viasat history channel

bubobubo

Ističe se
Poruka
2.683
danas sam gledao emisiju na historiu. srbi su predstavljeni kao pokretaci rata u bosni. samo su srbi silovatelji i prikazani su samo srpski zlocini. milosevicev nacionalisticki govor je kriv za sva nedela na balkanu. franjo i sloba si podelili bosnu. nas srbe su pokazali kao jedine divljake u evropi. hteo sam da im posaljem neki mejl al me mrzelo.
 
Pa to je propaganda zapada:(

Jedna velika tragedija i uzas

Prosto ne mogu da verujem da u 21 veku ljudi i dalje nemaju siroka shvatanja i poglede na svet

To je neka visa politika!

Kako je Srpskim ljudima koji su izgubili citave porodice u Hrvatskoj;Bosni;Kosovu..

Izgleda da u ovom veku svet nije spreman da vidi Srpske zrtve

Njima je potrebno jedno emitiranje Nemacke iz drugog svetskog
Nekoj deci na zapadu je dosadilo da se igraju kauboja i indijanaca
pa su im doneli nove piune!
 

danas sam gledao emisiju na historiu. srbi su predstavljeni kao pokretaci rata u bosni. samo su srbi silovatelji i prikazani su samo srpski zlocini. milosevicev nacionalisticki govor je kriv za sva nedela na balkanu. franjo i sloba si podelili bosnu. nas srbe su pokazali kao jedine divljake u evropi. hteo sam da im posaljem neki mejl al me mrzelo.

И после ми се појави неки ДС или ЛДП психопата да гусла о ЈЕВРОПСКИМ ИНТЕГРАЦИЈАМА и другим мазохистичким идејама...
icon13.gif
 
s ozbirom da im to nije jedina emisija i da je ostatak programa i vise nego odlican - oprosteno im je.

Pazi jeste da da je to americko-engleski tv program,koji se trudi da se kao predstavi kao realan i istoriski objektivan,a na sve strane americko oruzije ovo americko oruzije ono,te bitka kod Azinkura,Burski rat,Inconska operacija...nisam video ni jednu emisiju o kini,africi,aziji, osim u sluzaju americko-engleskog angazovanja i sl.Ideja i koncept su stvarno dobri ali izvodjenje i objektivnost NE!
 
Neokolonijalizam i pljuvačka propaganda su uvek išli zajedno.

Apsolutno se slazem. Jedino mi iz cele price odskace emisija koju sam skoro gledao a u kojoj se zestoko kritikuje moderna cionisticno-nacisticka jevrejska drzava Izrael. Zapanjio sam se kada su poceli da pljuju po Izraelu.

Sto se tice rata u Bosni i Hrvatskoj na delu je klasicna CNN pljuvacka politika. Bez ikakvih zdravih rezona.

Ono sto je glavni problem nije pljuvanje po nedelima Srba. Tih nedela je bilo. Nego precutkivanje nedela drugih strana. A najvise me pogadja sto se istorija posmatra od 1990. godine. Kako na Kosovu tako i u bivsim SFRJ republikama.

Dakle u klasifikaciji koliko je koju narod zlocinacki se ne obaziru na Jasenovac, II svetski rat, a da ne pricamo o nekim ranijim dogadjajima.

Sve u svemu za istorijsku opravdanost necega je dovoljna savremena poslusnicka politika i prodanost prema SAD. Iskreno sam ubedjen da ce i oni koji imaju podrsku SAD debelo tu podrsku platiti. Cak i vise od onih koji su neposlusni.

Mozda gresim...
 
danas sam gledao emisiju na historiu. srbi su predstavljeni kao pokretaci rata u bosni. samo su srbi silovatelji i prikazani su samo srpski zlocini. milosevicev nacionalisticki govor je kriv za sva nedela na balkanu. franjo i sloba si podelili bosnu. nas srbe su pokazali kao jedine divljake u evropi. hteo sam da im posaljem neki mejl al me mrzelo.

pa i ptice na grani znaju da su srbi poceli rat u HR u BiH. samo u srbiji ne smatraju tako vec se takvo sto tumaci kao propaganda zapada.... samo se pitam koji je cilj te "propagande"
 
Pazi jeste da da je to americko-engleski tv program,koji se trudi da se kao predstavi kao realan i istoriski objektivan,a na sve strane americko oruzije ovo americko oruzije ono,te bitka kod Azinkura,Burski rat,Inconska operacija...nisam video ni jednu emisiju o kini,africi,aziji, osim u sluzaju americko-engleskog angazovanja i sl.Ideja i koncept su stvarno dobri ali izvodjenje i objektivnost NE!

ako si u fazonu da te zanima istorija, sigurno neces ostati na samo toj jednoj emisije, vec ces da posle emisije sednes potrazis i druge informacije o tome i na taj nacin sklopis kompletnu sliku....
 
Istinu i istoriju , kao i emisije prave pobednici , jer pobedjeni nemaju novca da plate.

