vide srbiju kao svoju, jer favorizuje one "kvalitete" koje nismo spremni da razvijamo. To je razumljivo da nas onda i država i društvo izopštuje, ali je onda razumljivo i neaktivnost i ignorisanje sa druge strane....

Pri tome mladost leči sve, te verujem da će nove generacije koje sad rastu , prigrliti srbiju kao svoju i kreirati je onako kako misle da treba da bude, što će reći i agresivnija i zahtevnija i podeljenija i snobovskija itd....Za lečenje ćemo da idemo u sloveniju , za zubare ćemo na more i usput i to da odradimo, a u srbiji ćemo da mremo i da se radi brate.....nema ništa bolje od radnog srbina.....

Kad svi lude , dobro je NE-NORMALAN biti

Učlanjen
    02.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    88

Iskreno da vam kazem boli me kita sto tamo neki masni i debeli retardi ameri misle tako o nama. Razmisljanje mi jeste debilno ali TAKO JE! Amerikanci i Englezi su najobicniji debili zar ne?

Buduća legenda
    Učlanjen
    25.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

...dok su SRbi masovno genijalci i nobelovci, samo sto ih niko ne razume.Pa pogledaj ko kako zivi, pa ce ti biti jasnije.

Učlanjen
    02.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    88

nisam za nas nista rekao, sto si takav?

Primećen član
    Učlanjen
    07.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

E johnny ozbiljno...GodIsADJ u pravu...Mozhemo da promenimo bar neshto...

Učlanjen
    02.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    88

pogledaj ti sistem vrednosti u ENG i USA! Doduse kod nas je gori jbt ali Enflezi svaki dan piju debilni chaj iz debilne solje i na ulici se pozdravljaju sa "Nice day, isn't it?" dok Ameri imaju svoje teatralne debilne sportove na koje se zestoko loze i zive na brzoj hrani!

Hvala Bogu sto sam SRBIN

Primećen član
    Učlanjen
    07.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

A sta ima loshe u tome da se pozdravljaju?A ne ovde ko kod nas svi nadrkani...To je bash lepo sto se pozdravljaju...

Ameri jbg jesu zatucani ali ko **** i amere i svima otisli smo u off-topic...

Učlanjen
    02.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    88

Pa kad bi svi bili Novak Djokovic mozda bi smo i mogli nesto da uradimo! A ne ovako kao neki debili (mislim i na sebe) ispred monitora...
    STA MI MOZEMO DA URADIMO? Pa je ne mogu da promenim ni svoju sliku u drustvu a ne sliku srbije u svetu...budimo realni ima nas raznih

Primećen član
    Učlanjen
    07.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

E pa vidish to je problem kod nashih ljudi.LENJOST!!!

Sto ti sebe toliko malo cenish pa mislish da ne mozesh neshto da uradish!?Sto sebe toliko malo cenish??

Učlanjen
    02.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    88

Citat Original postavio ShadowNinjaMan Pogledaj poruku
    A sta ima loshe u tome da se pozdravljaju?A ne ovde ko kod nas svi nadrkani...To je bash lepo sto se pozdravljaju...

Ameri jbg jesu zatucani ali ko **** i amere i svima otisli smo u off-topic...
    Ma daj sta je tu lepo. Svi mi nose debilne kishobrane, svako se sa svakim pozdravlja na debilan nacin i preko 90% debila(engleza) svakodnevno cita i jutarnje i vecernje dnevne (debilne ) novine. Gledate li premier ligu i one debilne navijace...

Učlanjen
    02.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    88

E pa vidish to je problem kod nashih ljudi.LENJOST!!!

Sto ti sebe toliko malo cenish pa mislish da ne mozesh neshto da uradish!?Sto sebe toliko malo cenish??
    Ne brate ja sam samo realan. A sto ti sebe toliko cenis? Sta to ti mozes da uradis za ovu zemlju? Ajde daj reci da i ja pocnem nesto da radim!

Primećen član
    Učlanjen
    07.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Ja sebe cenim zato sto sta god sam do sada hteo da uradim ja sam to ostvario...

A sta mogu da uradim za ovu zemlju?Ne znam sta mogu...Ali pokusacu da uradim neshto sto ce je promeniti i da ne bude vishe ovakva kakva je...Lopovi,Lopovi i lopovi.Ovde da budesh lopov postalo je ko dobar dan...

