Vojvoda Veran Matic
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Vojvoda Veran Matic

Primećen član
    Učlanjen
    10.07.2007.
    Reputaciona moć
    0

Talking Vojvoda Veran Matic

VOJVODA!
    Direktor RTV B92 Veran Matić za Srpsku reč pisao feljtone o četnicima i propagirao ravnogorsku ideju, tvrdi Danica Drašković

BEOGRAD - Veran Matić, direktor televizije B92, ne tako davno bio je osvedočeni četnik i glavni zagovornik ravnogorske ideologije! Ovo za Kurir tvrdi Danica Drašković, supruga lidera Srpskog pokreta obnove Vuka Draškovića.

- Nije to nikakva tajna. Matić je bio antikomunista, pisao je o komunističkim zločinima kao autor feljtona „Crveni teror“. Sadašnji direktor B92 bio je deo tog antikomunističkog, četničkog projekta, zajedno sa mnom i Milosavom Samardžićem. Išli smo zajedno u London da upozna vojvodu Bojovića, s kojim je uradio i intervju. Bio je četnički nastrojen - kategorična je Draškovićeva.

Prema njenim rečima, Matićevo mladalačko svrstavanje uz čiča Dražu počinje početkom devedesetih.

- U to vreme cela istočna Evropa je krenula tim putem, kada se očekivalo da će i u Srbiji komunistička struja biti poražena - kaže ona i dodaje da je Matić promenio ćurak i skrenuo ulevo odmah pošto se ispostavilo da će komunisti opstati na vlasti.

- Uostalom, i danas su komunisti na vlasti, a tu je i Veran Matić - ističe Draškovićeva.
    Veran Matić u izjavi za Kurir, međutim, demantuje da je bio zagovornik četničke ideologije.

- To su gluposti u interpretaciji Danice Drašković. Nisam nikada bio četnik. Ja sam samo bio novinar koji je objektivno pisao o četnicima u Srpskoj reči i toga se ne stidim. Uostalom, pogledajte arhivu, pa ćete videti - kaže Matić i dodaje da nikada nije išao s Danicom Drašković u London.

Na pitanje da li je on autor intervjua sa četničkim vojvodom Bojovićem pod naslovom „Miniću, vraćaj moju naredbu“, koji se može naći u arhivi Srpske reči, Matić kaže da se ne seća baš najbolje?!
    - Možda sam uradio taj intervju, ali to nikako nije bilo u Londonu. Moguće je da smo razgovarali telefonom - kaže on. Ponavljajući da je bio samo novinar, Matić ističe da nije tačna tvrdnja Draškovićeve da je bio antikomunista.
    - Sve ideologije koje su totalitarne su mi strane, borio sam se protiv njih, pa tako i protiv komunističke ideologije - napominje direktor B92.

ŠTA KAŽE SRPSKA REČ

Uvid u arhivu Srpske reči otkriva da tekstovi potpisnika Verana Matića ne samo da nisu objektivni već su i srceparajuće pristrasni. Ljubav prema četnicima i četničkim vojvodama provejava iz svakog Matićevog slova. Matić vrlo emotivno piše o biološkom istrebljenju Srba, hrabrim podvizima četničkih elitnih jedinica, partizanskim zverskim zločinima...

Primećen član
    Učlanjen
    27.11.2003.
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano Re: Vojvoda Veran Matic

Kao sto sam govorio,liberali i "cetnici" idu ruku pod ruku.HEHEHE.Jos da se okume Voja i Ceda pa da se brate vise ne zavaravamo.Sve je to ista bagra.

Primećen član
    Učlanjen
    23.10.2007.
    Reputaciona moć
    0

Svi u vrhu LDP-a su nekad bili cetnici i nacionalisti: Ceda, Srbljanovicka, onaj profesor sto omalovazava studente iz prigratskih naselja,.... i svi ostali iz vrha LDP

Primećen član
    Učlanjen
    23.10.2007.
    Reputaciona moć
    0

Thumbs up Re: Vojvoda Veran Matic

e za ovu temu svaka cast Max Hardcore, dobro sam je upamtio iako nisam bio jos ni registrovan na forumu:

http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=165181

Primećen član
    Učlanjen
    23.10.2007.
    Reputaciona moć
    0

Ипак, постоји у ЛДП-у и других политичких ''голубова прелетача'' који крију своју националистичку прошлост и активно учешће у ономе што данас жестоко (и лицемерно) нападају. Реч је о неколико страначких функционера партије Чедомира Јовановића о чијем националистичком деловању је остало писаног трага и то ћу презентирати у ових неколико постова. Један од њих је Драгослав Алексић, дугогодишњи функционер Mилошевићевог СПС-а, ратни добровољац који је са скупштинске говорнице позивао на стрељање дезертера и пацифиста, а други је историчар Никола Самарџић који је годинама писао чланке у националистичким новинама, заступајући идеје и користећи изразе као што су на пр.:

-По етничком праву у српску државу морале би улазити све оне територије које насељавају Срби;
    - криптонацистички нови светски поредак;
    - спискови Срба осумњичених за ратне злочине састављани су у Београду;
    - десила су се бестијална зверства мухамеданског талога прикупљеног са азијских пустара и увезеног у Европу;
    - хистерична дрека о претежно измишљеним српским злочинима;
    - претећи лавеж Сотониног слуге Андреа Гликсмана;
    - историја стварања ЕУ је прича о диктатури мултинационалне бирократије и њеном преузимању власти од институција националних држава;
    - масонско зло ЕУ
    - шефа посматрачке мисије ЕЗ Бернара Кушнера, који је учествовао у распиривању хистеричне антисрпске кампање, је требало привести, саслушати и церемонијално протерати; итд.

Buduća legenda Derer (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

Citat Original postavio zox Pogledaj poruku
    Kao sto sam govorio,liberali i "cetnici" idu ruku pod ruku.HEHEHE.Jos da se okume Voja i Ceda pa da se brate vise ne zavaravamo.Sve je to ista bagra.
    I zajednichka mama im je SK Jugoslavije.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.10.2007.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio zox Pogledaj poruku

Potpuno si u pravu!

Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

Bilo bi interesantno uprediti od kada je LDP ushao u skupshtinu koliko puta su se stavovi Radikala i njihovi 100% poklopili.

Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

Najvetja tragi-komedija je bila kada su ti "liberalni,proevropejski likovi koji se zalazu za gradjansku evropsku Srbiju koja je za suochavanje i protiv nacionalizma bla,bla,bla" napadali u skupshtini Radovana Jelashitja jer "nema srpsko drzavljanstvo"aludirajuci da je Hrvat...buwahahahahahaha.

Slične teme

1. Ako nece Tijanic,hoce Matic !
    Autor al bundy u forumu Politika
    Odgovora: 49
    Poslednja poruka: 10.02.2009., 23:20
  2. chak noris vs sasha matic
    Autor vanilaorange u forumu Humor
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 17.11.2008., 14:18
  3. Veran Matic vlasnik b92
    Autor urospo u forumu Politika
    Odgovora: 96