Ko je ispao budala u celoj prici

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imam u komsiluku porodicu u kojoj su devojke bile odlicni djaci i studenti. A onda su pukle jer ih je otac citavog zivota maltretirao. Jedna je bila odlican student koja je odbijala sve ocene ispod 10, a druga je upisala fakultet koji joj je naredjen i bila odlican student dok se nije slomila. Sada su vec presisale 30 godina, niti zavrsen fakultet, niti dana radnog staza, niti prijatelja, nista, nista. Bilo je tu i bezanja od kuce, i ostalih strasnih situacija. Majka nikad nije bila zaposlena. Znaci kompletna finansijska ovisnost o njegovoj dobroj volji. Sada je njihovo stanje takvo da se boje za svoj zivot jer je uspeo da ih ubedi da od njega nigde ne mogu da pobegnu i da se sakriju jer on svugde ima veze. Polusavali smo da im pomognemo koliko god smo mogli i pricom i sakrivanjem, ali one se jednostavno ne mogu otrgnuti od tog pakla. Nista ne vrede ni price o sigurnoj kuci jer se boje da ce on saznati da su trazile pomoc od nekoga. Zato dragi Aco zavrsavaj faks i trazi strucnu pomoc jer sam nemas snage da se izboris, a to nije sramota jer ocito nisi imao na koga da se oslonis dok si odrastao i ti se jos uvek osecas kao mali decak koji tati i ne samo tati ne moze nista. Ne znam kakva ti je podrska od majke ali ocito nije dovoljna da odrastes. Pogledaj se u ogledalu i videces jednog mladog muskarca i usporedi sta sve tvojai vrsnjaci rade i dokle su stigli jer nisu bili sputavani. Mnogima roditelji nisu mogli finansijski da pomognu, ali ih nisu ni psihicki unistavali. Mislim da je neko na nekoj slicnoj temi rekao da je dosta da se vrtis u krug. Koliko god grozno zvuci ali ljudima takve price vremenom postaju opterecujuce i dosadne i vidim vec nimalo pozitivne komentare. Izjadaj se ponekad, evo mozes i meni na pp ali moras da ucinis nesto jer vreme leti i ti ces uskoro imati 30, pa 40 godina i bices skroz izgubljen. Bez skole, bez posla, finansijski ovisan. Katastrofa. Imam nekoliko slucajeva oko sebe koji imaju 30, 40 i 50 godina i ne rade nista. Dobri ljudi, ali nisu uspeli da odrastu i oslobode se uticaja mame ili tate. Dosta ljudi ti je pisalo sta da radis i mislim da je vreme za akciju, jer ne zelis da budes predmet ruganja na forumu. Sve najbolje.
 
Zato dragi Aco zavrsavaj faks i trazi strucnu pomoc jer sam nemas snage da se izboris, a to nije sramota jer ocito nisi imao na koga da se oslonis dok si odrastao i ti se jos uvek osecas kao mali decak koji tati i ne samo tati ne moze nista.
Ma samo stisni zube i izguraj. Nije tvoj tata Bog. Ako se on lozi na pare i moc, ne moras i ti tome da se klanjas. Nemas sta ni da se svadjas, najveca ce mu kazna biti tvoja hladnoca.
Ne mogu da verujem da nisi nasao neku zgodnu forumasicu za sve ovo vreme:)A jos si imao i sliku u avataru:) Mozda se boje stomatologa:)
Manje kukaj, vise budi musko:)
 
Moram dadodam jos nesto:
Aco, nije tvoj otac nikakav niti smeker niti gospodin kakvim se predstavlja (dobrodrzeci dobro situiran intelektualac) vec jadan i nesiguran covek cim ima potrebe tako da se ponasa.

Ostvaren, samopouzdan covek nema potrebe da omalovazava nikoga, a narocito ne svoje rodjeno dete, niti da ga javno ismeva.
 
Mnogo mi je ruzno sto ljudi cesto na Acine teme reaguju sa omalovazavanjem i to samo zato sto on na to ne reaguje ljutnjom. Kome su te teme glupe ili dosadne moze i da ih preskoci. I meni te teme deluju neverovatno za njegove godine, ali sa kojim pravom neko moze da ga smatra budalom, a sebe inteligentnom osobom? Nekoliko puta sam svojim ocima videla da mu neki u porukama krajnje arogantno porucuju "ubij se". Na to niko ne reaguje. Katastrofa!!!

