Patrijarha umorile godine

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
D. KLJAJIĆ, 14. novembar 2007

ZDRAVSTVENO stanje patrijarha srpskog Pavla je stabilno-rečeno je u sredu „Novostima” u Vojnomedicinskoj akademiji. -Patrijarh nema ozbiljnijih zdravstvenih problema. U VMA je primljen u subotu i ostaće ovde na oporavku.
Istovremeno, Informativna služba SPC u sredu je nazvala „nedopustivim, sva dosadašnja lažna i netačna informisanja” pojedinih medija iz Srbije i izvan njenih granica, o srpskoj crkvi, a naročito o njenom vrhovnom poglavaru patrijarhu Pavlu, podsećajući da će za takve „vrata Patrijaršije biti zatvorena, a telefoni isključeni”.
Iako su mnogi mediji „svojevoljno davali prognoze” o bolesti patrijarha i o razlogu njegovog boravka na VMA, u Patrijaršiji kažu da bi „takvi trebalo više da poštuju ime i godine patrijarha Pavla, a naročito ono što je do sada uradio za SPC i srpski narod: - Zdravstveno stanje Njegove svetosti je stabilno u odnosu na njegove godine, jer setimo se da je patrijarh 11. septembra proslavio 93. rođendan. Bog ga, naravno, krepi i drži, i on se na VMA nalazi na rehabilitaciji, a ne radi bolesti, nekakve upale pluća ili mozga, kako su objavili pojedini mediji - rečeno je ”Novostima„ u Patrijaršiji.
Patrijarh je na VMA radi oporavka boravio i pre dve nedelje, ali Sveti arhijerejski sinod, koji je pre dva dana u punom sastavu posetio Njegovu svetost, nije smatrao za shodno da to ”treba i mora da obznani javnosti„.
- Osim što je verujući i liturgijski čovek, a tome u prilog govori i podatak da je od 1992. godine svakodnevno služio liturgiju, patrijarh je i vrlo disciplinovan. Zato nije ni čudno što su lekari sa VMA, koji već duže vreme brinu o njegovom zdravlju, konstatovali da je fizičko stanje srpskog poglavara (kosti i organi), kao u čoveka od 60 godina - kažu u Patrijaršiji. Ovde podsećaju i na to da patrijarh Pavle kada je pao pre dve godine, nije slomio kuk, već samo povredio pubičnu kost.
- Dakle, patrijarh nije bolestan, on je star čovek i otežano hoda - poručuju iz Patrijaršije.

POSETA
PREDSEDNIK Srbije Boris Tadić posetio je u sredu patrijarha Pavla, koji se nalazi na lečenju na Vojnomedicinskoj akademiji.
Kako je Tanjugu rečeno u Kabinetu predsednika Srbije, Tadić je neko vreme proveo u razgovoru sa patrijarhom Pavlom.

NASLEDNIK
INFORMATIVNA služba SPC upozorila je da pojedini mediji već spekulišu o izboru novog patrijarha.
”Odlukom Sinoda SPC, mitropolit Amfilohije kao najstariji član, određen je da, kako stoji u članu 61 Ustava SPC ispomaže Njegovoj svetosti u svakodnevnom obavljanju svojih prava i obaveza, kako u poslovima Svetog arhijerejskog sinoda i Patrijaršijskog upravnog odbora, tako i u područnoj Arhiepiskopiji beogradsko-karlovačkoj.„ Podseća se i na to da ta ”funkcija mitropolita Amfilohija ničim ne prejudicira budući izbor patrijarha„.”
 
Павле је пример Божијег човека.
Дај Боже да буде са нама још дуго...
PatrijarhPavle.jpg


Не могу да се не присетим коментара једног атеисте о Патријарху Павлу.Парафразирам..."Он тако изгледа чисто,љупко,мило,безопасно,да не може човек да га не заволи".:)
 
patrijars_pavle.jpg



On je zaista Svetac koji hoda.


Chula sam neshto u naznakama da ce posle Patrijarha Pavla doci Amfilohije,....ne znam kojiko je ovo istina...


Ja bih lichno zelela da to bude Vladika Atanasije Jeftic,znam da su male shanse,...chula sam chak da su ga i suspendovali na kratko,ne znam iz kog razloga.
 
Жао ми је Паје,мада има године...Он је најгори патријарх којег су срби имали после Германа....Унијат и екумениста....не мрзим га због тога,само констатујем...
 
Жао ми је Паје,мада има године...Он је најгори патријарх којег су срби имали после Германа....Унијат и екумениста....не мрзим га због тога,само констатујем...


Ne mogu da verujem da neko moze neshto tako da kaze za Patrijarha Pavla,choveka koji uvazava svo poshtovanje iz celog sveta,ne vezano za veroispovest.



