Oruzani sukob u Raskoj

Max Hardcore

Primećen član
Banovan
Poruka
673
Sukob ispred džamije Altum alem
16. novembar 2007. | 12:43 -> 13:11 | Izvor: B92, Beta
Novi Pazar -- U Novom Pazaru izbio sukob dve grupe vernika ispred džamije Altum alem, nezvanično, jedna osoba je pogođena iz vatrenog oružja.

Ta osoba pogođena je u vrat, a kako saznaje agencija Beta, E. B. je trenutno u operacionoj sali. Vernici koji podržavaju novog reisa Adema Zilkića i koji se od 6. novembra klanjaju ispred džamije, danas su pokušali da uđu u objekat, a u tome ih je sprečila grupa koja podržava Muamera Zukorlića, koja je bila u džamiji. Policija je intervenisala i trenutno ne dozvoljavaju prilaz objektu.

Spor oko te džamije traje 10 dana, otkad je Islamska zajednica na čijem je čelu Muamer Zukorlić počela da renovira džamiju, što je Islamska zajednica na čijem je čelu Adem Zilkić označila kao uzurpaciju.
 
Djindjic se sa Zukorlicem vise puta sreo nego sa svim predstavnicima SPC zajedno...

" Sa premijerom Đinđićem sreo sam se deset puta tokom sedam meseci. On je bio takva politička ličnost koja je na mene ostavila najsnažniji utisak tokom čitavog mog života. Prema svemu što sam od njega čuo, u šta sam se uverio, ubeđen sam da je ostao na vlasti, Srbija bi danas drugačije izgledala. Vrlo brzo postala bi kao Češka, na primer. To je, naravno, moje lično uverenje."

A sada, stfu
 
" Sa premijerom Đinđićem sreo sam se deset puta tokom sedam meseci. On je bio takva politička ličnost koja je na mene ostavila najsnažniji utisak tokom čitavog mog života. Prema svemu što sam od njega čuo, u šta sam se uverio, ubeđen sam da je ostao na vlasti, Srbija bi danas drugačije izgledala. Vrlo brzo postala bi kao Češka, na primer. To je, naravno, moje lično uverenje."

Al'lahu ak'bar, slazem se sa ovim u potpunosti.
I Sloba je bio na Hilandaru, da li to znaci da su monasi njegovi?:D:D:D
Boze, boze, opet teorije zavere....
 
To nje nasa stvar to neka oni izmedju sebe rese ,ako neznaju drugacije neka se pobiju ako su blesavi,mozemo mi da simpatisemo i da priznamo jednog ili drugog muftiju ali nista ne resavamo mi sami nek rese svoje probleme .
Samo izgleda da ti problemi nisu ,dali je bolji ovaj ili onaj muftija vec dali su svi muslimani u srbiji bosnjacii ili su poneki i srbi muhamedanske vere.
 
To nje nasa stvar to neka oni izmedju sebe rese ,ako neznaju drugacije neka se pobiju ako su blesavi,mozemo mi da simpatisemo i da priznamo jednog ili drugog muftiju ali nista ne resavamo mi sami nek rese svoje probleme .
Samo izgleda da ti problemi nisu ,dali je bolji ovaj ili onaj muftija vec dali su svi muslimani u srbiji bosnjacii ili su poneki i srbi muhamedanske vere.
Ne,niko se od njih ne smatra Srbinom muhamedanske vere,čista borba za političkom i naravno ekonomskom kontrolom tog područja je u pitanju.A problem je da li će više da ih pljačka Suljo ili Rasim.A našoj vladi je sasvim svejedno.I jedan i drugi imaju odrešene ruke,jer su duboko u guzicama DSS-u(Ugljanin) tj. DS-u(Ljajić).A ovi sigurno neće raskinuti koaliciju zbog pitanja koji hodža će tamo voditi molitvu.
Verska pitanja IZ i ne treba i ne može da se rešava iz BG-a.Ali ako neko puca po gradovima Srbije onda je to naravno problem.Jer to više nema veze sa verskim pitanjima,to je kriminal,a zna se ko i kako to treba da reši.
 

Back
Top