Па знаш како. Неко пре реагује на такву реакцију, него на повлађивање (ја, лично, нисам од тих, али знам да има таквих људи).
Аца дође на форум, искука се и настави по старом. Било је много форумаша, за све ове године, који су са много стрпљења конкретним саветима покушавали да му помогну, али њему очигледно не треба помоћ, јер он у ствари не жели ништа да мења, он оставља утисак као да само тражи изговоре и очекује од нас да потврдимо да су сви други кривци, лоши, неправедни, а он племенит, добрица, искоришћен и неправедно малтретиран. Он из овог извлачи психолшку добит, и ма како то апсурдно звучало - њему не иде у прилог да реши ситуацију и да узме свој живот у своје руке јер би тиме изгубио изговоре и коначно би сам постао одговоран за себе и своје евентуалне неуспехе!

Верујем да је због тога многим људима на форуму већ пуко филм и да покушавају да га ''пробуде'' на тај, суров начин, јер друге методе нису уродиле плодом.
 
Уосталом, да заиста жели да вежба - могао би џогирати по кварту, могао би радити трбушњаке и друге вежбе у соби...али он не жели да вежба - жели да има разлог за кукање!
 
Па знаш како. Неко пре реагује на такву реакцију, него на повлађивање (ја, лично, нисам од тих, али знам да има таквих људи).
Аца дође на форум, искука се и настави по старом. Било је много форумаша, за све ове године, који су са много стрпљења конкретним саветима покушавали да му помогну, али њему очигледно не треба помоћ, јер он у ствари не жели ништа да мења, он оставља утисак као да само тражи изговоре и очекује од нас да потврдимо да су сви други кривци, лоши, неправедни, а он племенит, добрица, искоришћен и неправедно малтретиран. Он из овог извлачи психолшку добит, и ма како то апсурдно звучало - њему не иде у прилог да реши ситуацију и да узме свој живот у своје руке јер би тиме изгубио изговоре и коначно би сам постао одговоран за себе и своје евентуалне неуспехе!

Верујем да је због тога многим људима на форуму већ пуко филм и да покушавају да га ''пробуде'' на тај, суров начин, јер друге методе нису уродиле плодом.

Уосталом, да заиста жели да вежба - могао би џогирати по кварту, могао би радити трбушњаке и друге вежбе у соби...али он не жели да вежба - жели да има разлог за кукање!
aham ;)
 
Mozda tvoj tata misli da ce svojim imsevanjem da te podstakne da uradis nesto sam sa sobom.Uostalom,zasto bi on ceo zivot brinuo o tebi i resavao tvoje probleme?Ako ces da ucis ti ces uciti,ako ces da vezbas ti ces vezbati.....ili obrnuto.Mislim da se ti zaista mnogo povinujes njima i njihovim zeljama.Ok,razumem da zavisis od njih u finansiskom pogledu,itd,ali to ne znaci da oni mogu sa tobom da rade sta zele.Ponekad,citajuci tvoje postove imam utisak(Bez uvrede molim!)da je tebi ustvari tako lepo.Ni jedan neuspeh,kiks gresku bilo koje vrste ne moras da priisvajas jer imas koga da optuzis-roditelje.Ja sam takodje imala veoma stroge roditelje i nikada nismo uspeli da nadjemo zajednicki jezik,sto je na mene delovalo potpuno suprotno od onog sto su oni zeleli.Ali ja nikad nisam krivila njih zato sto nisam zavrsila fax,nego samo Visu,niti sam krivila njih zato sto su mi zivot obelezili mnogi uzasni problemi i teskoce.Nemam pravo da krivim njih,ja sam tako htela.I veruj mi,Aco meni bi mnogo lakse bilo da sada kazem:"Moj otac je kriv zato sto mi se desilo to i to..." ili "Moja mama je kriva zato sto nikada nije otvoreno pricala samnom,narocito onda kada je to bilo neophodno,pa je mni propao brak,naprimer".Ne,ja sam kriva.Ne podrazavam tvog oca zbog toga sto te otvoreno ismeva i proziva.To uopste nije lepo,ja to nikada ne bih svom detetu uradila.Ali vreme je da ti malo pocnes da vodis racuna o sebi.Ako te ismeva,prihvati to kao salu,uzvrati mu,smej se njegovim pricama,dokazi mu da su to gluposti.Mozda tako nesto i postignes.A ovako sigurno neces.
 