Mozemo da uradimo npr lupam sada taj klip koji ce odlgedati neki covek i reci vidi sto je lepa zemlja dodje poseti je kazhe prijateljima dodje posete i prijatelji i Srbija zaradi pare(sada samo da reshimo josh problem kradje)...npr lupam sada...Turizam je najbolja grana zarade.

Ali ovaj put ne mogu da uradim ovo sam pa trazhim pomoc...

Legenda Победоносцев (avatar)
    Učlanjen
    15.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1311

Citat Original postavio johnny#9 Pogledaj poruku
    Ma daj sta je tu lepo. Svi mi nose debilne kishobrane, svako se sa svakim pozdravlja na debilan nacin i preko 90% debila(engleza) svakodnevno cita i jutarnje i vecernje dnevne (debilne ) novine. Gledate li premier ligu i one debilne navijace...
    Imas interesantno vidjenje Engleske. Zaboravio si da pomenes polucilindre i brkove.

Pamtim kad me je neki Iranac (valjda) na ulici pitao odakle sam, pa se uzasnuo kad je cuo da sam iz Srbije... "bad! bad! horrible!" kaze on, al' to je bilo u doba rata u Bosni kad su o nama kukali u svim svetskim dzamijama.

Dosta obicnog sveta o Srbiji stvarno zna samo lose stvari, i bilo bi lepo kad im prva asocijacija ne bi bila poluzapamceno tandrkanje sa CNN nego... ne znam, bilo sta drugo.

Primećen član
    Učlanjen
    07.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

E pa zato i hocu da napravimo neshto ovako da im prva asocijacija bude neka lepa stvar iz srbije...

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2079

Citat Original postavio johnny#9 Pogledaj poruku
    pogledaj ti sistem vrednosti u ENG i USA! Doduse kod nas je gori jbt ali Enflezi svaki dan piju debilni chaj iz debilne solje i na ulici se pozdravljaju sa "Nice day, isn't it?" dok Ameri imaju svoje teatralne debilne sportove na koje se zestoko loze i zive na brzoj hrani!

Hvala Bogu sto sam SRBIN
    Ми Срби смо одавно са англосаксонском багром ОДАВНО ИЗГУБИЛИ МЕДИЈСКИ РАТ. Ја не кажем да смо ми цвећке - али нисмо ни оно како нас ти идиоти представљају. Лично су ми се згадили за сва времена, а нарочито Американци и Енглези. Зато и немам уопште намеру да их убеђујем и да им Србију приказујем у некаквом "бољем светлу" из разлога што је то немогуће јер они су апсолутно
    по том питању ПРОГРАМИРАНИ.

Жао ми је, али свима њима могу да пошаљем само следећу визуелну
    поруку о сопственом односу према њима:

БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Primećen član
    Učlanjen
    07.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Eremita ali imaju nove generacije ljudi koji se tamo radjaju i koji uopste ne znaju za Srbiju.I ako npr neko dete na internetu vidi Cetnika sa dugackom bradom i nozem u ustima taj je zacrtao Srbiju za ceo zivot.A ako vidi kao neku dostojanstvenu zemlju prvo imace drugacije misljenje o tome kada bude video cetnika sa nozem.A i ne radimo mi ovo zbog engleza samo nego i zbog drugih drzhava...Moramo misliti malo i na nashu buducnost za 10 ,20 godina...A ne ko ga **** necu biti ziv...

Legenda Победоносцев (avatar)
    Učlanjen
    15.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1311

A i ne radimo mi ovo zbog engleza samo nego i zbog drugih drzhava...
    Da ne kazem zbog sebe.

Iskusan sevilja (avatar)
    Učlanjen
    04.09.2005.
    Reputaciona moć
    0

Striktno zbog sebe.

Slične teme

1. Demokrate u svetlu promene spoljne politike
    Autor Alekasandar3 u forumu Politika
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 24.08.2008., 20:32
  2. Kontrola u svetlu kreativnih procesa
    Autor Tuzni_patak u forumu Filozofija
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 31.12.2007., 11:30
  3. Srbijanski masakr na svetlu dana
    Autor Polly J u forumu Politika