Vrli novi svet

po izboru, može i na Ostrvu sa Neuklopljenima. Mozgam, mozgam, i sada na kraju, ne znam, šta je loše, živeti u svetu gde su svi srećni. Rade posao koji vole, imaju somu, ako se ne uklapaju (pesnici), mogu da odu na neko od Ostrva....?
 
Nema mesta gde mozete traziti Um,on je kao otisci nogu ptica na nebu....

pustite coveka ili sta god da je da kaze sta ima...mozda se udalji od svog JA..sto mu je i cilj..ali mu ne ide..ne bi tu bio....prodao bi sve i otisao u indiju..gde bi se navukao na heroin...to pomaze u meditaciji...i masturbaciji...joj
 
po izboru, može i na Ostrvu sa Neuklopljenima. Mozgam, mozgam, i sada na kraju, ne znam, šta je loše, živeti u svetu gde su svi srećni. Rade posao koji vole, imaju somu, ako se ne uklapaju (pesnici), mogu da odu na neko od Ostrva....?

ovo me nevjerovatno asocira na jednu knjigu koju sam davno citala, ali ne vidim kako bi je bilo ko mogao prevesti kao "vrli novi svet"

zvala se 2 150AD Alexander


1TheaAlexander_2150AD.jpg
 
Набавио сам Орвела, тренутно га читам. Следећи је Хаксли а ако нађем купићу и Замјатина.

Врло добра је и ''Паклена поморанџа'', издање ''Алгоритма''(код нас први пут преведено и 21 поглавље). Негде сам видео да је Барџис написао ''1985'', претпостављам да је покушај наставка ''1984''...
 
Kakvo crno plaćanje, javiću ti se an pp, samo da vidim odakle si i kako da ti je doturim?
Ej, moj ratni druže, gde si čuo da pravi zaluđenici (mi, bar ja, a mislim i ti) plaćaju za reči? Već sam nekome, danas, napisala, reči su kao lek, ne kaže se ni hvala.
Pozdrav od samouke
 

Back
Top