Mislim da je ovo ( boldirano, podvuceno, naznaceno) kljucna stvar... a to bi reklo da zavisis od njega finansijski.
Nije lepo to sto radi, jos manje nacin na koji radi.... Ono sto mene interesuje je da li ti imas nameru da pocnes da reagujes (ne da se ljutis) na njegovo ponasanje ... u smislu osamostaljivanja (veliki si i punoletan) kad ti vec porodicno okruzenje ne odgovra, mislis li da se na neki nacin izvuces iz te depresije u koju si upao, mislis li da se aktiviras i da se iscupas iz te letargije, mislis li da pomaknes dalje od jadanja po forumu???? Aco mislis li???

Da opljackam banku? Mislim imam zavrsenu gimanziju i potencijal za posao od 150 eura. Ako u opste nadjem posao. Posto prednost za te poslove imaju oni sa zavrsenim ekonomskim skolama. I celog zivota su problem pare, celog zivota se svadjamo oko jebenih para....otiso sam u jebeno inostranstvo i sve sto sam mu trazio je da potpise jedan jebeni papir i omoguci mi radnu dozvolu i sta je rekao rekao je u fazonu ti ovde imas sve sta ti jos treba , mi u kuci imamo dovoljno para. E onda kad trazis za treninge (to je kosta 10 minuta rada u nasem poslu) e onda nema ko dusu da mu uzimas.

Celog zivota mi sere za fizicki izgled, puni mi glavu fizickim izgledom, ja padam u depresije zbog izgleda ne prilazim devjkama zbog izgleda i onda nekako krenem u teretanu malo se sredim, meni malo kad smrsam krece da pada depresija, postanem pozitivan, ja se tada skroz promenim majke mi, totalno sam druga osoba, jos mi se i neka devojka osmehne , krene mi seksualni zivot i sta on uradi na sve to UKINE. Pod obrazlozenjem DEVOJKE I SEKS CE DA TI ODVUKU PAZNJU OD SKOLE. I onda padnem u depresiju i odem u ***** krasni. Zbog drkavih 1500 dinara mesecno. Ali ne radi se o parama radi se o njihovoj zaludjenosti skolom , i njihovom misljenju i teoriji da nikad necu zavrsiti skolu ako budem radio nesto i pored ucenja cak i imao devojku.

JEL SAM OTISO U INOSTRANSTO JESAM!!!
JESAM GA MOLIO DA MI DA PAPIRE ZA RADNU DOZVOLU DA MI POTPISE JESAM!!!
JESAM MU TIME OMOGUCIO DA ME SE RESI!!! JESAM!!!
JEL ODBIO DA TO URADI I TIME ME SE RESI!!! JESTE!!!
JEL REKAO KAKO SVE IMAM!!! JESTE.

Pa sta onda dalje pricamo.
 
Pretprosle godine u seprembru krenem u teretanu sredim se se fizicki, krene fakultet ja druga osoba potpuno, nasmejan, zalim se, po kaja devojka mi se i osmehne ma treba da vidite koji Aca sa foruma druga osoba. Decembar ukida se teretana, nema sta ce to mene, dolazi ispitni rok, ako se bavis sportom nikad neces zavrsiti fakultet. I naravno u ispitno roku nema vise dijete mora da se uci, teretan ukinuta, ne trosim se fizicki, krece salce, opet krecu sike i guza i ja pravac depresija u glavi katastrofa, krecu mi frustracije. Jos na sve to i on ismeva. Dakle ukine , zabrani treninge, a onda ismeva moj fizicki izlged.
 
I CEO ZIVOT MI SE ***** KAKO CE SVI ONI KOJI SU IZLAZILI, IMALI DEVOJKE, SEKS, BAVILI SE SPORTOM DA PROPADNU A JA CU NE ZNAM STA I SVATICU ZASTO SU MI SVE BRANILI. ONI SU SVI ISPRED MENE.

KUNEM SE ZIVOTOM, DA SU BILI U PRAVU NE BI MI BILO ZAO. DA SAM DANAS NA KRAJU FAKULTETA ILI DA SAM ZAVRSIO DA DA SU SVI OSTALI IZA MENE , REKAO BI ***** MU MATER ODREKO SAM SE I ISPLATILO SE.
 
Уосталом, да заиста жели да вежба - могао би џогирати по кварту, могао би радити трбушњаке и друге вежбе у соби...али он не жели да вежба - жели да има разлог за кукање!

Hellen u fitnes centru koji kosta 1500 din - 2100 din mesecno upoznajes ljude, druzis se komunicras, to su sve mahom studenti i to uspesni. Pa onda mozes i da izlazis sa njima. Pa siris krug prijatelja. Druzis se malo sa uspesnim momcima, koji em sto dobro izgledaju, em uspesno studiraju. Pa to onda utice na tebe. Ja sam se celog zivota izolovao. Ja sam dosta zivota proveo u jebenoj sobi. Mogu ja sve i u sobi. Ali mene soba tera u socijalnu izolaciju. A ja sam lecen kod psihijatra od socijalne izolacije i socijalne fobije. I treba da idem u teretanu, na sport medju ljude a ne da sam sebe izolujem.
 
