Danica za predsednika?!!

Karlito Brigante

Poznat
Banovan
Poruka
9.306
Danica Drašković, supruga lidera SPO-a Vuka Draškovića, u intervjuu za Press komentariše „pouzdane informacije" koje ovih dana kruže Beogradom, a prema kojima će upravo ona biti kandidat SPO-a na predsedničkim izborima u januaru.

- Nisam čula te priče. Izvor tih „informacija" verovatno je iz levice, koja hoće da zaplaši izborni štab predsedničkog kandidata Velje Ilića i ovce oko njega i njegovog Čačka.

n Čekajte, da li SPO planira da vas kandiduje?

- U SPO-u ne postoji ta ideja. Mada, nije loše razmišljati o tome da se glasovi građanske desnice, koja je danas slaba, ne poklanjaju levičarima, ni s jedne ni s druge strane. Ni radikalima ni demokratama, jer je suštinski isto ko od njih bi pobedio. Promene koje mi želimo oni ne donose, oni samo nastavljaju komunizam smenom generacija. S oca na sina.

Veran Matić bio četnik

- Nezgodno je što ja pamtim, a u „Srpskoj reči" ima i zapisano kad je direktor B92 Veran Matić pisao sjajne feljtone o četnicima i putovao sa mnom u London da poseti vojvodu Bojovića. Međutim, očigledno je procenio da voleti desnicu nije unosno.


n Šta je strategija SPO-a? Neki analitičari vas već proglašavaju za mrtve?

- Našoj stranci preostaje samo da sačeka učinak ove levičarske vlade, koji je već do sada katastrofalan. Sedam godina posle pada Miloševića, Srbija se vrti ukrugu bede i izolacije i opšteg nezadovoljstva naroda, čije su nade u demokratske promene sasvim izneverene. Na delu je rasprodaja države, bogaćenje partijskih funkcionera i tajkuna i potpuno osiromašenje naroda. Sistemskih promena nema, sve stranke čuvaju Udbu kao zenicu oka svoga, policija je batina u rukama stranke na vlasti, a sudovi sale za promociju zločina i ubica, koji se preimenjuju u pesnike i pisce od državnog značaja. Tužna slika protesta pred Vladom pokislih rezervista i gladnih radnika i penzionera meni liči na parastos ovoj Vladi i strankama u njoj, pa se nadam da će na sledećim izborima SPO imati podršku naroda, jer, srećom, ni u čemu ovome nije učestvovao.

n Kritikovali ste organizatore „Velikog brata" zbog promocije titoističke ideologije?

- Naravno da jesam. Ne gledam taj kič i zloupotrebu ljudskih slabosti svih vrsta, ali sam videla u štampi da su se ti tamo ukućani igrali Tita i partizana iako je, navodno, politika zabranjena u konceptu tog programa. Očigledno, urednici nisu odoleli opštem povampirenju petokrake koje promoviše ova Vlada, a koju vode sinovi partizana. Zato opet imamo reprize partizanskih filmova na RTS-u, na Pinku i svuda gde urednici i vlasnici televizija hoće da budu dobri i podatni vlastima.

n U vreme vaše vlade usvojen je zakon o „četničkim penzijama". Od toga, ipak, još nema ništa? Zašto?

- Nažalost, taj zakon nije moguće primeniti krivicom Vlade Srbije, koja je odlučila da se formira komisija od predstavnika Ravnogoraca i Subnora, koja će o penzijama odlučivati. Naravno da Subnor nije hteo da imenuje svoje članove u komisiju i blokirana je primena zakona. Zašto o Ravnogorcima treba da odlučuju partizani pitanje je za Koštunicu, koji je na ovaj način ponizio pola Srbije i onemogućio ono što su Slovenci, na primer, odavno uradili. Ali, nije kriv samo Koštunica ni Vlada, krivi su i birači koji daju svoj glas desničara levici i očekuju da im ona ispravi nepravdu. Od toga nema ništa, oni koji nisu bili partizani i njihova deca mogu da očekuju pravdu tek kad budu glasali za sebe i stranke desnice.
Press.
Bilo bi korisno da i Srbija dobije ženu predsednika...ali,da li baš Danicu Drašković?8-)
Ko je vaša kandidatkinja?
 
Podrzavati nije jednako pridrzavati...........................salim se bre Tripko.:)

Ajd............... pustimo Danu koja inace ima "manu" i to jednu jedinu, a ta je da je ono sto jeste, sto potvrdjuju svi njeni nastupi u optuzivanju (svih, svega i svacega.....ovo svacega samo kada je u "krizi forme LI") sa "cinjenicama" serviranim rodjackom vezom iz bivseg sektora DB za CG a sada DB CG...........kad Dana shvati da je "pustac" (a ne pusac) probnih balona.................uvatice je vreme............;)
Dovoljno je i ovo...................
 
Ne bih bas glasao za Danu... Mislim da mozemo da pronadjemo neku i lepsu i pametniju.

A inace, Dana je imala brata... Veselina Boskovica, ubijenog na magistrali (1 od 4). Bio je direktor beogradske Direkcije za gradjevinsko zemljiste. Ne znam koliko stanova je imao kad je seo u fotelju.. mozda 1-2. U vremenu sedenja u fotelji, 1997 - 2000, je dosao na 47 stanova u svom vlasnistvu.

Ne znam gde je Dana u toj kombinaciji, ako jeste.
 
Danica za predsednika?!!

Може да проба, али да претходно донесе ДИЈАГНОЗУ са којом је пензионисана! Црногорска луда! Нек' иде код Мила па нека се кандидује...
 
Pa odakle mu? Neka je imao jedan stan pre. Ostalih 46 su onda vredeli bar 2 miliona evra, danas mozda i 3, cene skacu. To je bilo nemoguce zaraditi. Jedino ako ides sistemom: Dobar dan + koverta + sve je moguce ako je koverta dovoljno debela... a bas je bilo tako

Smatram da smo bili u diktaturi do 2000. A za ovo posle cemo jos da vidimo. Ironija je, da najbolje funkcionisemo upravo u diktaturi. U proseku - dok nas neko bije po glavi - radimo. Cim stane - nema nas nigde.

A to, ko je sve sa kime bio kakav... to ne znam. Znam da je Beogradom, posle kratkog perioda gradonacelnika Djindjica, bio spo + sps... do 2000.
Secam se i plakata 1996. na kojima je pisalo srs + spo = 128... I od toga nije bilo nista.

U stvari, ima prljavog vesa mnogo. Pa ko pamti - pamti. Televizija ionako ima pamcenje od 3 dana. Stampa mozda sedam.
 
Danica za predsednika?!!

Може да проба, али да претходно донесе ДИЈАГНОЗУ са којом је пензионисана! Црногорска луда! Нек' иде код Мила па нека се кандидује...

Eremita,mogao bio i ti da nam pokažeš ovde neko papirče,neku potvrdu,crno na belo,
čisto da ne razmišljamo!
 

Back
Top