Poludecu... Pomagajte Ljudi...
Prikazujem rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Poludecu... Pomagajte Ljudi...

Početnik
    Učlanjen
    16.11.2007.
    Reputaciona moć
    0

Exclamation Poludecu... Pomagajte Ljudi...

LJudi Pomagajte MOLIM VAS... Imam mnogo veliki problem sa karburatorom...
    7 servisa sam obisao bezveze sam davao pare....
    Vozim VW Jettu 1.6 benzinac automatik 1990 ggod...
    Na njemu se nalazi neki poluelektricni karburator sa nekim relejima... Kazu mi Da se taj karburator proizvodio samo do 1991 i da je proglasen za promasaj i zato su ga izbacili iz proizvodnje... Posto je automatik tesko je da se stavi obican karburator, kazu mi da mora da se radi dosta prerada...

Sta da radim? Da li se mogu da stavim obican karburator sa preradama i koliko bi me to kostalo? Niko ziv nije mogao da ga nasteluje, trosi kao nezdrav, a ide kao yugo 45....
    Poludeo sam od majstora dao sam para i para... i niko mi nista konkretno nije rekao niti uradio...

Moderator Bojan_BRT (avatar)
    Učlanjen
    28.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    129

Podrazumevano Re: Poludecu... Pomagajte Ljudi...

Nisi razmisljao o promeni automobila?

Početnik
    Učlanjen
    16.11.2007.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Bojan_BRT Pogledaj poruku
    Nisi razmisljao o promeni automobila?
    Jesam... Ali bi voleo da taj problem resim... auto mi je presao 150000 i stvarno super radi samo me ovo ubija... kad bi to resio auto bi mi bio perfektan

nesha t. nije na forumu
    vam kaže da budete dobri prema ljudima koji vas okružuju, na netu, a i u životu
    Veoma poznat nesha t. (avatar)
    Učlanjen
    07.06.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Jesi li i siguran da mora da se prerađuje zbog automatskog menjača, meni to deluje potpuno nelogično.

Početnik
    Učlanjen
    16.11.2007.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio nesha taxista Pogledaj poruku
    Jesi li i siguran da mora da se prerađuje zbog automatskog menjača, meni to deluje potpuno nelogično.
    Pa tako su mi rekli sad vise nemam pojima... Mnogo sam zbunjen... Svako tvrdi svoju pricu... Ali njemu je nesto elektronski povezano sa karburatorom sto serazlikuje od manuelnog... al ne mogu da se setim sta tacno...

Veoma poznat Avetinja (avatar)
    Učlanjen
    04.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    184

pa ima ona pufna što se stavlja na karburator , od nje ne šušnaju vimbroni kod leve splevnice , a i može da posluži za restabilizovanje gasa na cincilatoru

Zainteresovan član COMAU (avatar)
    Učlanjen
    20.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

E rekao sam ja Avetinjo da si ti veliki majstor.....

Početnik
    Učlanjen
    16.11.2007.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Avetinja Pogledaj poruku
    pa ima ona pufna što se stavlja na karburator , od nje ne šušnaju vimbroni kod leve splevnice , a i može da posluži za restabilizovanje gasa na cincilatoru
    Pa probao sam ja da stavim kontrasinusnu flajfericu za blajzigovanje plasticnih kataklingera... ali ne vredi... Shalu na stranu... Ja stvarno ne znam sta da radim

Elita
    Učlanjen
    15.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

mhm, probaj da odes u VW servis ( koji radi novija kola) i ako ias srecu,bice tu neki old shcool majstor i savetovate ce.... zvuci glupo,al mozda ce to biti osma poseta majstoru i konacna pozzzz

Početnik
    Učlanjen
    16.11.2007.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio damnjan Pogledaj poruku
    mhm, probaj da odes u VW servis ( koji radi novija kola) i ako ias srecu,bice tu neki old shcool majstor i savetovate ce.... zvuci glupo,al mozda ce to biti osma poseta majstoru i konacna pozzzz
    Probao sam nesto slicno... Ne vredi... taj mi rekao da mu nema spasa

Početnik twin cam 16 (avatar)
    Učlanjen
    18.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Srx86 Pogledaj poruku
    Na njemu se nalazi neki poluelektricni karburator sa nekim relejima... Kazu mi Da se taj karburator proizvodio samo do 1991 i da je proglasen za promasaj i zato su ga izbacili iz proizvodnje... Posto je automatik tesko je da se stavi obican karburator, kazu mi da mora da se radi dosta prerada...

