PUTIN STVARA NOVU BALKANSKU KRIZU

Moreplovka....

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.023
Sa Putinom za leđima, srpsko rukovodstvo ponovo nastupa samosvesnije. To se može osetiti na Kosovu, a takođe i u Bosni. «Radikalna stranka», koja okuplja ekstremne nacionaliste i protivnike EU, a koja je sa 34 posto glasova ipak najjača stranka u srpskom parlamentu, oduvek zahteva savezništvo sa Rusijom. Nacionalno-konzervativni premijer Koštunica, doduše, vlada u koaliciji sa demokratsko-liberalnim strankama, koje Srbiju hoće da povedu u Evropu, ali on već dugo odbija puno zahteva koje Evropa upućuje Srbiji - recimo, onih koji se tiču izručenja srpskih ratnih zločinaca iz Bosne Karadžića i Mladića. Putin je Koštunici obezbedio veliki politički manevarski prostor u zemlji, u odnosu na liberalno-demokratske snage, kao i van nje, u odnosu na međunarodnu politiku.

(Der Spiegel)
 
treba da iskreno kazhete sebi kakva je to zemlja u kojoj zhivite i kakav je narod
a onda tek da razmatrate sve ono shto se desilo i sve ovo shto se deshava
e sad shto se putina tiche vashe apstrakcije su skroz na mestu
shta je to jedna mala zemljica od 77,474 km^2 u raspadu uradila ili mozhe da uradi za jednu zemlju od 17,075,200 km^2
 
Само да нека будала из Србије не изнервира Путина и Русију - иначе могу да нам пуше и ЕУ и САД !

Tako je komšo. Doduše zbog ukućana morao sam da izmenim u svom žargonu ono : puše. :lol: A primereno je i isto pa tako, ja kažem : Mogu da nam Smoki !

Smoke = pušenje

c026.gif
 
Ne stvara Putin nikakvu krizu....setao on tako, gledao svoja posla, kad vidi - kriza!
Zacudi se Putin pa onako ljudski krene da pomogne da se kriza prevazidje...al` ne lezi vraze ( a s`o?)...ne moze svako da pomaze u svakoj krizi. Kad je kriza, zna se ko tu pomaze...`el tako?;)
 
Ne stvara Putin nikakvu krizu....setao on tako, gledao svoja posla, kad vidi - kriza!
Zacudi se Putin pa onako ljudski krene da pomogne da se kriza prevazidje...al` ne lezi vraze ( a s`o?)...ne moze svako da pomaze u svakoj krizi. Kad je kriza, zna se ko tu pomaze...`el tako?;)
Simpatično.:D
Nego ja sam se uvek pitala, kakav mentalni sklop imaju ljudi koji u tolikoj meri vole da vladaju i koji vole toliku moć i koji se tako dobro nose s tim. Zamišljam sebe u koži nekog od njih, ne bi mi bilo lako.:lol: Ne bih da sam u koži nekogtakvog moćnika.
Hoću da živim život malog anonimusa, lepše je.
 

Back
Top