Zilote,zapitaj se malo?!
 
Жао ми је Паје,мада има године...Он је најгори патријарх којег су срби имали после Германа....Унијат и екумениста....не мрзим га због тога,само констатујем...

Јел` можеж ти то мало да појасниш?На шта конкретно мислиш кад га тако етикетираш?:confused:
 
Питај мало људе из крајине и Босне(оне старије) шта мисле...Чим га свет уважава ( који србе хоће да избрише) то нешто не штима...СПЦ не памти лошије стање од ових задњих 50 година. Једино што знам да Пја иде пешке и да је потписао гомилу споразума са светом и ватиканом на штету срба и наштетио је исповедању вере(екуменска повеља и не иступање из чланства ССЦ-а)...Опрости волео бих да могу да га хвалим....али немам са чим...
 
Mislim.

Nevezano za to da je Srpski Patrijarh, mnogo je dobar covek iz svega onoga sto je propovedao i za sta se zalagao svih ovih godina u sluzbi Crkve.


Naravno da jeste.

Tuzno je kad ga ljudi u svojoj zemlji uopshte ne cene,a ''preko'' su svesni njegove velichine.


Odushevio me je njegov gest,posle incidenta kamenovanjem dzamije.Patrijarh Pavle je dao od svoje ushtedjevine 1000e za obnovu.

Zar nije prelep gest? I poziv na mir i ljubav?
 
Питај мало људе из крајине и Босне(оне старије) шта мисле...Чим га свет уважава ( који србе хоће да избрише) то нешто не штима...СПЦ не памти лошије стање од ових задњих 50 година. Једино што знам да Пја иде пешке и да је потписао гомилу споразума са светом и ватиканом на штету срба и наштетио је исповедању вере(екуменска повеља и не иступање из чланства ССЦ-а)...Опрости волео бих да могу да га хвалим....али немам са чим...




Zilote se*esh!!
 
Јел` можеж ти то мало да појасниш?На шта конкретно мислиш кад га тако етикетираш?:confused:
Наравно...владавином Паје латини нам постадоше сестре(сестринска црква) као и "друго плућно крилото ти је о унијаћењу
Ми смо активни члан Светског Савеза Цркви и потписници Екуменске повеље те кад о томе мало нешто сазнаш видећеш да смо погазили члан симбола православне вереВЕРУЈЕМ У ЈЕДНУ СВЕТУ САБОРНУ И АПОСТОЛСКУ ЦРКВУ...уласком уССЦ ми верујемо у све јереси и напуштамо учење апостола...:-?
 
Наравно...владавином Паје латини нам постадоше сестре(сестринска црква) као и "друго плућно крилото ти је о унијаћењу
Ми смо активни члан Светског Савеза Цркви и потписници Екуменске повеље те кад о томе мало нешто сазнаш видећеш да смо погазили члан симбола православне вереВЕРУЈЕМ У ЈЕДНУ СВЕТУ САБОРНУ И АПОСТОЛСКУ ЦРКВУ...уласком уССЦ ми верујемо у све јереси и напуштамо учење апостола...:-?





Dobro,....toliko o raskolnicima......
 
Питај мало људе из крајине и Босне(оне старије) шта мисле...Чим га свет уважава ( који србе хоће да избрише) то нешто не штима...СПЦ не памти лошије стање од ових задњих 50 година. Једино што знам да Пја иде пешке и да је потписао гомилу споразума са светом и ватиканом на штету срба и наштетио је исповедању вере(екуменска повеља и не иступање из чланства ССЦ-а)...Опрости волео бих да могу да га хвалим....али немам са чим...

Ne mogu da se pohvalim nekim poznavanjem Patrijarhovog delovanja u službi, ali zaista ne razumem zašto bi potpisivanje sporazuma sa "svetom i Vatikanom" trebalo da bude problem.

To je, ako dobro razumem, krajnje pozitivna stvar. Misliš li da bi bilo bolje da je SPC doveo u situaciju da je u lošim odnosima sa "svetom i Vatikanom" ?

Ja mislim da ti, isto kao i ja, nemaš pojma o Patrijarhovom radu, da pričaš nešto što si načuo i da to što si načuo veoma loše interpretiraš.

Prema tome, ako već ne znaš, onda bolje ne komentariši.

Ti si jedina osoba u Srbiji od koje sam čula loš komentar vezan za Patrijarha.

Njegove poruke vernicima i sveštenstvu bi trebalo poslušati, sigurna sam da bi nam život bio daleko lepši i lakši kad bismo postupali onako kako nas Patrijarh savetuje.

Zaista mu od srca želim dobro zdravlje.
 

Back
Top