odakel tijanicu 220 000 dinara plata

reko covek da je to sto mu daju sica cista i da on prakticno svojim ostajanjem na funkciji poklanja drzavi 2 miliona dinara koliko bi navodno imao platu da je direktor na nekoj drugoj televiziji...Na svu ovu nepravdu je pristao iskljucivo zato sto je dusevan i emotivan covek pa se ponizio i zrtvovao za narod i prihvatio da radi za bednih 220 iljada iako on vredi mnogo vise ,na opstenarodnu srecu dakako ,
 
OD TV PRETPLATE KOJU PLACAJU NAMUCENI SRPSKI NAROD I OSIROMASEN OD DOLASKA KOSTUNICE NA VLAST ILI JE UPITANJU VLADAVINA SPS IZ SENKE I NJIHOVIH POLTRONA KOSTUNICE , ALIGRUDICA I OSTALIH NESPOSOBNIH DSS-OVACA

Pa radi covek ne dzabalebari on za kompom ko neki ovde.:D
A u principu sta je to 220 000 dinara.Kod mene u firmi obican majstor sa terenskim ima 24e satnicu a poslovodja 40e.
 
DA UPRAVU STE U POTPUNOSTI BEDNIH 220 000 PA OMNOZIMO TO SA JOS 250 POSLANIKA IUXMIMO DA SU SVI ONI DOBRODUSNI I DA NECE STETITI NACIONALNOM INTERESU I DA SU ONI IPAK ZIVA BICA PA DA IM POVECAMO JOS MALO PLATIU NA PRIMER DA ZAOKRUZIMO NA 300 000 A PROSECNA RTEPUBLICKA ZARADA IZNOSI 25 000 DINARA OA ETO NEKO 10 PUTA VECE PLATU NEKO BI IMAO 10 VRCU PLATU NA DRUGOJ TELEVIZIJI ALI POSTO JE PATRIOTA ON SE ZRTVUJE
 
reko covek da je to sto mu daju sica cista i da on prakticno svojim ostajanjem na funkciji poklanja drzavi 2 miliona dinara koliko bi navodno imao platu da je direktor na nekoj drugoj televiziji...Na svu ovu nepravdu je pristao iskljucivo zato sto je dusevan i emotivan covek pa se ponizio i zrtvovao za narod i prihvatio da radi za bednih 220 iljada iako on vredi mnogo vise ,na opstenarodnu srecu dakako ,

Ne znam da li Tijanić govori istinu u vezi plate, ali znam koliko dobijaju tzv "TV lica", tako da mi njegova plata ne deluje šokantno velika...Ponavljam, u tom svetu to nije velika plata.

Meni više bodu oči plate u JP, pogotovo na lokalnom nivou gde se "stranački" dolazi do visokih funkcija/plata...O prekomernom broju zapošljavanja da ne govorim, a to "košta" :wink:

O zloupotrebama drugom prilikom...
 
Izmedju ostalog i od TV-pretplate, a to je prijavljena suma, neprijavljeno je mnogo vece, ne smem ni da zamislim.
Novinari jedva da dostignu 30 000 (naravno, osim onih koje sam Tijanic simpatise i dodeljuje im uloge voditelja, a ovcu zavezanu cestitio ne bi umeli da povedu), a o onima koji rade neke druge poslove, ne treba ni govoriti. Oni verovatno nemaju ni 20 000.
Ilustracije radi: "Vest da se Upravni odbor RTS, nakon što je Vlada Srbije imenovala za generalnog direktora RTS novinara Aleksandra Tijanića, sastao i podneo kolektivnu ostavku" govori mnogo.

Ko je Tijanic?!

U najkracem: Rojden je u Podujevu 1949. godine, poreklom Crnogorac

".Nacionalnost - Srbin. "Tipičan sam Srbin, ali ne i Srbijanac. Dedovi su mi Crnogorci, a evolucijom smo postali Srbi. Moji su, naime, iz Crne Gore prešli na srpsko-tursku granicu, a posle oslobođenja Kosova od Turaka dobili su i neka imanja na Kosovu, tako da sam određeni Crnogorac, a delimično i Kosovar", govorio je (mada je pravilno Kosovac) dok nije počeo Crnogorce da zove Brđanima (e, da bi im se, viđi, narugao). Zalaže se da "Srbijom upravljaju ljudi koji neće držati Srbe u statusu nacije koja se kupa jednom nedeljno".

Verska opredeljenost - ne zna se.

Obrazovanje - osnovnu školu završio je u Đakovici, gimnaziju u Prištini, potom je studirao novinarstvo na FPN-u u Beogradu. Svi znaju da nije završio fakultet. Sad mladim novinarima preporučuje (najbolje svojim primerom) da se, ipak, late knjige.

Karijera - počeo je pišući sastave na zadatu temu za novobeogradsku mladež (kako sam kaže), odnosno "rasadnike dalekih nekih komunista". Usledila je NIN-faza, od foto-dokumentariste preko predsednika Akcione konferencije SK u kući "Politika" do pisca, potom i urednika u istom nedeljniku. Onda je bio v.d. odgovornog urednika u listu "Intervju". Prešao je u "Sportski žurnal" i uređivao ga sledeće dve godine (posle velikih tirada "na račun" vlasti, u Nezavisnom sindikatu novinara). Nije mu bilo teško, sam je sportista, a i tvrdi da je o sportistima pisao lepše i s više ljubavi i poštovanja nego o ostalima. U međuvremenu, pisao je (tezgario, stručno rečeno) za "sve" jugoslovenske novine - "Danas", "Start", "Slobodnu Dalmaciju", "Oslobođenje"... Ipak, najviše ga je bilo u hrvatskom tisku, pa su ga kolege nazvale gigantom hrvatskog žurnalizma, ne. Bio je skroman, pa je rekao da to gigant pre može da se odnosi na visinu, jer je visok 191 centimetar. Nisu ga demantovali.
 

Back
Top