Sta da radim? Da li se mogu da stavim obican karburator sa preradama i koliko bi me to kostalo? Niko ziv nije mogao da ga nasteluje, trosi kao nezdrav, a ide kao yugo 45....
    Poludeo sam od majstora dao sam para i para... i niko mi nista konkretno nije rekao niti uradio...

Pretpostavljam da se radi o karburatoru 2EE koji je prelazak sa karburatora na ubrizgavanje i da mu je skoro sva elektronika od ubrizgavanja a telo od karburatora i koristi kompjuter koji sve to kontroliše. Poznajem jednog majstora u Zemunu koji zna da popravlja tu vrstu karburatora. Ovaj tip karburatora veoma je zaguljen za rad i u principu malo ko zna da ih popravlja. Nekad se provede i po 5 dana u popravci na jednom tom karburatoru. Inače, nov košta oko 700 evra i jako ga je teško nabaviti. Nekad se dešava da nije problem u samom karburatoru nego u instalaciji koja dolazi do senzora.

Početnik
    Učlanjen
    16.11.2007.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio twin cam 16 Pogledaj poruku
    Pretpostavljam da se radi o karburatoru 2EE koji je prelazak sa karburatora na ubrizgavanje i da mu je skoro sva elektronika od ubrizgavanja a telo od karburatora i koristi kompjuter koji sve to kontroliše. Poznajem jednog majstora u Zemunu koji zna da popravlja tu vrstu karburatora. Ovaj tip karburatora veoma je zaguljen za rad i u principu malo ko zna da ih popravlja. Nekad se provede i po 5 dana u popravci na jednom tom karburatoru. Inače, nov košta oko 700 evra i jako ga je teško nabaviti. Nekad se dešava da nije problem u samom karburatoru nego u instalaciji koja dolazi do senzora.
    Ne verujem da je nov 700e... Ali jel bi mogao da mi ostavis kontakt telefon od majstora...
    Ili da mi posaljes na adresu parttyboysrx@hotmail.com

Početnik
    Učlanjen
    29.01.2005.
    Reputaciona moć
    0

Dva moja prijatelja su resila slican problem na Golfovima 1600, na sledece nacine:

1. Imao je problem i sa prelivanjem benzina u karter: ugradio je gas. Prezadovoljan je.
    2. Majstor mu je nabudzio karburator od Z 101. Mala je razlika u performansama, ali je resio problem potrosnje, slican tvom.
    KESH

Elita
    Učlanjen
    15.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

da,od z101 na obicnu dzetu,vidis da on ima neki karburator sto NASA radila

Početnik Poslednji Skaut (avatar)
    Učlanjen
    20.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Mislim da imas nesto o tome na www.automehanicar.je.ro

Početnik
    Učlanjen
    16.11.2007.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio nvlajic Pogledaj poruku
    Dva moja prijatelja su resila slican problem na Golfovima 1600, na sledece nacine:

1. Imao je problem i sa prelivanjem benzina u karter: ugradio je gas. Prezadovoljan je.
    2. Majstor mu je nabudzio karburator od Z 101. Mala je razlika u performansama, ali je resio problem potrosnje, slican tvom.
    to za Z101... ufff.... nisam bas za to
    A gas... Ne volim ga... Ali sam razmisljao da ga stavim sto ci verovatno uraditi

Početnik twin cam 16 (avatar)
    Učlanjen
    18.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ne verujem da je nov 700e... Ali jel bi mogao da mi ostavis kontakt telefon od majstora...
    Ili da mi posaljes na adresu parttyboysrx@hotmail.com
    Poslao sam ti mejl.

Aktivan član
    Učlanjen
    21.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    70

Citat Original postavio nvlajic Pogledaj poruku

auuuuu.....to za karburator od z101...hmmm :? jedino ako oce da da 50evra i da kupi nov kechev kraburator, polovan nikako!!!!

Slične teme

1. pomagajte ljudi
    Autor stekic u forumu Web dizajn
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 04.03.2006., 22:05
  2. Informacija o motoru
    Autor NEKSI u forumu Tehničke nauke
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 20.05.2005., 10:48
  3. Ljudi pomagajte!!!
    Autor Cofi Emp u forumu Web dizajn
    Odgovora: 1