Aco, na kojoj si godini, pod jedan?
Ako imas stampac kod kuce i ako znas i mozes iskoristi svoje znanje jezika pa prevodi seminare kolegama sa svog ili drugih fakulteta ili pisi seminare ili obradjuj tekstove i tako zaradi koji dinar. Iskoristi to sto si bio u inostranstvu (ne znam sta si tamo radio i koliko si dugo bio), a mozda mozes da iskoristis prilikom zaposljavanja i prijavi se u neku agenciju za zaposljavanje ili nadji neki honorarni poslic (poducavanje, trgovina bilo cega). Raspitaj se koliko bi ti para bilo minimalno potrebno za samostalni zivot(za stan - moze i sa cimerom, hranu i ostale troskove-pretpostavljam oko 300evra). Sta je sa tvojom majkom? Kako ona na sve to reaguje?Koga podrzava?Mozes li da nadjes neku podrsku sa strane(tetke, ujaci, stricevi, babe, dede, braca, sestre), bilo psihicku ili finansijsku? Pazi, tvoj otac uopste ne zeli da te se resi, samo te ne vidi kao posebnu jedinku vec ima zamisljeno kako treba da se zivi i radi i kako treba da se ponasaju deca, i ne vidi da pored sebe ima jednog odraslog momka sa svojim zeljama i potrebama. Pazi ja imam vec decu i daleko sam starija od tebe pa me jos uvek gledaju kao dete. Ali odluke o svom zivotu donosim ja jer sam finansijski neovisna i cesto im nije pravo ali se povuku. A bila sam negde otprilike u tvojim godinama kada sam presekla i rekla:Dosta! A vec dotada sam uveliko drzala casove i tako zaradjivala neki dinar iako su bili protiv toga upravo iz istog razloga da me pare ne odvuku sa fakulteta. I to je fobija mnogih roditelja da pare ili ljubav ne odvuku od fakultete. Jer masa njih je upisala fakultete i nije izdrzala do kraja jer je ipak potrebna neka disciplina i motiv da se zavrsi fakultet, a posebno za tvoj koji je jedan od zahtevnijih. I jos jednom ponavljam pitanje : Na kojoj si godini?, jer i o tome zavise tvoji buduci koraci ka samostalnom zivotu. I mislim da ti je potrebna strucna pomoc, ali da je nadjes sam i ne u studentskoj poliklinici vec ili preko SOS telefona ili pri centrima za socijalni rad. Javi nam se kada napravis neki plan ili korak jer cekanje da se stvari rese same od sebe nikada nije dobro. I uzmi da vec dve kukas i trosis svoje vreme u analizi. Rezimiraj sta si uradio za te dve godine u svom zivotu, da li si polozio koji ispit. U tvom stanju je i jedan polozeni ispit super, a bolje bi bilo ako ih je vise. Cao.
 
Juce sedimo sa prijateljima i pricamo. I moj otac koji mi ceo zivot brani teretanu i lep izgled zbog nekog svog tripa kako bi me devojke i seksualni zivot odvukli od skole. Krene da me imitira kako ***** kompijuter. I da me ismeva. On zapravo nikad samnom nije popricao kako i bez full izgleda mogu da imam devojku. U teretanu odem 2 meseca kako napravim pomak tako mi je ukinu. Ako uspem nesto da zaradim uz fakultet onda idem. Dakle umesto da me ko sina nauci kako da imam devojku bez full izgleda i gomile para on mi peva pesmu kako je izgled bitan i ismeva me zbog istog. Ali nije poenta to. Juce nisam smeo da izadjem iz sobe pred ljude jer je imitirao kako ***** kompijuter i ismevao moj seksualni zivot a od moje 16 te godine sve radi da me spreci da imam isti zabranam vezbanja i fizicke aktivnosti, ne davanjem novca za izlaske (1 pita i za povratak kuci koje crno da pondim neku curicu).

I SVE JE TO NJEGOVO PRAVO, NJEGOVA KUCI I IMA PRAVO DA ODLUCUJE.

Ali me zanima vase misljenje ima li pravo da me onda ismeva pred drugima i pravi me budalom. I da li je svojim imitiranjem mene kako prcam kompijuter napravio od mene budalu pred drugima ili od sebe.

tjale ti bas neki sarkastican cika...

ebg, jedino sto ti preostaje jeste da ti dodze ko kec na jedanest pa mu kazes. "Podji samnom da razgovaramo u chetiri oka i da me slusas". Pa mu lepo objasni.

