Problem oko rezanja DVD-a...

Zlaja87

Primećen član
Poruka
867
Situacija
Sastavio sam pre neki dan mashinu, i bez problema pustio u rad...
P4 Prescott 3.0 GHz LGA775, HDD 160GB Maxtor, FX 5300 PCIE, LG Combo, Pioneer 111D, 512 DDR, i novu plocu sam kupio, MSI 649 Neo-V. Komp sam prosledio u drugu sobu, tj matorom... Covek pravi kolekciju DVD filmova, i eventualno neku preradu formata filmova na racunaru...

Problem
Sutra dan, pozove me, i kaze da nece da mu reze DVD diskove, i da su mu dva vec pukla... Dodjem ja i pogledam, pustim disk da reze (111D Pioneer) i on na 1% zabode i nece dalje... Disk moze da se baci a windows zabode... Napominjem da sam do sada upropastio vec jedno 20 komada a problem je i dalje tu...

Sta sam pokusao
Promenio sam kablove, jupere, stavljao sam rezac i Solo na grani i u duetu sa HDD i Combom...
Promenio sam verzije nera, stavljao sam i 7 i 8...
Reinstalirao sam Windows(XP)...
Stavio sam svoj DVD rezac, ma da je isti samo je flashovan u 111L... Njegov kod mene na kompu reze bez problema, moj na njegovom opet zabode na 1%...
LG Combo reze obicne CD-ve i to radi bez problema...
Ostao sam bez ideja, tako da svaki predlog sam spreman da isprobam...
 
A da li si probao nesto drugo da rezes. . . Mislim drva, metal, mozda bi ti bolje islo. . . sorry bilo je jace od mene. . .
Stvarno zanimljivo, ne znam sta da ti kazem, sem sto sumnjam na maxtora ili ploca ima fab. gresku . . .
 
1. na kojoj brzini režeš dvd-ove
2. na kakvim dvd diskovima režeš
3. dali si proverio buffer od dvd-a šta kaže
4. dali si probao bez jumpera na dvd-uređaju
5. DVD mora da bude prikačen minimalno sa DMA66 kablom
6. dali si probao da otkačiš cd rezač kompletno i da probaš dvd bez njega
7. kakvo imaš napajanje na tom kompjuteru

PS U krajnjem slučaju možda treba flashovanje BIOS-a.
 
Vec sam u nekoj temi to rekao, al reci cu opet, nije problem....:)

Imao sam isti takav slucaj kod drugara, isto sa pioneer-ovim rezacem, ne mogu da se setim da li je 110 ili 111 al nije ni bitno.

Posle prebacivanja rezaca u drugu masinu, svaki disk koji je pokusao da nareze je pucao, dok je isti taj rezac na predhodnoj masini radio. Probali smo sve i svasta, sje**** skoro ceo stik sa dvd diskovima, i malo je falilo da kupi rezac, ali kada smo ga postavili da bude jedini na grani, i to master, proradio je. Znaci raspored je bio ovakav: na primarnoj grani master je bio hdd, a na sekundarnoj master pioneer.

Neko je rekao (izvinjavam se sto sam zaboravio ko) da mu je pioneer isto tako pobrljavio, ali je hteo da radi samo kao slave, potrazi malo po temama, naci ces.

Pozz
 
Posle prebacivanja rezaca u drugu masinu, svaki disk koji je pokusao da nareze je pucao, dok je isti taj rezac na predhodnoj masini radio. Probali smo sve i svasta, sje**** skoro ceo stik sa dvd diskovima, i malo je falilo da kupi rezac, ali kada smo ga postavili da bude jedini na grani, i to master, proradio je. Znaci raspored je bio ovakav: na primarnoj grani master je bio hdd, a na sekundarnoj master pioneer.

Neko je rekao (izvinjavam se sto sam zaboravio ko) da mu je pioneer isto tako pobrljavio, ali je hteo da radi samo kao slave, potrazi malo po temama, naci ces.

Pozz

Situacija



Sta sam pokusao
Promenio sam kablove, jupere, stavljao sam rezac i Solo na grani i u duetu sa HDD i Combom...

Rece on da je probao da ga stavi da bude sam na grani....a inace ja sam taj kome je 110D zabrljavio...mada nije da samo moze da radi u Slave, vec da UVEK radi u slave....u smislu da ako ja stavim hdd da bude slave, a Pioneer master, Pioneer ce biti slave, a hdd master...jumperi nemaju uticaj na to lol
 
Rece on da je probao da ga stavi da bude sam na grani....a inace ja sam taj kome je 110D zabrljavio...mada nije da samo moze da radi u Slave, vec da UVEK radi u slave....u smislu da ako ja stavim hdd da bude slave, a Pioneer master, Pioneer ce biti slave, a hdd master...jumperi nemaju uticaj na to lol

U pravu si na brzinu sam procitao post:roll:

Ako sam dobro razumeo, tvoj pioneer ne reaguje na dzampere???:confused:
 
1. na kojoj brzini režeš dvd-ove
2. na kakvim dvd diskovima režeš
3. dali si proverio buffer od dvd-a šta kaže
4. dali si probao bez jumpera na dvd-uređaju
5. DVD mora da bude prikačen minimalno sa DMA66 kablom
6. dali si probao da otkačiš cd rezač kompletno i da probaš dvd bez njega
7. kakvo imaš napajanje na tom kompjuteru

PS U krajnjem slučaju možda treba flashovanje BIOS-a.

1. Pokusao sam na svim brzinama, a obicno rezem na 4x...
2. Verbatim i Sony...
3. Buffer je na 0 i ne menja se...
4. Evo sad cu da probam...
5. Kabl je u redu...
6. Nisam, i to cu sad da probam..
7. Napajanje je china town 400w :)

Ljudi, fora je u tome sto se ne radi o jednom rezacu vec o dva komada koja ne rade na toj mashini a kod mene rade bez problema...
@Pablo na instalacionom disku za plocu, nema drivera za chipset :shock:
 
Meni su pomogle ideje @Pera Kojot Genije i @Klothijus-a u temi Pioneer&LG!Josh jednom svima zahvaljujem koji su mi pokushali pomoci!:lol:Mislim da radi tako da je Pioneer master,mada josh nisam stigao 100%da ga ispitam ali za sada radi.Mada je kod mene bilo sve to drugachije,nije uvek zablokirao na 1% vec uvek na razlichitom postotku!
 
Hmmm..
Na osnovu ovog recenog meni lici, mada bi trebao sistem da izbaci upozorenje i kaze da nema dovoljno prostora za bufer..
Imao sam takav slucaj kada bufer prostor nije bio dovoljan, nakon cega sam u Neru stavio novi put za bufer i onda je radilo sve normalno..
Pogledaj da li ima dovoljno prostora na primarnoj particiji i da li je mozda putanja do bufera neispravna sto bi moglo da dovodi do situacije jada je bufer 0..
Sad ocigledno nije problem u rezanju DVD diskova nego u prakticno ne postojanju privremenog fajla koji odfredis za rezanje, jer kako znas Nero prvo formira privremeni direktorij odakle radi rezanje dal CD ili DVD diskova.
 

Back
Top