Širina pogleda u savremeno doba dovodi do kratkovidosti od jarkih boja koje tržište stavlja ispred nas.

Jedino inatlije i opečeni uspeju da fokusiraju vid i na nešto dalje....
 
History Channel je jedna najobichnija licemerna anglo-saxonskla propagandna mashinerija.
Neshto slichno "dokumentarcima"RTS-a i HRT-a iz najzeshtjih 90-tih sve upakovano u fol "neutralnost" s tim da izokola "kritichki osvrt" i "moralishutje opaske"postoje samo kad se obradjuju dogadjaju ne-anglo-saxonske istorije.Kada su u pitanju npr.Burski ili Zulu ratovi recimo..ili Vijetnamski niko ne postavlja ili dovodi u pitanje politiku koja je slala zapadna bagra da pokori i opljachka druge narode nego se samo iznose istorijske chinjenice uz aluziju da je kontext bilo neutralan bilo afirmishe zapadnjachke akcije kao moralno ispravne i time i njihovu politiku.Najobichnija propaganda.
 
Pa to je propaganda zapada:(

Jedna velika tragedija i uzas

Prosto ne mogu da verujem da u 21 veku ljudi i dalje nemaju siroka shvatanja i poglede na svet

To je neka visa politika!

Kako je Srpskim ljudima koji su izgubili citave porodice u Hrvatskoj;Bosni;Kosovu..

Izgleda da u ovom veku svet nije spreman da vidi Srpske zrtve

Njima je potrebno jedno emitiranje Nemacke iz drugog svetskog
Nekoj deci na zapadu je dosadilo da se igraju kauboja i indijanaca
pa su im doneli nove piune!

Jezuš Marija!
Ti Bokca, nič ne razumijem!:lol:
 
danas sam gledao emisiju na historiu. srbi su predstavljeni kao pokretaci rata u bosni. samo su srbi silovatelji i prikazani su samo srpski zlocini. milosevicev nacionalisticki govor je kriv za sva nedela na balkanu. franjo i sloba si podelili bosnu. nas srbe su pokazali kao jedine divljake u evropi. hteo sam da im posaljem neki mejl al me mrzelo.

Имају и једну емисију где Израелско-палестински сукоб представљају као напад злих израелаца на јадне палестинце, исто као ово са нашим муслиманима, тотално анти-израелска емисија.

Али има добрих, кратка емисија из серијала "Тренутци који су потресли свет" има емисију о бомбардовању Кинеске амбасаде, па показују огромне демонстрације против САД и НАТО у Пекингу рекавши да су биле највеће анти-западне демонстрације од 1968 године, а окривили су НАТо за наставак рата и цивилне жртве.

Са друге стране имају одличне емисије у којима су приказали Вијетнамски рат феноменално, нароћито када су приказали обе стране првог Вијетнамског рата, битку код Дијен-Бијен Фуа, и можда први на западу показали мишљења i Де Кастрија и Во Нгујен Ђапа, све до једног војника који је заробио Француског генерала.
Онмда одлична анализа битке код Инслдалване (Зора Зулуа)...
 
ako si u fazonu da te zanima istorija, sigurno neces ostati na samo toj jednoj emisije, vec ces da posle emisije sednes potrazis i druge informacije o tome i na taj nacin sklopis kompletnu sliku....

Naravno da mi nije glavni izvor informacija History,ali masa drugih ljudi vecinu tog programa prima zdravo za gotovo,to jedna vrsta psiholoskog rata tj. ubacivanje u svest ljudi misao o zapadnjackoj superiornosti u vojno-istoriskom pogledu...:evil:
 
danas sam gledao emisiju na historiu. srbi su predstavljeni kao pokretaci rata u bosni. samo su srbi silovatelji i prikazani su samo srpski zlocini. milosevicev nacionalisticki govor je kriv za sva nedela na balkanu. franjo i sloba si podelili bosnu. nas srbe su pokazali kao jedine divljake u evropi. hteo sam da im posaljem neki mejl al me mrzelo.

odliče reportate imaju, pa što nisu najbolje upoznati sa PLEMENIMA na Balkanu, da se oprostiti,
U pravu su kada kažu, da su Sloba i Tudjman podelili Bosnu, na kraju, oni su potekli iz istog ZMIJARNIKA
 
Шта " 'ајде сад"? Ја нисам крив што ви уопште НЕ РАЗУМЕТЕ политику и што вам уопште није јасно да Србија НЕЋЕ ући ни у ЕУ а ни у НАТО...8-)

Hoće, hoće, jer čak i da se totalno okrenemo Rujama, oni trče u Jevropu.
Eno, stig'o im i truli kapitalizam. Imaju oni svoje bizMismene (mnogo žešće isfilterisani nego naši), a narod lipsuje od gladi. Nemoj samo da mi kažeš kako jedu tri puta dnevno.

p.s. sve je počelo kada smo se ugledali na proevropske Ruse pa koristimo zapadna imena za mesece u godini.

chickendance.gif

Sad ti malo dumaj a možeš i da tancuješ
 

Back
Top