U principu svi pucamo na to da resimo na lep i kulturan nacin. Sto bi rekli: dogovor izmedju oca i sina.


samo pazi dzaba ti sve ovo ako ispadne na kraju da si neki dziber koji pravi pizdarije gde stigne onda mogu i da razumem zasto ti otac to sve priredjuje,
 
ne znam i dalje...ali ako je loociferko iskren...a čini se da jeste....i ovde tako oštro i odlučno tačno može da definiše problem i da pronađe korak ka rešenju........kako mu to izostaje in vivo........meni ne izgleda nimalo toonjavo....niti smotano, gloopo....ne uklapa mi se ovaj lik ovde sa tim što ne izlazi iz sobe pred ćaleta..........mislim da može lako da se reši.........treba mu podrška live...a i možda neki još razgovor uživo sa stroočnjakom....samo korak da napravi........e, i ima taj problem da izgleda porodica fooonkcioniše , odnosno roditelji..."ja sam za tebe uradio to, i ja znam šta je za tebe najbolje"....looci je svestan da to, naravno, ne mora i u njegovom sloočaju nije tačno....nikad ne sme niko, pa ni rođeni otac da te ucenjooje....
 
ne znam i dalje...ali ako je loociferko iskren...a čini se da jeste....i ovde tako oštro i odlučno tačno može da definiše problem i da pronađe korak ka rešenju........kako mu to izostaje in vivo.......
In vivo, to je susret sa ocem pred kojim se oseca inferiorno jer ga od rodjenja ubedjuje da ne vredi. Taj osecaj je jaci od logike. Otac koji je medicinski strucnjak ima sina koga lece psihijatri od sociajlne fobije i sve cini da ga ponizi pred ljudima, da mu oteza (vec ionako tesko) komuniciranje sa ljudima...
 
ne vreroojem da otac misli da looci ne vredi......on mu pravi konfooziju sa tim da mu je sve obezbedio, i time ga ekonomski ne podstiče na osamostaljivanje..i od njega očekooje samo jedno.....da ispooni očekivanja koja se tiču faxa....dečko ima sasvim normalne potrebe mladog čoveka....roditeljima jeste važno da deca završe fax, nemojmo mi sad da se lažemo...meni su bili dovoljni oni pogledi upitni kad se vratim sa ispita....mnoogo im je važno......i mora da odyebe taj fakooltet....ali fora je što ćale...ne vidi da on nije srećan.......i to je tema da se sedne, mirno sa ocem i kaže mu se.........da loociju treba samo malo prostora....da boode srećan...kako može roditelj da boode uspešan roditelj...ako mu dete pod 1. nije srećno?.............nema dalje bez toga..
 
dobro, to može da boode neslana šala...neki ljooodi jednostavno nemaju šlifa i smisla za hoomor.......al ta porodica je na okoopu.....ne veroojem da ga ne vole....ja sam imao droogaricu čiji su roditelji psihijatri....mlađi brat je pobegao od kooće...a nju smo viđali na ispitima...i tako na kafi od 5 minoota...imala je ograničenu slobodu kretanja! morala je da mu priča sa kim se drooži...taj ćale je znao sve o nama, našim porodicama......jeza.....sve mu je priče sa nama prepričavala... "moj tada kaže da si ti okej momak, a da vlada nije dobar"........a zna nas samo iz prče jer nismo smeli da idemo kod nje..nikad ni da zovemo na kooćni broj..ako zovemo onda prvo da odobri ćale...psihijatar!. gledaj....roditeljska očekivanja nekoj deci samo prave baš tu psihičku blokadu....i verooojem da looci nije bolestan, ne delooje mi tako, samo je zboonjen...mnogo...i ako ne reši...izgoobiće se verovatno..
 
pa da izađe iz ormara......svi žive zajedno..jer kako bi jedni bez droogih? u tome je fora....lepo u dnevnu sobu i neka im kaže...ono što jeste...da nije srećan i da želi samo mao slobode....al mora taj fax da otkači...i ono, fore..radio sam i zarađivao, a bio sam sooper stoodent...i sve sam ispite samo dao...to nije istina......može 3 sata dnevno + fax da radi......i to na mišiće..ako čovek hoće i da izađe i gleda film i ostale stvari...što je govorila moja keva...ne može mozak da misli bez kisonika...ajde idi negde napolje... (:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top